Pro zisk bodů s lídrem nestačí jen 45 minut kvality

DP „A“ – TJ SPOJE PRAHA 0:4 (0:0)

Zápas se silným týmem jako jsou SPOJE, nesmíte chybovat, nesmíte promarnit vypracované příležitosti pro vstřelení branky, protože se vám jich tolik nedostane. Bohužel jsme nedokázali skórovat a znejistit soupeře a první branku jsme soupeři doslova darovali. U druhé branky hrubě chyboval rozhodčí a tak se soupeř uklidnil a v zápase již vládl.

Příští zápas hrajeme v sobotu 4.6. od 17:00 hod jedeme na hřiště velmi těžkého soupeře TJ TEMPO PRAHA

soupis nejdůležitějších momentů utkání:

• 2´Marek Štěpán kazí zpětnou přihrávku a míč doslova předá Ladrovi, který po samostatném nájezdu pohrdá dárkem a lobem nad Hájka posílá míč těsně vedle tyče naší branky
  • 13´první rohový kop hostů zahrává Verner na přední tyč, kde odvrací Prokop
  • 17´Hájek výkopem hledá rozeběhnutého Cicalu, ale jeho výpad je zastaven. První autové vhazování nevyužijeme ke vstupu do vápna, ale následný aut využíváme po zásahu vyběhnutého brankáře k zisku rohového kopu. Ten zahráváme na přední tyč, ale obrana hostů je pozorná a protečovaný míč odvrací
  • 25´Vinař nastřeluje přízemní střelu-centr do vápna, míč se dostane ke Skoumalovi na zadní tyči a jeho dva střelecké pokusy ze 7 metrů nadvakrát zlikvidoval golman Pospíšil
  • 31´Verner vstupuje do vápna, klička a je zdvojen a o míč přichází. Bohužel rozhodčí neviděl úder do tváře a tak se penalta nepíská. Škoda, protože byl jak rozhodčí, tak pomezní na blízku. (okamžik je vidět ve videu v čase 33:50
  • 33´Verner vstupuje po našem špatném postavení jednoduše do vápna, v zakončení není úspěšný, ale po opětovném zisku míče je podražen Dvořákem a je proti nám odpískán pokutový kop. Sám faulovaný si bere míč a… posílá přízemní střelou na tyč, od které míří do zámezí
  • 35´na nebezpečný centr po rozehraném trestném kopu naskakuje Horskii, ale Dvořák jej atakuje ve vzdušném souboji tělem a znepřesní jej tak, že míč letí vysoko nad branku
  • 45´hosté zahrávají rohový kop, odvracíme k Beerovi, který z otočky vyšle ke zteči Šamšu. Bohužel ten si po vstupu do vápna nepokryje míč a umožní tak obránci nebezpečnou akci utnout ukopnutím na roh
  • 46´střela hostů z 30 m je tečovaná, ale Hájek chytá s jistotou
  • 48´ trestný kop z 25 m v nastavené prvního poločasu zahrává Verner, ale jeho střela jde vysoko nad ochrannou síť

první poločas jsme dobře bránili a soupeř se nedostal k mnoha příležitostem zakončení. Škoda, že jsme neproměnili 100 % šanci a že rozhodčí neviděl faul na Vernera. Protože za nepříznivého stavu by se soupeř dostával hůře do zápasu…

• 49´Cicala získá míč na polovině hřiště a vyšle Dvořáka k ataku po levé straně, centr ze strany do vápna na naběhnutého Cicalu zastavuje obránce
  • 51´změna stavu utkání 0:1 zaváháme při obranném postavení u lajny, kdy propadnou v souboji valícím se protihráčem postupně Verner, Cicala a Skoumal. U vápna zpětnou kličku na střed hřiště zastaví Beer, ale tak nešťastně, že vrací míč do vápna přímo na kopačky osamoceného Ladry, který lobuje vyběhnutého Hájka
  • 55´obávaný Baisa dostane přihrávku a zcela nepochopitelně střílí z 18 m namísto vstupu do vápna. Střelu tak Hájek s jistotou chytá.
  • 57´Verner získá míč při napadání pro Cicalu, který jde sám do vápna, ale rozhodčí zcela nepochopitelně píská neexistující faul a akci nám zastavuje.
  • 63´Verner křížným pasem vyzve Dvořáka k ataku po lajně, na centr do vápna nabíhá zcela osamocený Verner a metr na malém vápně hlavičkuje nad branku. Namísto srovnání přichází za pár okamžiků gól v naší síti
  • 64´ změna stavu utkání 0:2 centr do vápna, Hájek míč vyráží k Tanchykovi. Ten si míč nezpracuje ideálně a míč mu odskočí. Dvořák mu míč vypíchne a je soupeř je na míči později a kopem zasáhne Dvořáka. Rozhodčí však píská pokutový kop…? (video 1:15:30). Verner raději míč přenechá Ladrovi, který se nemýlí
  • 70´zahráváme rohový kop, na který naskakuje Šamša, ale jeho hlavička míří nad břevno
  • 71´ krásný fotbalový moment, kdy hosté lobují naší obranu na velkém vápně a zaběhnutý útočník pálí z voleje. Naštěstí nad břevno
  • 73´rohový kop zahraný ukvapeně nakrátko, ztracený míč, znovu získaný míč Dvořákem ve vápně, zpětný přízemní centr adresuje na Prokopa, ale ten nedokáže v malém vápně zakončit
  • 74´změna stavu utkání 0:3. Parádní kousek od Vernera, který si na 17 m převezme míč a pálí do horního rohu branky
  • 80´hosté zatahují míč po lajně, zpětná přihrávka, střela z malého vápna a Hájek skvělým zákrokem chytá!
  • 83´Verner si navedl míč po vápně a pálí přízemní střelu k tyči. Golman Pospíšil jeho střelu chytá
  • 85´změna stavu utkání 0:4 Skoumal „odevzdá“ míč špatnou přihrávkou u vlastního velkého vápna a Zhul dárkem nepohrdá a lobuje vysoko postaveného Hájka
  • 91´ trestný kop hostů končí těsně mimo horní roh branky

Náš tým odpadl, protože jsme neměli dostatek hráčů na střídání a nedokázali jsme sestavu osvěžit. Avšak zápas jsme dílem rozhodli i my svými neproměněnými šancemi…

střídání
Jaroslav SKOUMAL 78. min: M. Urban (★) za M. Cicala
84. min: T. Kratochvíl (★★) za A. Hamiollava