Na Pragovku prostě neumíme….

TJ Praga ˝B˝ – Sokol Dolní Počernice ˝B˝ 4:1(2:0)

V dalším mistrovském zápase nás čekal tradiční soupeř z Vysočan, tým TJ Praga. Zápasy s tímto soupeřem bývají tvrdé, rychlé a často jak na houpačce. A ne jinak tomu bylo i včera, zápas mohl klidně skončit divokým skóre 8:6 nebýt naší tradiční nemohoucnosti v zakončení. Soupeř byl kvalitně doplněn pár hochy z A týmu a na jejich hře to bylo znát, upřímně řečeno – vyhráli zaslouženě a byť jsme se snažili po celý zápas, tak včera jsme si asi body nezasloužili.

Začátek zápasu je neurovnaný z obou stran, oba týmy zlobí rozehrávka. 4.min – první se osmělujeme my, Bělouš dostává do běhu míč od Aleše a uniká podél postranní čáry. Na hranici velkého vápna se zaseknutím míče zbaví posledního obránce a už má před sebou pouze brankáře. Střela ale končí těsně vedle pravé tyče domácích. 8.min – skvělým napadáním rozehrávky(zapojí se hned 5hráčů!!!) získá míč Bělouš a už už ho cpe do vápna na volného Kohyho. Toho ale, dle mého názoru a všech okolo stojících, fauluje obránce a nemá tak možnost přesného zakončení, šance tak končí ve skrumáži dobíhajících hráčů. 9.min – krásný a přesný centr do našeho vápna na NIKÝM nehlídaného domácího hráče, Kouťák ale tuto gólovou hlavičku skvěle vyráží. 12.min – a další centr do naší šestnáctky, tentokrát je hlavička přesnější a Kouťák pouze sleduje jak míč míří do levé tyčky!!! 18.min – Bělouš se prosadí na obránci a přesnou přihrávkou oslovuje Kohyho, jeho střela ale opět končí těsně v zamezí. 20.min – po krátké kombinaci mezi Márou a Běloušem se dostane míč na kopačky Píci. Ten se proháčkuje přes dva obránce až na dostřel branky a střílí. Gólman domácích se bezmocně ohlíží po střele, ta ale končí pouze na břevně!!! 22.min – Vínovi uniká útočník, Kouťák ho ale skvěle vychytá. 26.min – roh domácích, do hlavy chodí snad jen domácí, Kouťák ale opět v brance čaruje a vyráží na další roh. Z něj už domácí udeří, dva volní hráči se div nesrazí a míč končí v naší síti, 1:0. Mimochodem standardky byli pro nás v tomto zápase opravdu bolestivé, snad jako bychom ani nechtěli hlavičkovat a báli se, že se nám míč rozcuchá skvěle upravený účes!!! Domácí tento moment dostává na koně, již se netlačí tolik dopředu, rozehrávku hrají na jistotu a vyčkávají. My se sice dál snažíme, často však volíme místo hry po zemi dlouhé nákopy na útočné hráče. Tato taktika však na fyzicky disponované obránce domácích nemá šanci na úspěch. Když už se zdá, že bychom se mohli uklidnit a opět nadechnout k náporu o poločasové pauze, tak domácí opět udeří. 43.min – Víno nezachytí náběh útočníka a ten se řítí na Kouťáka, ten ho sice trochu vytlačí ze střeleckého úhlu ale zároveň mu brnkne o nohu. A tak se kope penalta, 2:0.

Poločas se tak z naší strany nepovedl, a to hlavně z důvodu neproměnění velkých příležitostí, které jsme si vypracovali. Domácí nás od úvodu utkání ale převyšují v technice při práci s balonem a také chutí popoběhnout si do lepších pozic. Přesto jdeme do druhé půle s vůlí s výsledkem něco udělat a o body se ještě poprat.

47.min – zbytečný faul těsně před naším vápnem, míč jde těsně vedle branky. 49.min – rychlý sled tří chybek za sebou(nepřesná přihrávka, nedůsledné bránění a žádné bránění!!!) zapříčiní, že prohráváme už o tři branky, 3:0. 52.min – další nedůsledné bránění končí pro nás se štěstím pouze rohovým kopem domácích, ten již odvracíme do bezpečí. Domácí si dobře hlídají vytvořený náskok a moc nás do šancí nepouští. A tak jsme nebezpeční hlavně sami sobě. Navíc po několika střídání již není naše obranná hra kompaktní a domácím se tak otevírají často okénka. Ty často hasí až Kouťák a často k nim volí i pro nás až neskutečně drzé způsoby. 74.min – Kohy je faulován v rohu hřiště, trestný kop zahrává Píca. Najde přesně hlavu Máry a ten jen těsně míjí levou tyč domácí branky. 77.min – Píca dostává míč od Bělouše, pohraje si s dvěma stopery i s brankářem a střílí konečně branku, 3:1. 80.min – Šestymu uniká útočník, Kouťák mu ale skvěle sebere míč z nohy. 82.min – Horča klasicky přetáhne centr, ten si ale najde Píca. Jeho střele jde vysoko nad, míč končí snad až na tramvajové zastávce:). 87.min – Gembi nechává trestuhodně velký prostor útočníkovi, ten si tak míč několika doteky připraví a bez problému zakončuje za záda bezmocného Kouťáka, 4:1. 90.min – poslední nás pokus o korekturu skóre, Píca ukličkuje oba stopery, ale zuby si vyláme na vysoko postaveném brankáři…obrovská škoda.

Co na závěr…..soupeř asi nad naše síly. Proč asi…..jak by zápas probíhal, kdybychom proměnili tutovky v úvodu zápasu? Na asi se ale nehraje, je to přesto škoda, že nejsme schopni v koncovce zachovat klid a rozvahu. Nedá se hoši nic dělat, musíme makat dál. Dle mého názoru jsme posunuli hranici fyzické připravenosti a mělo by být lépe a lépe. Jen je potřeba větší aktivita od hráčů zadních řad, vše si probereme ve středu. Hlavu vzhůru, jeden nezdar nás přeci kluci nemůže rozházet:).

GólyNejlepší hráčStřídáníKarty
77.min: L.Picek
Jakub Kohoutek45. min: Martin Horčík (★★½) za D.Vinař
55. min: Jakub Körbler (★★½) za A.Novotný
55. min: František Fiala (★★½) za T. Maxa
70. min: Jan Šesták (★★½) za J. Vycpálek
70. min: Radek Kábele (★★½) za T. Lorenz

50. min: T. Maxa ŽL.
M.Koutenský
★★★½
T. Lorenz
★★★
P.Strouhal
★★★
J. Vycpálek
★★★
D.Vinař
★★★
T. Maxa
★★★
A.Novotný
★★★
F. Běla
★★★½
J.Kohoutek
★★★½
M. Verner
★★★½
L.Picek
★★★½