Skvěle otočené utkání.

FK Zlíchov ˝B˝ – Sokol Dolní Počernice ˝B˝ 2:3 (2:1).

Další mistrovské utkání jsme odehráli na pažitu na Zlíchově. Slovo pažit mi přišlo příznačné k travnatému povrchu na soupeřově hřišti, bylo opravdu velice kvalitní. A dost nám i napomohlo k vítězství, dařili se nám totiž docela kombinace a několikrát jsme jimi zamotali domácím hlavu. Domácí po celé utkání volili jednoduchou rozehrávku dlouhými míči přes naše obránce. A ač jsme ve větší míře menší postavou, dokázali jsme z větší části jejich pokusy eliminovat. Opět jsme si vytvořili dost brankových příležitostí a jak u nás bývá zvykem, jejich proměňování nám činilo značné potíže.

1.min – Aša zahrává trest.kop z poloviny hřiště, domácí míč odvrátí pouze za hranici vápna a tam si ho připraví ke střele Urbi, míč jen těsně nad břevnem míjí branku domácích. 3.min – rohový kop domácích, odhlavičkujeme ven z vápna. Domácí se ale opět k míči dostanou a tvrdou ranou zkouší postřeh Kouťáka, ten si ale se střelou poradí. 6.min – další trestný kop za naše barvy tentokrát rozehrává Maxík. Využívá nepozornosti domácího brankáře a míč už už jde do branky, ne nakonec k našemu zklamání do tyče. 12.min – Urbi vhazuje aut, nechá rozeběhnout pár bránících se dvojic a míč vhodí k nohám úplně volného a rozeběhlého Kohyho. Ten si míč dvěma doteky připraví a brankáři nedá žádnou šanci k zákroku, 0:1. 16.min – Fíla po hezké kombinaci několika hráčů, posílá do samostatného úniku Pícu. Bohužel na pomezí pracuje pan nádražák a mává nesmyslně neexistující offside!!! 17.min – trestný kop, tentokrát na straně domácích. Úplně volný útočník na malém vápně, naštěstí hlavičkuje nepřesně. 22.min – naše první velká hrubka, domácí hráč se postupně dostane přes tři obránce(zcela nepochopitelně se rozestoupíme) a následně posílá míč za Kouťákovi záda, 1:1. 25.min – Maxík vysune Beznyho do křídla, ten mu následně pošle na hlavu lahůdkový centr, hlavička ale míří nad. 29.min – opět úřaduje domácí nádražák, tentokrát by šel zcela sám na gólmana Bělouš!!! 33.min – Píca se uvolní po Kohyho přihrávce a střílí z velice slibné pozice. Střela jde ale JEN do brankářových rukavic. 37.min – Kohy vyváží balón, volí přihrávku na střed Alešovi, tomu míč lehce odskočí a tak mu ho odebírá domácí hráč. V tandemu se spoluhráčem dovede míč až do našeho vápna a tam opět nedá Kouťákovi šanci, 2:1. Do poločasu už se hra odehrává převážně na polovině hřiště a hra nepřináší žádné zajímavé momenty.

Do druhého poločasu jdeme s touhou skóre otočit a o výsledek se ještě porvat. Prakticky hned po rozehrávce se do domácích zakousneme a opět jen vlastní nepřesností se prvních deset minut skóre nemění( dva pokusy Píci, jeden Bělouše). 58.min – domácí kopou roh, odhlavičkujeme ho jen na hranici vápna. Tam jde do souboje Áša a míč si pro sebe získá. Třemi doteky se dostává přes dva protihráče a kousek za polovinou předá míč úplně volnému Pícovi. Ten posouvá dál až na křídlo kam zabíhá Bělouš. Už se zdá že prováhal šanci na přihrávku před branku, když pošle přesnou přízemní na úplně volného Ášu. Ano Áša si po svém sólíčku od vlastního vápna doslova došel až do vápna domácích a skóre srovnává, 2:2. 62.min – Áša dává dlouhou přízemní přihrávku na Maxíka, ten ale střílí velmi slabě.Brankář ale tuto střelu pouze vyráží před sebe, kam už dobíhá hladový Píca a nezadržitelně skóruje a otáčí tak skóre, 2:3. 65.min – Maxík prodlužuje nákop Beznyho na Bělouše, ten ale střílí nepřesně. 69.min – Aleš dává míč na Pícu, ten najde v tutovce Bělouše. Tentokrát se ale vyznamená domácí brankář, Fildova střela totiž měla jen ty nejlepší parametry. Závěr již hrajeme na údržbu a málem se nám to nevyplatí. 81.min – domácí hlavičkují po trestném kopu, Kouťák míč chytá…ale ne, míč mu vypadává a končí na tyči!!! 84.min – roh domácích, několik odrazů a míč se dostává k hrači stojícímu na vápně. Tvrdě střílí a míč už míří do naší branky, tak ne…domácí útočník stojící ve směru střely nezvládne míči uhnout a míč jde tak vedle:). 88.min – jasný faul na unikajícího Horču, a není to červená…zcela nepochopitelně??? Trestný kop si bere na starost Mišo, střela končí jen těsně nad břevnem.

Co na závěr….dnes jsme dle mého názoru byli lepším týmem a tak jsme po zásluze skóre otočili, jen je škoda těch dalších neproměněných šancí. I tak ale hoši paráda, jen tak dál. Příští víkend nás čeká lídr naší tabulky, tak je potřeba pořádně potrénovat hoši, aby jsme mohli předvést ještě lepší výkon než na Zlíchově:).

GólyNejlepší hráčStřídáníKarty
12.m: J.Kohoutek
58.m: J.Vycpálek
62.m: L.Picek
Jan Vycpálek

45. min: M. Pavlovský (★★★½) za T. Lorenz
70. min: M.Horčík (★★★½) za T. Maxa
70. min: J.Körbler (★★★½) za A.Novotný
80. min: F.Fiala (★★★½) za M.Beznoska43. min: A.Novotný ŽL.
M.Koutenský
★★★★
M.Beznoska
★★★★
P.Strouhal
★★★★½
J. Vycpálek
★★★★½
L.Urban
★★★★½
T. Maxa
★★★★
A.Novotný
★★★★
F. Běla
★★★★½
J.Kohoutek
★★★★½
T. Lorenz
★★★½
L.Picek
★★★★½