Konečně Pragovce nechutnáme

TJ PRAGA – DP „A“ 0:0 (0:0)

Po mnoha letech jsme odolali tlaku na Pragovce a udrželi jsme pragovácké střelce na uzdě. Nenašel se ale nový kat Pragovky, který by dokázal proměnit některou z našich šancí. Každopádně už nejsme za otloukánky a pro tohoto těžkého soupeře jsme nechutnající sousto.

Příští zápas hrajeme v pátek 9.9. od 19:00 hod, kdy na domácím hřišti přivítáme VIKTORII ŠTĚRBOHOLY.

soupis nejdůležitějších momentů utkání:

• 1´ po průniku Vernera zahráváme rohový kop Pavlovským na přední tyč, kde je však dobře stojící domácí obrana
  • 3´domácí filtrují naší obranu ve prospěch Jaroše a pod tlakem bránícího Cicaly pálí křížnou střelou těsně mimo tyče naší branky.
  • 6´Vinař vyjíždí konstruktivně z vlastní půle, ale o míč přichází. Přes dvě rychlé přihrávky se dostanou domácí k vápnu a opět hrozí přísnou střelou, ktterá opět končí těsně mimo tyče. Oddychli jsme si
  • 11´zahráváme rohový kop Pavlovským na Šamšu, který podstupuje hlavičkový souboj, míč ale propadne na zadní tyč k Vernerovi, jehož hlavička jde jen do těla obránce. Akce pokračuje a domácí se vysvobozují jen za cenu faulu. Z pozice zkráceného rohu si míč staví opět Pavlovský a tentokrát centr proletí až Adamcovi, ale ani jeho hlavička nekončí mezi třemi tyčemi
  • 19´domácí zahrávají rohový kop, Hájek vyběhne a míč vyrazí. Míče se zmocní domácí a zakončují tvrdou střelou z vápna. Míč však letí jen do ochranné sítě nad brankou
  • 20´centr za naší obranu, kde se osamocený hráč dostane k míči a… ne je to ofsajdové postavení.
  • 24´Dufek ztrácí míč a domácí hrozí bleskovým výpadem. Po vstupu do vápna od brankové čáry přichází zpětná přihrávka a přízemní křížná střela líže tyč naší branky. Naštěstí vně…
  • 26´krásně sehraný pragovácký trestný kop. Přetažený centr do vápna, zpětná přihrávka z voleje a další tvrdá křížná střela, Tentokrát líže tyč opačnou a opět jen vně naší branky.
  • 33´Cicala krásnou přihrávkou filtruje pro Adamce, který vstupuje do vápna a přihrává podél malého vápna. Nabíhající Verner si však sběhnul na přední tyč a tak míč jen proplul malým vápnem
  • 35´Verner hledá lobem rozeběhnutého Šamšu, který jde osamocený na branku. Jemu však odmávaný hraniční ofsajdové postavení
  • 37´zahráváme 2 rohové kopy v krátkém sledu za sebou. Druhý jde do hlavičkového souboje s Vernerem, vypadnutý míč získá Hosnedl a pálí na branku, jeho tvrdá střela je stražena na roh. Zahráváme jej nakrátko, Dufek centruje do vápna, ale domácí obrana je pozorná a míč odvrací
  • 40´kobinací se dostaneme Adamcem ze strany do vápna a opět hledá přihrávkou zakončující spoluhráče. Nenašla žádného ze tří nabíhajících spoluhráčů
  • 42´a ještě jsou tu domácí… Dva rohové nebezpečné rohové kopy odvrátíme. první Cicala před dobíhajícím protihráčem a druhá vyběhnutý Hájek na zadní tyči

V poločase přichází pár slov k tomu, jak překonat obranu domácích, ale zároveň opět s důrazem na kvalitní poctivou a pozornou obranu.

• 46´dlouhý nákop odvrací hlavou Cicala, následný pokus Jaroše o průnik do vápna zastavujeme nedovoleným zákrokem. Centr odvracíme, a další pokus zastavuje Cicala ukopnutím do bezpečí
  • 49´domácí pronikají středem hřiště, u vápna přihrávka do strany a následuje finální přihrávka do kapsy za obránce. Míč naštěstí je prolétne malým vápnem. Akce pokračuje na opačné straně vápna, zpětná přihrávka a tvrdá střela, kterou skvěle kryje Hájek.
  • 51´Skoumal zachytí míč u vlastního vápna a bleskově s ním vyjede. Rozdá míč do strany nabíhajícímu Vernerovi, ale jeho centr končí jen v ochranné síti za brankou
  • 52´pragovácký nebezpečný útočník se prosadí přes Cicalu a pálí na branku. Hájek jeho střelu z úhlu chytá skvělým zákrokem
  • 57´další dobrá práce Skoumala, který po zisku míče posune na Dufka, jenž po navedení na střed posune do vápna na Adamce, který osamocený vstupuje ze strany a tváří v tvář golmanu Kratochvílovi. Volí nepřesnou přihrávku na nabíhajícího Šamšu, ale ta je příliš dlouhá a uteče tak těsně okolo tyče do zámezí.
  • 59´ domácí hhráč se prosadí přes Vinaře, vstup do vápna, přihrávka podél malého vápna na Jaroše na zadní tyči. Před ním však do míče sáhne ve skluzu Dohnal a zdvihne jej na Jarošovu holeň a tak míč letí jen do boční sítě naší branky. O jasnou branku se domácí připravili sami.
  • 62´další útok vedený přes Vinaře jako přes kopírák, ale tento odvrací na malém vápně naše obrana
  • 64´- 69´velká herní převaha domácích, ale stále bráníme pozorně a soupeř se tak nedostane k zakončení.
  • 70´Jaroš uniká Cicalovi, ale ten jej nepustí do vápna. Domácí hráč si míč ukopne, ale vracející se Cicala mu lehce zasáhne nohu a je tak domácí tým „vysvobozen“ zahráváním trestného kopu. Centr do vápna, hlavička, míč letí vysoko nad břevno naší branky
  • 73´lob za naší obranu řeší s klidem skvělým obranným zákrokem Vinař a dává tak zapomenout na slabou patnáctiminutovku, kde přes něj šla řada nebezpečných gólových akcí. Už je opět zpět ve hře, jistý a bezchybný.
  • 75´+ 78´ dvě kombinační akce zakončené Šamšovými střelami. Volil střelu nad přihrávkou na nabíhajícího Vernera. Avšak střela to byla povedená a Kratochvíl musel vytasit skvělý zákrok.
  • 79´dlouhý nákop z naší poloviny řeší vyběhnutý Kratochvíl špatným odkopem. Získaný míč vrací Verner zpět do opuštěné branky, ale míč letí vysoko nad branku. Škoda této situace. Čekali jsme na nějaký lapsus domácího golmana, ale když přišel, tak jsme jej nevyužili
  • 82´ domácí obléhají vápno, Dohnalova gólová střela, ale naše obrana skáče obětavým obranným zákrokem do střely.
  • 85´poslední akce domácích zatažený míč, centr, odvracíme na roh, který ubráníme. V závěru se už ani jeden z týmů nedostane k zakončení

Těžký soupeř, dokázali jsme opět udržet jej na uzdě a také jsme si vytvořili velké šance. Nutno přiznat, že soupeř měl místy velký tlak, ale neplodný a svou největší a jasnou gólovou šanci si sami sobě zničili. Proto je remíza nakonec dobrým počinem, kterým nadále držíme krásnou třetí pozici v tabulce a hlavně soupeřům nechutnáme a to je dobře.

střídání
GólyNejlepší hráčStřídáníKarty
ŠTĚPÁN Marek 72´David DANĚK (★★★) za M. Cicala
61´T. Maxa (★★★) za M. Pavlovský
90´M Nikel (★★★) za L. Dufek