Derby je naše!

DP „A“ – TJ KYJE PRAHA 14 7:1 (5:0)

Fotbal se hraje nejen pro nás, ale i pro diváky. Jeden z našich věrných fanoušků po loňské smolné porážce 0:1 řekl i přes náš herní tlak. V derby musíš položit život. Derby se hraje i srdcem! Ano a my do roka a done jsme mu dali odpověď. Náš tým měl klasický a tradiční předzápasový rozbor, ale bylo tam také jen krátké a suché. Je to derby, tak se smazávají herní rozdíly. Ani na chvíli nepromarněte možnost zaútočit, buďte pozorní a zodpovědní a zachovávejte týmového ducha. Zadupejte je do země. Do základní a širší sestavy se nám vrací po zranění Koryta, po dovolených Pavlovský, Kratochvíl a Vinař. Naopak zasloužené dovolené si užívá Grůša. Pracovně mimo je Matěj Urban a bohužel se nám zranil Filip Baláž a onemocněl Marek Štěpán. Proto došlo k mírným změnám v sestavě.

Příští zápas hrajeme v sobotu 3.9. od 10:30 hod na hřišti TJ PRAGA. Děkujeme za vaší skvělou podporu, protože v tomto zápase s naším neoblíbeným soupeřem ji budeme potřebovat. Najdeme nového kata Pragovky jako jím byl Jan Cálik Douděra? Zlomíme toto další prokletí?

soupis nejdůležitějších momentů utkání:

• 1´ změna stavu utkání 1:0 Wahbi je faulován u postranní čáry. Zahráváme trestný kop Pourem přetaženým centrem Jarda Kužel udělá neviditelnou černou taktickou práci a Hosnedl z voleje (který netrefil ideálně) posílá míč křížnou střelou do sítě. A není krásné netrefit to ideálně a dát gól…? Navíc je to první Hosnyho branka v Dolních Počernicích!
  • 4´po průniku Adamce zahráváme rohový kop, který golman vyrazí k Dufkovi. Ten si na vápně míč po kličce připraví do ideální gólové pozice, ale v obrovské šanci nedává gól
  • 10´dlouhý nákop na Marsina, který míč před velkým vápnem tečuje do protipohybu Hájka, ale míč letí naštěstí těsně mimo tyče naší branky
  • 11´po faulu na pronikajícího Wahbiho zahráváme trestný kop ze strany. Golman Benda míč vyráží před sebe k Vernerovi, ale ten nedokáže ze souboje s obráncem vytěžit trest nejvyšší – branku. Hosté situaci ubrání
  • 18´Skoumal (po hlavičkovém zisku míče Beerem) přebírá míč a navede středem před vápno kde krásnou filtrovací přihrávkou předá Wahbimu. Už zvedáme ruce, protože ten se z penalty nemůže mýlit. A… může i mistr tesař se někdy utne. Z 10 metrů trefuje jen tyč! Nicméně vzrušení je zbytečné, protože je nám odmáváno ofsajdové postavení
  • 25´ změna stavu utkání 2:0 Hosnedl nádherným křížným pasem najde prostor pro nabíhajícího Wahbiho. Golman Benda slovním pokynem mám vybíhá… do tmy, protože je Billy na míči první, dělá jednoduchou kličku a dovede míč do opuštěné branky.
  • 28´ ztrácíme míč Šamšou při rozvíjení útočné akce. Hosté vhodí bleskově na Marsina, který centrem hledá naběhnutého spoluhráče. Naštěstí na malém vápně míč jen lízne a ten pokračuje jen do zámezí
  • 32´změna stavu utkání 3:0 naše akce vedená po levé straně, zpětná přihrávka na zcela volného Šamšu, který posílá míč do… ne, posílá jej jen do tyče. Akce však pokračuje a napadáme soupeře u jejich vápna. Cicala získá míč na obránci, vstupuje do vápna a zpětnou přihrávkou předloží Wahbimu. Mistr tesař se mýlí jen jedenkrát za… Ano, tentokrát se nemýlí a míč posílá do sítě
  • 37´hosté zahrávají trestný kop za strany, krásný centr tečuje Moudřík, ale míč naštěstí mine těsně tyčku naší branky
  • 38´ Cicala uniká po křídle, narazí si s Wahbim, který lobuje obranu a opětuje přihrávku. Cicalův vstup do vápna je zastaven necitlivým chybným posouzením pomezního rozhodčího, který odmával ofsajdové postavení Cicaly
  • 40´faulující soupeř zastavuje Wahbiho při průniku do vápna. Sám faulovaný si bere exekuci na starosti, ale trefuje jen postavenou zeď
  • 41´Hosnedl dlouhým pasem najde Wahbiho, který přetaženým centrem předloží míč pro Vernera. Po zpracování je však atakován obráncem a přichází (ne)chtěná zpětná přihrávka na úrovni penalty na Wahbiho. Zbaví se kličkou obránce a pálí na branku Benda jen s námahou na přední tyči vyráží na roh.
  • 42´změna stavu utkání 4:0 roh zahrává Wahbi do malého vápna, míč vypadne ze souboje k Hosnedlovi, který se z otočky na malém vápně prosadí a prostřelí vše co v něm stojí.
  • je skvělé, kdy můžeme odcházet v poločase za tak příznivého stavu. Aha, tak ne, ještě tu je jedna akce v poslední minutě úvodního poločasu
  • 45´změna stavu utkání 5:0 fotbalová krása, fotbalové vzrušení z naprosto dokonalé akce. Učebnicová aktivita a pohyb hráčů, vyjetí po pravé straně, protečování míče Vernerem pro nabíhajícího Adamce, zatažení, centr na Wahbiho který si míč zpracuje pro sebe a ze stoje z voleje trefuje k tyči

Dokážu si představit, co probíhá v šatně hostů v úvodním poločase. Zahodíme poločas, pokusíme se alespoň druhý poločas vyhrát, či cokoliv podobného. Ale je tu i naše šatna a my odmítáme jakoukoliv ztrátu pozornosti, jakékoliv podcenění a jdeme nekompromisně za jediným. Nedostat branku, zodpovědně bránit a pokračovat se stejnou aktivitou. A také se stalo. Soupeř vlétl do druhého poločasu jako politý živou vodou.

• jenže jsme to my, kdo i pod tlakem dokáže skórovat
  • 48´změna stavu utkání 6:0 Šamša skvělým napadáním vybojuje míč na soupeři a jde osamocený na brankáře. Ponaučen tím nejhorším řešením na Vršovicích udělal krásné gesto a po vstupu do vápna předložil nezištně míč pro Adamce, který jej pak poslal do prázdné branky. Takový přehled a klid ve finální přihrávce je učebnicový.
  • 51´pronikáme Wahbim do vápna hostů, zpětnou přihrávku, ale obrana ukopne na roh. Následují dva rohové kopy v krátkém sledu za sebou, ale první odvrátí a ten druhý jen prolétne vápnem
  • 53´trestný kop hostů, opět nepříjemný letící těsně nad hlavami hráčů protečuje soupeř do branky. Gól však neplatí pro ofsajdové postavení soupeře
  • 62´změna stavu utkání 7:0 Cicala vyjede s míčem, narazí si s Beerem, který načasuje dokonalou přihrávku za obranu, vstoupí do vápna, posílá zpětnou přihrávku, při které je ale faulován obráncem. Rozhodčí píská a zahráváme pokutový kop. Exekuci si bere na starosti Hosnedl a kompletuje tak svůj první hattrick v našem klubu
  • 67´Pavlovský krásnou filtrovanou přihrávkou za obranu vyšle Beera k samostatnému nájezdu ze strany do vápna. Po uvolnění však přichází nepochopitelné. Namísto přihrávky do opuštěné branky si nechá doběhnout obránce a pak ani netrefí branku?!
  • 76´změna stavu utkání 7:1 Kratochvíl zcela nepochopitelně zahraje na zemi rukou ve vápně stylem míč je můj a ležící na zemi si jej stáhne pro sebe. Pak se ještě snaží situaci zachránit a přehodit jej soupeři. Ten sice míč zasáhne rukou, ale toto dětské ošálení rozhodčí nepřijme. Pokutový kop zahrává Voštiar. Střelu k tyči Hájek vyráží na tyč, ale od ní se míč dokutálí podél brankové čáry na druhou tyč, kde zapluje do sítě. To nechceš přijít o nulu tímto způsobem…
  • 85´dva rohové kopy hostů v krátkém sledu za sebou. První odvracíme v hlavičkovém souboji na roh a druhý nekompromisně odvrací do bezpečí náš golman Hájek.
  • 86´Cicala zatahuje míč ze strany až do vápna, zpětnou přihrávkou předloží míč Daňkovi, ale ten namísto svého dokonalého hadr sem, hadr tam a následné střely z ideální pozice z vápna, se nechá zgajlovat a pošle míč na spoluhráče obsazeného rojem 4 protihráčů. Je jasné, že toto řešení je směrováno k záhubě
  • 89´Daněk s Pavlovským v souboji na polovině hřiště získají míč pro Cicalu, který se řítí osamocený do vápna, ale rozhodčí píská necitlivě a zastavuje hru, protože se srazili dva vlastní protihráči. Přitom nešlo o nijak nebezpečný střet a už vůbec ne na hlavu. Škoda, další branku už nepřidáme a to i dílem proto, že není nastavena ani minuta a dokonce je minuta ubrána.
  • posledních cca 15 minut hrajeme v devíti hráčích, protože Beer je stažen, abychom předešli zranění a už nemáme nikoho na střídání a až v šatně se dozvídám, že hřiště opustil zraněný Koryta, ale i tak jsme si dokázali vytvořit i gólové šance… doufám, že Korytovo obnovené zranění kotníkunebude vážné… Beer byl stažen včas

Nemám rád proklamace, plytká slova, rádoby emoce. Mám rád, když mluvíš ne slovem, urážkami, hádáním se se soupeřem, ale herním fotbalovým „slovem“. Miluji znemožnění fotbalové. Je to sportovní a pro ten zážitek se fotbal hraje. Konečně jsme ovládli derby s třešničkou naprosté dominance a sportovního znemožnění soupeře, který odjížděl jako spráskaný pes se sklopenými hlavami a fotbalově potupen. S veškerou úctou k soupeři, kterou vždy a za každých okolností chovám ke každému soupeři!

Děkuji svému týmu! Já jsem tak šťastný a z týmu cítím takovou sílu a nádhernou energii. Prožíváme krásné chvíle, které si přenášíme do tréninku a do svých domovů. Věřím, že i pro diváky jsme udělali nádherné galapředstavení.

střídání
GólyNejlepší hráčStřídáníKarty
1´1:0 HOSNEDL Martin
25´2:0 WAHBI Bilel
32´3:0 WAHBI Bilel
42´4:0 HOSNEDL Martin
45´5:0 WAHBI Bilel
48´6:0 ADAMEC Tomáš
62´7:0 HOSNEDL Martin (penalta)
HOSNEDL Martin 46´Matyáš KORYTA (★★★) za J. Skoumal
61´M. Pavlovský (★★★) za L. Dufek
61´T Kratochvíl (★★) za B. Wahbi
61´D Vinař (★★★★) za T. Adamec
75´D Daněk (★★) za D. Verner