Po posvícení přichází… A přišla velká!

DP „A“ – NEBUŠICE 1:4 (0:2)

Předně se hráčům a všem pravidelným čtenářům omlouvám za pozdní vložení zápisu z utkání, ale kombinace práce a následného soustředění mě zcela vyblokovalo na 7 dní v týdnu a skoro 24/24. Nyní už ale k zápasu s Nebušicemi. Po skvělém posledním představení jsme si vybrali „den volna“, abych strávili zažívací potíže po posvícení. Byl to špatný výkon ve všech směrech a pozitiva se hledala jen těžko. Měli jsme snad 40-50 pokažených nevynucených přihrávek, tolik nepřesných standardních situací, katastrofální výkon v prvním poločase. Pak jsme předvedli zlepšený výkon v úvodu druhého poločasu, ale branky jsme nedvali. Snad jediné, že se můžeme poučit z tragického výkonu a odrazit se opět vzhůru.

soupis nejdůležitějších momentů utkání:

• 1´ roh hostů zahraný nakrátko, centr – naše obrana
  • 5´ Jorginho (tentokrát nastoupil na pozici beka) posílá křížnou přihrávku před vlastním vápnem, kterou soupeř zachytí a ohrožuje přízemní střelou naší branku. Jen těsně mine konstrukci Hájkovy branky.
  • 7´ nákop domácích za obranu, Vajner nevystaví hráče do ofsajdu a nebušický hráč tváří v tvář se pokouší lobem překonat Hájka. Míč jen těsně mine naší branku.
  • 10´ Cicala na polovině hřiště hlavou vrací na kopačky soupeře a tím zahajuje jejic akci po křídle. Centr do malého vápna likviduje náš golman.
  • 11´ filtrujeme nebušickou obranu, Adamec vybojuje roh. Jeho zahrání je skvělé, Cicala líže míč a vyzve Hosnedla k zakončení, ten bohužel míč netrefí.
  • 20´ Beer zahrává trestný roh na zadní tyč, ale míč je příliš nepřesný a letí jen do zámezí
  • 24´ trestný kop hostů z hranice velkého vápna posunutím na krátko, ale volí namísto střely zpětnou přihrávku už naše obrana likviduje
  • 25´ stav utkání 0:1 Necháme soupeři velký prostor na pohodlnou kombinaci, 3 hráči propadnou a Adamec a Kratochvíl se nechytí unikajícího obránce. Vstup do vápna bez ofsajdu (v ofsajdu postavený hráč nehrál míč), přihrávka malé vápno a gól do prázdné branky
  • 27´ Beer filtruje do vápna pro Adamce, kterému jeho kličku obránce ukopne na roh. Roh odvrací domácí až na půli, kde Šamša míč na soupeři získá. Jenže hned vzápětí ztratí a Nebušice jdou po kolmici do samostatného nájezdu, který se snaží alespoň stínovat Cicala. Naštěstí zakončení je nepřesné
  • 36´ stav utkání 0:2 Daněk při rozvíjení akce ztrácí míč na středu a nebušický hráč se dostane do naší otevřené obrany, klička Hosnedlovi a střelu z úhlu propouští Hájek za svá záda
  • 37´ Beer ztráta při rozjetí akce, Musí zasahovat Hájek a likvidovat šanci hostů.
  • 38´ Cicala po krátké kombinaci vstupuje ze strany do vápna, ale jeho finální přihrávka nenajde adresáta.
  • 45´ nepříjemná střela nebušických, kterou nadvakrát chytá Dan Hájek

druhý poločas (v průběhu druhého poločasu střídáme hokejově)

• 45´ zahráváme rohový kop, odraz míče ze souboje k Bělovi, který zakončuje z voleje. Prokop míč tečuje k Cicalovi a jeho gólovou dorážku vyráží zázračným zákrokem nebušický golman…
  • 52´ Urban z jednoho dotyku posune na Bělu, který po kličce a vstupu do vápna přihraje na penaltu, kde zcela osamocený zakončuje Daněk, ale míří vysoko nad branku. Gesta zmaru, hlava v dlaních…
  • 60´ Vajner ztrácí míč, nebušičtí jdou středem do otevřené obrany, akci zastavuje Cicala spolu s Hosnedlem na hranici vápna za cenu nedovoleného zákroku. Trestný kop Dan Hájek chytá
  • 62´ stav utkání 0:3. hosté vhazují aut u našeho rohového praporku, přízemní centr přes obránce projde až na velké vápno, kde střelou z jedné prostřelují Hájka
  • 65´ Vajner ztrácí míč a hosté zakončují po krátkém přečíslení do středu branky
  • 73´ stav utkání 1:3 Daněk vyšle Adamce ke zteči po pravé straně, ten u vápna opětuje zpětnou přihrávku a po krátkém posunutí na střed posílá přízemní střelou míč do sítě
  • 79´ Adamec uniká po straně a centrem najde zcela volného Šamšu na penaltě. Míč si ale špatně zpracuje a zpětnou kličkou o míč přijde.
  • 80´ Běla ohrozí přízmení střelou nebušickou branku, ale míč končí těsně mimo tyče
  • 84 stav utkání 1:4 neubráníme a neposuneme těžiště hry po přesunu míče, ze strany pak dvěma přihrávkami podél vápna se dostane míč až na vzdálenější roh, odkud z jednoho dotyku křížnou střelou překonává Hájka
  • 85´ Cicala vyjede od vlastního vápna, narazí si s Dvořákem a přes obránce projde až do vápna. Zpětnou přihrávkou předloží šanci na zlatém podnose pro Vernera, ale ten míč netrefuje

V prvním poločase jsme zcela propadli a to ve všem. Ve druhém se sice hra zlepšila, ale neproměňováním šancí jsme se odsoudili k porážce

73´ Daněk David 1:3
Martin Cicala 20. min: Matěj Urban (★★) za T. Kratochvíl
46. min: Jan Prokop (★★) za V. Beer
46. min: David Dvořák (★½) za Filip Běla