Naše trestuhodné individuální chyby rozhodly zápas

Xaverov Horní Počernice – DP „A“ 4:2 (4:1)

Soupeři jsme darovali zápas. Sami jsme soupeře nastartovali a pak ho naplnili další energií v podobě darovaných gólů. Obrat se v druhé půli nekonal a nakonec jen totální impotence soupeře nedala výsledku ještě hrůznější podobu. Příští zápas hrajeme v pátek 8.10. od 19:30 a na domácí hřišti hostíme SLOVAN KUNRATICE.

• 2´ obehrajeme pěknou kombinaci okolo vápna soupeře, Verner ze strany hledá Bělu, který je na přední tyči zablokován.
  • 4´ dlouhý nákop a Ondřej Herian jde sám na branku. Samostatný nájezd promění s jistotou střelou k tyči – prohráváme 1:0. A nejen já se ptám, proč dáme takové pohodlí v podobě samostatného nájezdu středem hřiště.
  • 5´Wahbi se prosadí přes dva obránce z levé strany do vápna a zpětnou přihrávkou najde Poura, jehož střela je zablokována na rohový kop. Z něj však nic nevytěžíme.
  • 7´ další akce tentokrát z druhé strany, kdy po autu jde Wahbi do vápna opět přes obránce a opět je Pourovi střelecký pokus zlikvidován… Rohový kop vyráží golman domácích.
  • 9´ domácí podniknou rychlý brejk po naší pravé straně, kdy propadneme při napadání, Vajner nedokáže zastavit unikajícího Sládka a přečíslení dva proti jednomu ve vápně zakončují pohodlnou brankou z malého vápna Ondřeje Heriána a zvyšují na 2:0.
  • 10´ zahráváme Pourem trestný kop ze strany, který odvrací domácí do vzdálenějšího autu. Následně se po jeho vhození dostane Verner do vápna a centrem hledá spoluhráče v malém vápně. Domácí brání důsledně a odkopávají na rohový kop. Dokážeme se prosadit, ale opět je střelecký pokus neutralizován na roh a ten už nevyužijeme.
  • 16´ Filip Běla skvělou individuální prací se u rohového praporku uvolní a centrem nejde na zadní tyči Vernera, který si odskočí od obránce a zpětnou hlavičkou na vzdálenější tyč posílá míč do sítě. Snižujeme na 2:1.
  • 20´ skvělá kombinační akce po ose Prokop – Pour – Wahbi – Běla se dostaneme ze strany do vápna. Ale zakončení / centr je nám opět zablokováno. Na následný rohový kop naskakuje Verner a hlavičkuje jen nad břevno domácí branky.
  • 21´ výkop domácích od branky, Urban jako maják vrací v souboji hlavou zpět na Wahbiho, ten zrychlí kombinaci přihrávku na Bělu, který si navede míč a pálí těsně nad konstrukci domácí branky…
  • 22´ naše nádherná kombinační akce ukazuje, že se jdeme aktivně za vyrovnáním, která je sice zakončena, ale opět se domácí brání za cenu rohu. Ten domácí bohužel opět odvrací. A namísto toho, abychom z totální převahy vytěžili vyrovnání, přijde ledová sprcha.
  • 24´ napadáme soupeře u velkého vápna, následuje jednoduchý nákop po naší pravé straně, který si pohodlně převezme Sládek a projede jako Shinkanzen až k vápnu (Vajner projede na půli jen skluzem naprázdno) a opět po přečíslení dva proti jednomu centrem najde v malém vápně Ondřeje Heriana, který zakončuje hattrick a zvyšuje na 3:1.
  • 26´ Urban se uvolňuje ve vápně, ale je při krytí míče podražen. Rozhodčí zcela nepochopitelně nepíská penaltu!
  • 30´Wahbi naveze míč na střed velkého vápna a pálí. Jeho střelu zablokuje ve skluzu obránce.
  • 34´ Verner vstupuje do vápna od rohového praporku, obhodí si obránce, kterým je poté zalehnutím zezadu faulován, ale rozhodčí penaltu opět nepíská!
  • 36´ Prokop filtruje obranu a Pour jde (zády stíněný obráncem) sám na brankáře. Avšak na penaltě nepochopitelně střílí jen v pádu a bodlem slabou střelu.
  • 37´ další z brejků po naší levé straně, centr a zakončení hlavou míří těsně mimo vzdálenější tyč.
  • 38´ další z našich lapsusů. Dlouhý nákop do vápna díky našemu nedůslednému bránění dostane míč sklepnutím prsama opět Ondřej Herian a dává svou čtvrtou poločasovou branku a zvyšuje na 4:1.
  • 41´ dopředu se stále dostáváme, ale houževnatý soupeř nám nedovolí skŕovat. Cicala po pěkné akci hledá Wahbiho centrem do malého vápna, ale toho k zakončení nepustí.
  • 45´ domácí jdou z poloviny hřiště do samostatného nájezdu, ale poslední poločasový nájezd nepromění.

Katastrofální poločas z pohledu defenzivní činnosti. Ale nevzdáváme se. Chceme udělat vše pro obrat. Střídáme Hosnedla, na jeho pozici se stáhne Pour, Běla jde na střed zálohy a Dufek na uvolněné místo levé zálohy

• 46´ po přerušené akci Běly zahráváme rohový kop. Ten rozehrajeme nakrátko, ale soupeř naší kombinaci zastaví.
  • 47´ naše pěkná kombinační akce z poloviny hřiště, na jejíž konci je Verner, který ve vápně zachová chladnou hlavu a snižuje střelou k tyči na 4:2.
  • 54´ Wahbi zahrává rohový kop ukvapeně a tak domácí na přední tyči zahájí odkopem brejkovou akci, kterou stínuje 70 m sprintem Urban. Ve vápně však akci jen přibrzdí a následuje ostřelování branky, kterou kryje obranným zákrokem Urban a následnými dvěma skvělými zákroky Hájek.
  • 60´ domácí z odkopu z nouze rozeběhnou rychlonohého Sládka, kterého zastavujeme jen za cenu rohového kopu. Z následného rohu ohrožují naší branku, ale Hájek skvělým zákrokem drží naše naděje.
  • 61´ další akce domácích po rychlém výpadu opět výborným zákrokem chytá náš golman.
  • 63´ Běla kombinuje s Wahbim, který se ve vápně prosadí ke střele, ale golman Sůva jeho přízemní střelu chytá.
  • 64´ Dufek uniká po levé straně vstupuje ze strany do vápna, ale jeho centr ukopne obrana na rohový kop.
  • 75´ Adamec ztrácí míč a dává tak prostor pro výpad rychlonohého Gregora, který svůj nájezd pod tlakem našeho obránce zakončuje střelou do břevna.
  • 85´ další z brejků, ke kterému domácí vylétnou z ulity, kam je zatlačíme okolo jejich vápna.
  • 90´ Dufek se individuálně prosadí přes tři protihráče na střed vápna, ale jeho zakončení.

Nedokázali jsme vsítit více než jednu branku a tak se obrat nekonal a mohlo být ještě hůř nebýt totální střelecké impotence domácích. Ale náskok z prvního poločasu jim stačil (cic).

SC Xaverov Horní Počernice – Dolní Počernice 4:2

GólyNejlepší hráčStřídáníKarty
16. min: David Verner
47. min: David Verner
Filip Běla46. min: Lukáš Dufek (★★★) za Martin Hosnedl
58. min: Tomáš Adamec (★½) za Matěj Urban
76. min: Petr Kadeřábek (½) za Jan Prokop
86. min: Daniel Vinař (★) za Martin Cicala junior