První jarní body.

Sokol Dolní Počernice B – SK Kunratice B 4:3(2:1)

Dlouhé čekání na jarní mistrovská utkání je u konce a tak jsme mohli na našem hřišti přivítat prvního soupeře, tým Kunratic. Chtěli jsme získat první jarní body a to se nám nakonec i podařilo, soupeř nám je ale rozhodně nedaroval zadarmo. Konec utkání byl z naší strany hodně křečovitý, naštěstí pro nás byl soupeř také na konci se silami. Opět jsme se ale hodně natrápili koncovkou a i když 4 vstřelené branky jsou dobrým počinem, tak kdyby jich byl dvojnásobek tak se nikdo nemohl divit. Ale všeho s pokorou, body zůstali u nás a to je pro nás skvělý vstup do druhé poloviny sezóny.

3.min – Fíla kope první rohový kop utkání, míč propadne k nohám TT. Bohužel nemíří přesně a míč jde mimo dosah nereagujícího brankáře ale zároveň i těsně vedle brány. 4.min – Hami rozehrává trestný kop do vápna hostů, míč si pro sebe získá Fíla a nekompromisně střílí první branku utkání, 1:0. 7.min – kopeme další trestný kop, Hami přesně nachází Fílu. Jeho utaženou střelu brankář tak tak vyráží, ale pouze k nohám Aleše. Ten posouvá míč k lépe postavenému TT, jeho hokejová teč ale brankáře nepřekvapí a míč chytá. 8.min – hosté zahrávají svůj první roh a hned si vypracují obrovské šance. První ještě v naší brance nekončí hlavně díky skvělému reflexu Píci, ale dorážka úplně volného útočníka si už cestu do sítě najde, 1:1. 10.min – Mára potáhne středem balón a dává do křídla na Urbiho, ten čeká na náběh spoluhráčů před branku a posílá střílený centr. Míč málem končí v hostující brance, ale nemohou za to naši hráči ale obránce Kunratic ve snaze odvrátit ho na roh. 15.min – akce začíná střelou soupeře, kterou lehce chytá Píca a ihned dlouhým výkopem hledá Fílu. Ten se skutečně dostává jako první k míči a hlavou překonává vyběhnuvšího brankáře, 2:1. 17.min – akce jak přes kopírák kdy Urbi hledá centrem Máru. Toho na poslední chvíli předskočí bek a opět málem trefuje vlastní branku. 19.min – Fíla zahrává roh přesně na hlavu Máry, tomu ale radost kazí dobrým zákrokem brankář. 21.min – další útočný pokus začíná výkopem Píci, Fíla si vybojuje míč a zkouší přehodit brankáře, přestřeluje ale i branku. 27.min – Hami skvěle kopnutým trestným kopem nachází hlavu Fíly, výběh ale dobře načasuje brankář a míč vyrazí Fílovi doslova z hlavy. Následuje naše série rohových kopů, ovšem bez většího využití. 35.min – Mára hezky posune kolmicí na naběhnutého Urbiho, tomu střela bohužel nesedá tak jak by si představoval a míří nad branku. 40.min – Fanda posune míč na křídlo Urbimu, ten z první dává křižný míč do běhu Márovi. Mára dokáže v plném běhu přehodit brankáře a už už se chystá zakončit do prázdné branky. Míč mu ale trochu odskočí na drnu a netrefuje vůbec branku….

V poločase tak máme navrch o jednu branku, což je hlavně díky naší nepřesnosti v koncovce. Ale pohledem praktika se to dalo očekávat. Přeci jen to bylo naše první setkaní s travnatým povrchem po čtyřech měsících na umělých trávách. Skóre tak dává soupeři do druhého poločasu stále šanci na body.

47.min – do druhé půle vstupujeme dost lehkovážně, soupeř je u všeho dřív, je bojovnější a více běhá. Po našem faulu kopou hosté trestný kop, útočník se dostane ke střele hlavou, naštěstí pro nás je nepřesná a jde nad branku. 49.min – Hami dlouhým nákopem hledá Citróna, tomu na poslední chvíli odhlavičkovává míč vracející se obránce, míč jde jen těsně vedle branky hostů. 52.min – naše kombinace na pravé straně vyústí v přihrávku Kohyho na Aleše, ten z hranice vápna ale branku těsně přestřeluje. 63.min – aut Horči prodlouží Mára, další prodloužení hlavou má na starost Kohy a míč už míří ke střelci utkání. Ano je to opět Fíla kdo dává další gól, svůj dnes už třetí, 3:1. 68.min – Kohy pošle nadýchaný centr Citrónovi, ten těží ze skvělého prvního doteku a dostává se za záda obránce. Když už se rozhoduje kam že pošle míč do branky, tak ho podrazí obránce a kope se penalta. Tu s přehledem proměňuje Kohy, 4:1. 73.min – zbytečným faulem darujeme soupeři trestný kop z 25metru a on to náramně využije. Střela je tvrdá a přesná a Píca tak nemá nárok, 4:2. 76.min – roh kopaný Horčou si najde hlavou Gembi, jeho ostrou hlavičku vyráží brankář na roh. Hra od obou mužstev je už dost neurovnaná a nepřesná. Týmy se více věnují soubojům o míč než nějakou konstruktivní hrou. 88.min – jako poslední se do střeleckých análů zapíší hosté a to díky naší couvající obranné linii, kdy ani jeden z hráčů jakoby nechtěl vystoupit proti soupeři. Výsledkem je další nechytatelná střela v naší síti, 4:3. Víc už se ale nestane, a tak máme zaslouženě tři body.

GólyNejlepší hráčStřídáníKarty4.m: F. Běla
15.min: F. Běla
63.min: F. Běla
68.min: J KohoutekF. Běla
60. min: M.Horčík (★★★) za F.Fiala
60.min: J.Šesták (★★★) za A.Hamiollava
72.min: T.Kőrbler(★★★) za O.Urban
72.min: P.Strouhal (★★★) za A.Novotný
85.min: R.Kábele (★★★) za M.VernerL.Picek
★★★½
J.Kőrbler
★★★½
A.Hamiollava
★★★½
T.Tomáš
★★★½
F.Fiala
★★★½
O.Urban
★★★½
A.Novotný
★★★½
M.Verner
★★★½
J.Kohoutek
★★★½
L.Urban
★★★½
F.Běla
★★★★