Když nedáš tak dostaneš….

Sokol Dolní Počernice ˝B˝ – Třeboradice ˝B˝ 0:3 (0:0).

V dalším zápase na domácí půdě jsme hostili rezervní tým přeborových Třeboradic, tým plný mladých běhavých hráčů. Sice jsme měli hned od úvodu utkání převahu a přicházela jedna šance za druhou, hosté s obětavým a bojovným výkonem na naše mužstvo nakonec stačilo. Na rozdíl od nás totiž dokázalo z minima šancí vytěžit maximum. Naší hře sice není moc co vytknout, ale když nedáme ani z tolika šancí gól tak se prohře nelze divit….

2m – Hami krásně uvolňuje Fílu, jeho gólovou střelu skvělým zákrokem vyráží na roh hostující brankář. Po rozehrání rohu se na vápně dostává do zakončení Áša, střela ale končí hodně mimo branku. 13m – Renda po krátkém driblinku uvolňuje Fílu a ten dává gól…tak ne, prý měl příliš vystrčené rameno a je to tak offside. 14m – Citron dává do tahu Fílovi, brankář opět vyráží na roh. po jeho rozehrání si najde míč Citrón a pálí na branku. Hosté střelu blokují na další roh. Z něj už ale nezahrozíme.24m – Hamiho trestný kop nachází hlavu TTéčka, další zákrok brankáře a kopeme roh. Fíla zahraje roh na bližší tyč kde hlavičkuje Renda, míč letí podél brankové čáry a bohužel pro nás mimo brankovou konstrukci. 25.-40.m – jsme stále na míči ale bez nejakých vážnějších situací u hostující branky. Hosté nás moc nepouští na dostřel a když už tak jsou střely nepřipravené nebo je s přehledem sbírá jejich brankář. 40m – Ášův dlouhý aut propadne až k Fílovi, jeho slabý pokus z malého vápna ale chytá brankář. 44m – Fíla se prodribluje, ač několikrát faulován, až do zakončení, gólman na něj vyzraje i tentokrát. Půle tak končí bez branek a to hlavně vinou naší nemohoucnosti v zakončení a umem hostujícího gólmana.

47m – první vážnější varování hostů, po jejich rohu zastavuje reflexivním zákrokem jejich šanci na skórování Píca. 50m – další zmar naší koncovky, dlouhý balón propadne až ke kopačkám Fíly, hostující brankář ale opět skvěle vyráží jasnou šanci. Kopeme tak pouze roh a z něj se ani k zakončení nedostáváme. 53m – po našem centru ze strany hosté odrazí míč pouze za vápno, tam připravený Horča pálí vedle. 59m – nenápadná akce hostů, míč jde proti noze střelce a Honzík se namísto střetu s balónem otáčí. Útočník se neukvapí a míč si posune až do vápna a má prakticky volnou cestu k zakončení, přichází navíc ještě jemná teč a Píca nemá šanci, 0:1. 61m – a přichází pohroma č.2, Horča nepřesnou přihrávkou na polovině hřiště dává hostům šanci na kontr. Ti po zisku míče přenášejí hru na druhé křídlo, kde hráč následně pálí na Pícu. Ten ještě dokáže míč vyrazit, ale jen k dobíhajícímu útočníkovi a ten ho doráží do prázdné branky. Nutno podotknout, že za asistence dvou našich přihlížejících obránců…….0:2. I přes tyto nezdary dál tvrdíme muziku a máme víc ze hry…ale to nám i tak moc nepomáhá. Hosté jsou nažhavenější, víc se rvou a žádný souboj nevypouští. V závěru utkání už nám lehce dochází šťáva, přesto ještě dál bojujeme alespoň o čsetný úspěch. 79m – Fíla získá ve vápně hostů míč, brankář ho ale znovu vychytá. 84m – Renda posouvá do křídla Honzikovi, ten najde osamoceného Fandu na malém vápně a ….střela slabá a navíc mimo branku. V poslední minutě je zmar dokonán, Fíla přenáší hru na Mikiho, ten si ale míč namísto střely pouští míč až rohovému praporku. Navíc ho posléze ztrácí a hosté podniknou rychlý brejk, který už nemáme sílu ubránit…hlavně tu morální, 0:3.

Hosté nám tak udělili lekci, my se nedokázali popasovat s jejich bojovností a s vlastním zakončením, přitom v trénincích se mu věnujeme opravdu důkladně. Jenže v tomto utkání nám chyběl hlavně hlad po gólech, chtít sežrat balón, rozrýt trávu….to se natrénovat bohužel nedá:(. Snad se ale z toho poučíme a dokážeme hned další zápas, že góly dávat umíme – hlavu vzhůru hoši. Poččerkýýy důůůúúúuuraz!!!

GólyNejlepší hráčStřídáníKartyA.Hamiollava 60´ J.Šesták (★★★) za J.Vycpálek sen.
60´ M.Minčič (★★★) za M.Horčík
74´ V.Zadák (★★★) za M.Pavlovský
74´ M.Čížek (★★★) za O.Urban
13´J.Vycpálek sen.
46´M.Pavlovský
62´F.Fiala

sestava

rozestavení 4 – 2 – 3 – 1

L.Picek
★★★½
J.Vycpálek sen.
★★★½
A.Hamiollava
★★★★
T.Tomáš
★★★½
M.Horčík
★★★
F.Fiala
★★★½
M.Pavlovský
★★★½
J.Vycpálek jun.
★★★½
R.Nápravník
★★★½
O.Urban
★★★½
F.Běla
★★★½