Dva diametrálně odlišné poločasy

DP „A“ – SOKOL HRUSICE 4:4 (1:3)

Tak nám do zápasu s Hrusicemi někdo hodil vidle. Chybí 10 hráčů. Tu práce, tu zranění, tu nemoc, tu hory, tu zabíjačka. Zase? Zase prase? Ty woe…! Ale díky širokému kádru jsme připraveni ve dvanácti hráčích. První poločas nás soupeř překvapil napadáním, rychlostí, agresivitou a neuměli jsme se s tím dlouho srovnat. Naproti tomu druhý poločas jsme zápas opanovali a zápas otočili. Druhý poločas jsme odehráli opravdu skvělou partii a měli jsme radost z fotbalu a tím tolik energie, že všichni zapomněli na to, že by chtěli vystřídat… No a už nám zbývá poslední přípravný zápas. Generálka bude v sobotu 12.3. od 17:30 hod proti Řeporyjím, kterou sehrajeme na UMT Motorlet

soupis nejdůležitějších momentů utkání:

• 8´ stav utkání 0:1 ztráta míče,, kterou soupeř využije k protiakci a zakončuje střelou k tyči, kterou sice náš golman vyráží, ale jen do vnitřní boční sítě.
  • 17´ naše akce po obehrání vany je zakončená Beerovou střelou, která orazítkuje tyč.
  • 17-23´ třikrát po sobě vystavujeme hosty do ofsajdového postavení
  • 20´ Vinař se po další pěkné akci dostane do vápna a přihrává zpětnou přihrávkou na nabíhající spoluhráče, ale k ohrožení branky se nedostaneme
  • 23´ Verner se Šamšou napadají soupeře a získají míč. Následně Beer vyzve Vernera ke vstupu do vápna ze strany a opět je tu zpětná přihrávka, kterou adresuje na Dufka. Jeho střelu golman vyráží, další dorážku obstará Dvořák, ale brankáře zaskakuje obránce a hlavou vyhlavičkuje na roh. Zahráváme jej nakrátko na Beera a ten z rohu velkého vápna pálí, ale opět nedostaneme míč do branky.
  • 33´ po naší ztrátě (Adamce, který nereagoval na kombinaci), musíme reagovat a hrusické zastavit na hranici velkého vápna. Trestný kop chytá s jistotou Dan Hájek
  • 40´ stav utkání 0:2 jsme nedůslední (Dufek) při pokrytí / dvojené a dostoupení protihráče a dáme tak příležitost soupeři ke snadnému vstupu do vápna a zakončení. Střela jde do horního rohu branky a náš golman nestačí na střelu z blízkosti reagovat
  • 42´ stav utkání 0:3 přihrávka za naší obranu, seběhnutí a hrusičtí prostřelují Hájka potřetí
  • my ale reagujeme tou nejlepší odpovědí – brankou…
  • 43´ stav utkání 1:3 obehrajeme rychlou vanu a tím se konečně dostaneme i my do přečíslení u vápna. Beer posune di vápna na Kratochvíla a ten prostřeluje golmana hostů
  • 44´ zahráváme rohový kop, odraz míče k Vernerovi, který pálí gólovou střelu, ale obránce na brankové čáře chytá

hráči nejdůležitější postřehy a výtky vstřebali a utkání a svůj herní výkon postavili zcela naruby!

• 48´ Dufek kombinuje s Vernerem na hranici velkého vápna, David Verner vstupuje do vápna a pálí na branku, míč se odráží od břevna za brankovou čáru, ale ne celým objemem. K odraženému míči se dostane opět Verner jeho gólovou dorážku chytá zázračným zákrokem hrusický golman.
  • 50 stav utkání 2:3 Beer zahrává roh Verner naskakuje a hlavičku posílá do horního rohu branky!
  • 55´ po neodpískaném faulu na Vernera (rozhodčí pouštěl hodně tvrdou a hraniční hru) získá soupeř míč u našeho velkého vápna a pálí tvrdou střelu do břevna, na odraženém míči je první soupeř a neskutečným zákrokem z říše snů chytá Hájek dorážku z 5 metrů.
  • 59´ stav utkání 3:3 Beer filtruje míč pro Šamšu, který si míč předkopne dlouhý až do šprajcu, ale v souboji s golmanem se míč od něj odrazí ke zcela osamocenému Vernerovi. Ale nedokáže najít jakékoliv volné v brance a trefuje břevno. Na odraženém míči je Šamša a krásnou akci přeci jen zakončuje brankou!
  • 65´ Dufek proniká přes 3 obránce do vápna, ale je sražen k zemi. Následný trestný kop v ideální pozici na hranici velkého vápna však řešíme přihrávkou, kterou na dvakrát zadrbneme a ani nevystřelíme…
  • 67´ stav utkání 4:3 napadáme soupeře u vápna, golman vykopne na střed, kde míč zachytí Beer. Ten kolmicí pošle na Vernera, který z otočky po přípravě pálí z velkého vápna k tyči
  • 69´ zahráváme tři rohy po sobě, postupně zakončujeme z rohu velkého vápna Dufkem, Dvořákem a poslední ze středu vápna Adamcem. K brance jsme byli tak blízko…
  • 75´ vhazujeme aut, Verner se obtočí okolo obránce a vstupuje ze strany do vápna, přihrává na zlatém podnose Šamšovi, ale tomu obránce míč líznutím ukopne. Škoda, mohli jsme gólově odskočit
  • 85´ stav utkání 4:4 centr do vápna, míč poskakuje třikrát ve vápně vzduchem, nepokryjeme soupeře a Hájek míč vyboxuje jen slabě před sebe k protihráči a ten má snadnou cestu k dorážce do opuštěné branky

GólyNejlepší hráčStřídáníKarty
43´ T. Kratochvíl 1:3
50´ D. Verner 2:3
59´ J. Šamša 3:3
67´ D. Verner 4:3
David Verner 16. min: L. Dufek (★★★½) za M. Cicala