A tým v novém herním kabátě

DP „A“ – DOBŘEJOVICE 3:2 (1:0)

Nejen nová zimní sada fotbalových dresů, ale nový kabát dostal náš A tým i v herním rozestavení. V úvodním poločase jsme hráli v rozestavení 4-2-3-1 a do druhého poločasu jsme nastoupili v rozestavení 3-5-2. Dostali jsme soupeře pod tlak a měli tolik šancí k navýšení vedení… Ale objevila se i okénka v obranné činnosti či spíše lépe řečeno v nevynucených chybách při rozvíjení útočné akce, které soupeř trestal jen dvakrát.

Novinky v týmu? Ano, představuji vám novou kvalitní posilu do záložní řady, kterou nám osvěží a doplní David Daněk. Vítej a věřím, že to bude další pevný článek našeho „a-týmového řetězu“.

soupis nejdůležitějších momentů utkání:

• 2´ dobřejovičtí zahrávají rohový kop, který odvracíme Hosnedlem do bezpečí
  • 4´ dobřejovický golman dlouhým výkopem převezme útočník a po lehkém zaváhání jej stíháme Pourem až na hranici vápna, kde musí zasáhnout Dan Hájek, který střelu vyráží na roh
  • 10´ Běla se uvolňuje na hranici vápna a po krátkém posunutí / kličce střílí ve výborné pozici na branku. Bohužel jen do středu branky
  • 20´ zahráváme rohový kop Beerem na přední tyč, kde je však pozorný obránce hostí.
  • 22´ Beer zahrává krásný trestný kop do vápna, kde na penaltě vypluje zcela osamocený Verner a posílá míč ze vzduchu jen propagační placírkou přímo do rukavic brankáře
  • 24´ Daněk získá míč na středu hřiště a postupuje až na hranici vápna, kde krásnou střelou do horního rohu branky nechá vyniknout dobřejovického golmana.
  • 28´ Pour kopíruje předchozí akci a z obranného postavení vyjede až na hranici velkého vápna a pálí… ne, jde to jen těsně mimo tyče
  • 30´ Běla filtruje obranu ve prospěch naběhnutého a osamoceného Šamši, který je však v ofsajdovém postavení
  • 32´ Zahráváme rohový kop na přední tyč, ale tam opět kraluje obránci hostů
  • 35´ průnik Vinaře po lajně, který hledá přízemní přihrávkou naběhnuté spoluhráče. Jeho pokus je odvrácený opět na jeho kopačky a druhý pokus je opět zneškodněn před naším zakončením. Akce pokračuje a na velkém vápně se uvolňuje Beer a obstřelem hledá horní roh dobřejovické branky. Míč se však opět jen o centimetry nevejde do branky
  • 38´ Daněk si na polovině hřiště vymění narážečkou míč, ve snaze míč vrátit však míč jen protečuje za sebe a toho využije aktivně nabíhající Adamec. Od poloviny hřiště naveze míč až na střed vápna, kde využije otevření prostoru (Verner seběhnutím stáhl s sebou dva obránce) a zcela osamocený prostřeluje brankáře – vedeme 1:0
  • 43´ Pour si s Daňkem ve vápně vymění míč a z obránců udělají stojící kužele. Nádhernou akci však osamocený Pour na penaltě zazdí slabou střelou do golmana, ktrý vyráží na roh. Z následného rohu nic nevytěžíme

do druhého poločasu měníme rozestavení na 3-5-2 a střídáme 3 hráče. Tým se brzy aklimatizoval a hosté si nevěděli rady s našimi útočnými akcemi. Jediný, kdo nám byl nebezpečný jsme byli my sami sobě, při našich ztrátách v rozvíjení útočných akcí

• 52´ krásná jednoduchá akce po ose Vajner – Pour – Běla, posledně jmenovaný lobuje ve vápně golmana přímo do rukavic, namísto aby zcela osamocený poslal jednoduše míč podél golmana, nebo mu udělal v rychlosti kličku…
  • 55´ ztráta míče v rozehrávce, zakončení z vápna, které Dan Hájek skvělým zákrokem chytá
  • 60´ Cicala uloupí soupeři míč a průnikem po lajně vstupuje ze strany do vápna. Přihrávka do malého vápna, kterou si golman hostí srazil do sítě, ale ve obránce skluzu míč ukopne. Současně skluzující Šamša je na míč jen o chvíli později
  • 62´ Hájek vyráží těžkou přízemní střelu na roh a následně si Dan dojde pro centr, který s jistotou chytá.
  • 65´Hosnedl filtruje přihrávkou obranu hostí a Šamša jde sám na branku. Namísto střely či dalšího postupu volí kličku křižujícímu obránci a o míč přijde.
  • 68´ dlouhý výkop propadne za naší obranu, míč přebírá útočník, který je atakovaný naším obráncem a tak pomáhá s likvidací střely, kterou vytěsňuje Hájek na rohový kop.
  • 69´ Hosnedl nabízí Vernerovi další pěknou přihrávkou možnost zakončení, ale ten se kličkou neuvolní a nedojde k zakončení
  • 74´ Cicala uvolní do vápna Poura, který se zbaví ve vápně obránce a je tváří v tvář golmanovi. Namísto střely volí přihrávku na zadní tyč, kde si slovem i pohybem říká o přihrávku Adamec. Ale bohužel opět neproměňujeme a trefujeme tyč…
  • 75´ Cicala ze strany navádí míč na střed hřiště, zbaví se dvou obránců a krásnou kolmicí vyzve ke vstupu do vápna Davida Vernera. Zpětnou přihrávku si vyžádá skvělým pohybem Šamša a prostřeluje na bližší tyči golmana hostů – vedeme 2:0
  • jenže neuběhne ani pár minut a i soupeř se raduje z branky
  • 77´ střelu z vápna Dan Hájek neudrží v rukavicích, k odraženému míči se dostane Štěpán, ale odkopem trefuje jen protihráče, takže hosté dostávají druhou možnost zakončení z vápna a tentokrát se nemýlí. Křížnou střelou do horního rohu branky snižují na 2:1
  • naše odpověď je ale jednoznačná, žádné stažení se do ulity
  • 82´ Cicala ze strany navádí míč na střed hřiště, zbaví se dvou obránců a krásnou kolmicí vyzve ke vstupu do vápna Adamce. Po vstupu do vápna pak přihrávkou podél malého vápna vyřadí na přední tyči stojícího golmana a na malém vápně vyzve naběhnutého Šamšu k zakončení do opuštěné branky – vedeme 3:1
  • 85´ Šamša se skvělou prací prosadí přes obránce do vápna a vstupuje ze strany do vápna malého. Sám si vyzkoušel, jako to je, když namísto přihrávky na své 3 zcela volné spoluhráče volí střelu z úhlu, kterou celou krásnou akci zcela zabije
  • 87´ ztrácíme míč, zachráníme to u našeho vápna ukopnutím na roh. Následný roh zahraný přetaženým centrem do malého vápna nereaguje ani golman Hájek, ani naši obránci a tak soupeř pohodlně posílá hlavou míč do sítě a snižuje na 3:2

Zápas ukázal, že jsou hráči velmi dobře připraveni a těžký trénink den před zápasem nijak nesnížil útočný apetit, agresivitu a velkou chuť obětovat výsledku vše nejen ve směru nahoru, ale i dolů. Hráči dokázali velmi dobře využít rozestavení 3-5-2 k útočné dominanci v poločase druhém. Jen ty chyby…, kterých se musíme vyvarovat. Dílem to bylo i tím, že jsme neměli určené přesné role při standardních situacích. To je chyba, ale byla to daň za méně informací směrem k novému rozestavení, aby jej hráči vnímali a nerozptylovali se nad další hromadou informací. Musíme dostat systém pod kůži a dovést to a automatismům… Jinak, jak je to vidět ze známek, tak je tam velká pochvala všem hráčům za kvalitní výkon. A také za oslavu narození Vernerovy Stelinky.

38´ Adamec 1:0
75´ Šamša 2:0
82´ Šamša 3:1
Filip Běla 46. min: Martin Cicala ( ★★★★) za Tomáš Kratochvíl
46. min: Marek Štěpán (★★★ ½) za Daniel Vinař
46. min: Lukáš Vajner (★★★ ½ ) za Vladimír Beer