Zrušili jsme prokletí, tentokrát to kunratické

DP „A“ – SK Slovan Kunratice 2:0 (0:0)

Nikdy jsme s Kunraticemi nevyhráli… Až dnes jsme kunratickou černou sérii zlomili… Sice jsme mnoho sezon s naším soupeřem nehráli, ale těch několik málo bylo pro nás prokletím. Ale nyní ke zlomovému zápasu.

V sestavě se objevují dvě nové tváře. Z Viktorie Žižkov k nám přichází brankář Artem Soshnin (čti Arťom Sošnin) a hráč do pole Ramazan Mamanov. Zápas hrajeme v páteční večer za umělého osvětlení a za chladného počasí. Lavice (hráčsky hodně „nadupaná“) se balí do teplých zimních bund a hráči v základní sestavě jdou do boje o nápravu po dvou totálně nevydařených zápasech.

• 3´ Prokop ztrácí míč, soupeř ihned po zisku filtruje naší záložní linii a jde středem směrem do vápna. Naše obrana jej v dostupování svírá a tak volí střelu, která naštěstí míří nad branku.
  • 7´ po faulu na Urbana, zahráváme trestný kop Pourem na nabíhajícího Cicalu. Ten je bohužel na penaltě obráncem pokryt.
  • 10´ zahráváme rohový kop, který propadne na velké vápno k Bělovi. Na jeho zpětný centr nabíhá Prokop, ale na dlouhý míč mířící do zámezí nedosáhne.
  • 12´ Prokop ztrácí míč na středu hřiště, soupeř hrozí okamžitou kolmicí mezi naší otevřenou obranu. Naši obránci jsou pozorní a vystavují útočníka do ofsajdu. Ale i tak by nájezd Artem nájezd nohou chytil.
  • 13´ Pour filtruje obranu hostů ve prospěch naběhnutého Mamanova. Bohužel ten na krásnou přihrávku nedosáhne.
  • 21´ Pour kolmicí najde na hranici vápna Wahbiho, který přihrávkou za obranu předkládá Mamanovi pozici k zakončení. Ten však pálí na malém jen do vyběhnutého brankáře. Vzrušení je ale zbytečné. Je nám odmáváno ofsajdové postavení.
  • 22´ dlouhý nákop do vápna, Cicala odvrací v hlavičkovém souboji před vápno, kde kunratický hráč po zpracování pálí z 20 m. Krásnou přízemní střelu náš golman skvělým zákrokem lepí do svých rukavic a odmítá zakončení dobíhajícího protihráče. 24´ Urban fauluje na rohu velkého vápna. Na centr do vápna nabíhá zcela volný Haloun (Skoumalovi se hráč „utrhl“) a hlavičkuje do břevna. Co dodat? Uffff…
  • 25´ Urban zabraňuje skluzem, aby hosté dokončili únik po straně. Následný rohový kop bezpečně odvracíme.
  • 28´ Cicala při výjezdu a kličce ztrácí míč na 30 m od branky. Získaný míč přetaví kunratičtí ve střelu ze 17 m, náš golman Soshin těžkou střelu vyráží a Urban odkopem na roh jistí dokončení nebezpečí. Následný roh hosté nevyužijí.
  • 30´ po faulu na Wahbiho zahrává trestný kop sám faulovaný hráč na Vajnera, ale ten na zadní tyči na míč nedosáhne.
  • 33´ Pour centrem do vápna najde Wahbiho, který si míč zpracuje a zpětnou kličkou si jej chystá ke střele. Míč mu však „ukradne“ Běla a pálí přízemní střelu. Obránce na malém vápně jeho střelu zastavuje.
  • 38´ hosté hrozí centrem do vápna, Urban zaspí a volný hráč hlavičkuje na malém vápně… naštěstí mimo branku.
  • 39´ křížný centr na Wahbiho, který si míč ve vápně zpracuje, uvolní se kličkou a pálí z úhlu. Golman Valašík střelu chytá.
  • 40´ Pourův centr do vápna orazítkuje ve vápně ruka kunratického hráče před nabíhajícím Urbanem. Dožadujeme se penalty, tedy mi na lavičce. Ale rozhodčí jí nepíská?! V poločase přiznává Matěj, že hrál rukou on. Omluva velmi přesnému a pozornému rozhodčímu a hráčům, kterým jsem se omluvil a při nástupu do druhého poločasu přiznal, že penalta nebyla.
  • 42´ zahráváme trestný kop z 25 m (po faulu na Wahbiho) a sám faulovaný pálí… tedy pálí, naprosto nepovedený kop míří blíže k praporku než k brance.
  • 43´ Cicala při nedorozumění se spoluhráčem ztrácí míč na 30 m od branky. Získaný míč přetaví kunratičtí ve střelu ze 17 m, náš golman velmi těžkou přízemní střelu k tyči skvělým zákrokem vyráží do bezpečí. Prokop uvolní skvělou přihrávkou Wahbiho, který se uvolní a je na hranici velkého vápna podseknut. Zahráváme (sám faulovaný Wahbi) trestný kop, ale trefuje jen obránce stojícího mimo zeď.
  • 47´ Wahbi uniká po straně přes 2 hráče, ale při poslední kličce ve vápně ztroskotá na třetím protihráči.
  • 50´ zahráváme rohový kop, který odvrací, následuje odkop z nouze, který přebírá Červinský a jde sám na Urbana. Doplňuje jej další hostující hráč a Matěj skvělým zákrokem znemožní finální přihrávku za svá záda a gólovou akci ukončí.
  • 52´krásná akce po ose Beer – Běla – Wahbi, vstupuje do vápna posledně jmenovaný kličkou na obránci a adresuje míč na spoluhráče ve vápně. Golman Valašík míč vyráží jen nohám Mamanova, jehož zakončení jde bohužel nad břevno kunratické branky.
  • 53´ dva nebezpečné rohy, ale oba s námahou odvracíme.
  • 58´ hosté nám unikají po naší pravé straně přes oba krajní hráče, zpětná přihrávka na penaltu a v gólové akci zakončuje… ne! Beer přepnul včas a skvělým obranným zákrokem míč ukopl.
  • 60´ Verner fauluje na rohu velkého vápna. Následný trestný kop jen proletí malým vápnem. Již poněkolikáté si oddchneme…
  • 61´další rohový kop hostů, na který naskakuje kunratický stožár Řezáč, ale nepustíme ho k přesnému zakončení.
  • 64´ Pour přesným křížným pasem najde Urbana, který si zpracuje míč prsama do protipohybu obránce a po dopadu pálí z voleje na branku. Nádherný fotbalový okamžik je ozdoben brankou, protože Matějova střela zapadne k tyči a končí v síti. Matty trefuje nesmysl a vedeme 1:0.
  • 70´ Pour při odkopu trefuje protihráče, který se mu dostane za záda, náš hráč po vzoru Chielliniho jej ale nepustí a dres v obou rukou se stává záchrannou brzdou. Naštěstí je v hlubším postavení Vajner a tak je zákrok oceněn jen žlutou kartou.
  • 72´ hosté se dostanou na velkém vápně k odraženému míči, zakončení chytá golman Soshnin.
  • 76´ ´brejk Wahbi + Verner, zabrzzdí svou kličkou Wahbi.
  • 78´ další nadějná akce. Pour zachytí míč a vyjede středem hřiště. Filtruje obranu s vyšle Wahbiho do samostatného nájezdu. Přihrávka je ale dlouhá.
  • 84´ domácí tlačí a zahrávají hodně trestných kopů. Jeden takový zakončují zakončují střelou, kterou opět s jistotou chytá Soshnin.
  • 86´ trestný kop na přední tyč Urban obranným zákrokem vytěsňuje na roh. Následný roh promáchne Vajner a umožní tak zakončení soupeře ze 7 m, naštěstí opět náš golman odmítá pustit míč za svá záda!
  • 89´ autové vhazování hostů, přihrávka do malého vápna, hráč zády posune míč vedle sebe a zakončení z malého vápna vyráží Soshnin.
  • 90´ centr do vápna vysoký Řezáč vrací v hlavičkovém souboji míč pro spoluhráče, který pálí na branku z 10 m. Míč mířící do branky odvrací stehnem na malém vápně Cicala nad břevno.
  • 92´ Cicala získá míč u vápna, posune na Wahbiho a pokračuje v „bazénu“ nahoru. Wahbi vyřadí dostupujícího obránce přihrávkou ve prospěch Cicaly, který se krásnou kličkou zbaví brankáře a zpětnou přihrávkou vyzve Dufka dokončit dílo do prázdné branky – zvyšujeme na 2:0. A můžeme se radovat!

Jeden z nejlepších zápasů, těžký soupeř, výborný citlivý výkon rozhodčího, oba aktéři důrazní, ale féroví. V tomto pohledném fotbalovém zápase jsme byli ti šťastnější. Ale štěstí má ten, kdo mu jde svou pracovitostí a vůlí naproti.

Videozáznam ze zápasu:

64. min: Matěj Urban
92. min: Lukáš Dufek
Artem Soshnin60. min: David Verner (★★★) za Ramazan Mamanov
78. min: Lukáš Dufek (★★★) za Vladimír Beer
79. min: Tomáš Adamec (★★★) za Jan Prokop
92. min: Marek Štěpán (★★★) za Martin Cicala junior