Po více než 14 letech jsme úspěšně vyloupili Vršovice

Union Vršovice – DP „A“ 1:2 (0:0)

Ano, nemám v análech, kdy jsme naposledy vyhráli nad Vršovicemi. Pravda cca 6 let hráli náš vysněný přebor, ale zůstává fakt, že čtrnáct let jsme z horké půdy Vršovic nedokázali přivézt výhru. I tentokrát jsme o ni málem přišli v nastavení, ale nakonec nastavení hrálo do karet našemu týmu a definitivně urvali tedy výhru desetiletí.

Čekal nás zápas s obávaným omlazeným soupeřem, nejen fyzicky velmi dobře připraveným a důrazným, ale hlavně ambiciozním a toužícím po návratu do přeboru. My jsme se na to „připravili“ tím, že si půlka týmu vzala volno na dovolenou. Ano, pro nemoc, zranění, ale hlavně z důvodu dovolené se nám rozrostl seznam „pod čarou“ na počet 13. To už je dost i přesto, že máme početný a široký kádr. Museli jsme povolat 3 dorostence, kteří se nejen neztratili a byli plnohodnotnými v naší sestavě, ale jeden se navíc jako žolík odvděčil a sestřelil domácí v 94. minutě vítěznou brankou.

Hrálo se za velmi teplého počasí a o to více to byl náročný zápas pro oba aktéry. Nastupujeme v nezměněném rozestavení 4-2-3-1, ale s totálně překopanou sestavou z důvodu výše zmíněných absencí.

Soupis nejdůležitějších momentů utkání. (chybí zčásti úsek v závěru utkání, protože jsem byl vtáhnut coachingem a zapomínal jsem si psát poznámky. To nejdůležitější tam však najdete.

 • 2´ při rozvíjení naší útočné akce přichází Urban v souboji o míč. Domácí hrozí brejkem, který zakončují centrem do vápna a hlavičkou mimo tyče naší branky.
 • 3´ Šamša dostává přihrávku, kterou sklepne na Prokopa, jenž krásným lobem vyzve naběhnutého Vernera k zakončení. Bohužel je střela zablokována na rohový kop. Následný centr jde do vápna, kde se dostaneme k zakončení, ale v závaru míč neprocedíme do branky a rozhodčí vysvobodí obranu odpískaným útočným faulem.
 • 8´ zahráváme rohový kop přetaženým centrem. Vajner vrací zpět, ale jen nad branku.
 • 14´ dlouhý aut domácích, míč propadne až na zadní tyč, kde zaspí Verner a nechá hlavičkovat protihráče, naštěstí nepřesně mimo branku.
 • 18´ Vajner musí na poslední chvíli zasahuje u vápna, kde skluzem zastavuje průnik do vápna. Domácí zahrávají nebezpečný trestný kop z pozice zkráceného rohu. Centrovaný míč hlavičkou odvrací Cicala a proletí mimo vápno. Domácí se však míče zmocní a opět míč je po odrazu ze souboje v nebezpečné pozici, kde Cicala míč zpracuje prsama a protihráč kopem ve stylu kung-fu mu míč z výšky ukopne, ale naštěstí mimo tři teče naší branky.
 • 20´ Urban krásným křížným centrem najde Vernera, jenž stíhán obráncem vstupuje do vápna a střílí křížnou přízemní střelu. Nepovedená střela se však stane geniální přihrávkou, na kterou na zadní tyč nabíhá Šamša. Ale míč svou dorážkou do branky nedostane.
 • 22´Verner přihrávkou vzduchem najde Šamšu, ale jeho zakončení ze vzduchu není přesné.
 • 29´zahráváme dva rohové kopy, které oba domácí odvrací, po druhém rohu míč vypadne mimo vápno, ale vracející se Šamša míč pokryje a další pokus o průnik do vápna je zastaven za cenu faulu. Z následného trestného kopu však nedokážeme ohrozit branku domácích.
 • 32´ Hosté hrozí tím, v čem jsou velice silní a to v brejkovým útočným výpadem. Po tomto úniku, následuje centr, střela, ale zakončení jde mimo tyče.
 • 37´ největší šance domácích, průnik po naší pravé straně, centr do vápna, míč protečuje první nabíhající hráč do malého vápna, kde dobíhající útočník placírkou dokončuje akci střelou na vzdálenější tyč, ale naštěstí míč mine naší branku.
 • 40´ Naše rozehrávka od našeho vápna je nepřesná a ztrácíme míč. Domácí však zisk míče a přečíslení nevyužijí a vracející se Vajner spolu s Pourem a Cicalou zabrání ve vápně vystřelit.
 • 43´ Dvořák vstupuje ze strany do vápna, je na hranici vápna faulován, ale rozhodčí posuzuje zákrok jako povolený. Škoda, že před kontaktem s protihráčem nevolil Dvořky přihrávku do vápna, kde byl zcela volný naběhnutý Urban…
 • 45´ zahráváme trestný kop ze strany, ve vápně se dostaneme ke 3-4 zakončením, ale vždy míči v cestě stála hradba těl. Naše velká šance na branku tak zůstala nevyužita.
 • 46´Vajner pálí na branku, obránce míče tečuje, ale rohový kop nekopeme.
 • 52´ Skoumal získá svým důrazem a předskočením míč na soupeři a posune k vápnu soupeře na Vernera. Ten patičku uvolňuje Wahbiho, který se prosadí přes dva obránce do vápna a zpětnou přihrávkou vyzve Skoumala ke skórování. První střelu z malého vápna ještě golman vyrazí, ale náš kapitánem je jako hladová šelma a nabízenou kořistí nepohrdne. Míč propálí do sítě – vedeme 0:1.
 • 57´ Wahbi se prosadí po levé straně přes obránce až do vápna, po vstupu posílá podél malého vápna přihrávku na zadní tyč, kde zakončuje Adamec. Jen do boční sítě…
 • 62´ naši střídající hráči jsou při obrovské chuti. Adamec ukradne míč při napadání a prosadí se přes dva obránce až na hranici velkého vápna, odkud pálí krásnou, ale nepřesnou střelu. Míč jen těsně mine horní roh branky.
 • 64´ domácí zahrávají rohový kop, ale naše obrana je pozorná a odvrací míč do bezpečí.
 • 67´ další rohový kop domácích je již nebezpečnější. Závar před naší brankou je blízko zakončení, ale nakonec nebezpečnou situaci neutralizujeme.
 • 75´ Domácí Tomáš Vrána tvrdým skluzem zezadu sráží u svého vápna Vernera a je za to napomínán žlutou kartou. Vzhledem k tomu, že již jedno napomenutí měl, tak následuje červená karta a domácí jdou do deseti.
 • 83´ domácí zahrávají trestný kop z nebezpečné pozice na středu vápna. Zakončení však jde vysoko nad branku.
 • 89´ domácí pálí na branku z otočky, nepřesně.
 • 91´ domácí posílají centr do vápna, kde na malém vápně zakončuje Lukáš Adámek. Míč si najde cestu skrze dvě jesličky Cicalovi a Hájkovi – srovnáno 1:1. Srovnáno a domácí jsou na koni a chtějí využít šestiminutové prodloužení k otočení zápasu.
 • 95´ Adamec zahájí akci od vlastního vápna a ve sprinterském souboji utíká obránci až do vápna domácích, tam už hasí požár obránce skluzem na roh. Následný rohový kop zahrává Pour a na malém vápně zakončuje z voleje Marek Štěpán a posílá míč do sítě a náš tým do vedení 1:2! Závěrečné nastavení dalších tří minut už nepustíme domácí do zakončení a naše při našem pozorném bránění dovedeme zápas k závěrečnému hvizdu.

Union Vršovice – DP „A“ 1:2 (0:0)

GólyNejlepší hráčStřídáníKarty
52. min: Jaroslav Skoumal
94. min: Marek Štěpán
Jaroslav Skoumal46. min: Tomáš Adamec (★★★½) za Lukáš Urban
53. min: Bilel Wahbi (★★★★) za David Dvořák
64. min: Marek Štěpán (★★★½) za Jan Šamša
89. min: Daniel Vinař (★★★) za Bilel Wahbi
Sestava
D. Hájek
★★★★½
M. Cicala junior
★★★★
L. Pour
★★★★
L. Vajner
★★★★
M. Hosnedl
★★★½
D. Verner
★★★★
J. Prokop
★★★★
J. Skoumal
★★★★
L. Urban
★★
D. Dvořák
★★★
J. Šamša
★★★