Domácí debakl aneb lekce fotbalu od Zbraslavi

DP B – SK Zbraslav B 1:8 (1:3)

V sobotu dopoledne jsme hostili soupeře z druhé strany Prahy, tým ze Zbraslavi. Soupeř to byl víc než zdatný, nadělil nám osm fíků a za náš výkon v druhém poločase jsme si asi ani nic jiného nezasloužili. Hned od začátku celek ze Zbraslavi vykazoval vysokou fyzickou připravenost(ve svém středu měli opravdu několik mladých fofrníků, kteří nešetřili krokem…či spíše během) a my nebyli schopni svou hru uklidnit natolik, aby jsme jim mohli konkurovat.

Naše hra vykazovala známky nervozity, zbrklosti a tak jsme nebyli schopni ani nějaké souvislejší kombinace. První poločas ještě nebyl tak hrozný, to jsme ještě jakžtakž zvládali útoky hostů odvracet, druhý poločas se však již rovnal vraždění neviňátek. Z části za to mohla snad naše nervozita(a to i přes to, že tým už je poměrně vyzrálý), hlavní důvod ale byla především naše neurovnáná a nepřesná hra. Za celý zápas jsme byli schopni předvést kombinaci na 3 a více dotyků co by se na prstech jedné ruky dalo spočítat. Teď už k některým okamžikům utkání.

• 2. min – křižný balón propadne ke Gembimu, ten svou přihrávkou ale nikoho ze svých spoluhráčů nenalézá.
  • 4. min – Citrón přihrává do strany na Maxika, po jeho centru si míč najde ve skrumáži Gembi, jeho střela ale končí mimo brankovou konstrukci.
  • 6. min – Bezny se ve před vápnem uvolní, bohužel střela je opět nepřesná.
  • 7. min – Zbraslavští se hrnou do útoku, míč sice získá Milan, situaci ale špatně vyhodnotí a nalije soupeři přímo na střelu. Tu Kuba s vypětím všech sil vyráží na roh.
  • 8. min – následný rohový kop hostů proletí bez povšimnutí všech obrannných hráčů až na zadní tyč, kde číhá hráč a hlavou tak načíná skóre, 0:1.
  • 10. min – tlačíme na soupeře, ale o míč následně přijdeme po Milanově chybné rozehrávce, soupeř je v této situaci naštěstí nepřesný.
  • 13. min – díky důrazu a následném faulu na Zambiho kopeme Maxikem trestný kop, střela je ale nepřesná.
  • 14.-20. min – soupeř začíma mít v této fázi utkání fotbalově navrch, lépe kombinuje, má lepší pohyb a hlavně běhá.
  • 21. min – přesto přichází jednen ze světlejších okamžiků z naší strany, Gembi centrem osloví Beznyho ke střele. Tomu sice střela nesedne jak by chtěl, ale míč se po několika odrazech dostane k Citrónovi a ten ho již za záda hostujícího gólmana dostane, 1:1.
  • 22. min – po naší další chybě má soupeř obrovskou šanci, Milanovi se však na poslední chvíli podaří do střely skočit.
  • 25. min – na centr z pravé strany běží Citrón i Urbi, nedokáží se však domluvit a tak z velké šance ani nevystřelíme.
  • 26. min – další velká šance hostů, obrana srazí míč na roh. Z následného rohu se rodí šance další, Milan odhlavičkuje míč přímo soupeři na nohu a ten z následné střely trefuje tyč.
  • 27.-32. min – hra je plná nepřesností a nám se kombinace nedaří obzvlášť.
  • 33. min – tentokrát chybuje Píca, soupeř se následně pokouší lobem překonat Kubu, naštěstí pro nás přehazuje i branku.
  • 35. min – Radim rychlostně nestíhá útočníka, následně se ho i za cenu faulu pokouší zastavit, což se mu nakonec podaří (rozhodčí trochu překvapivě penaltu nepíská).
  • 37. min – další naše hrubka, tentokrát se situaci snažíme řešit fotbalově a místo odkopu přijdeme o míč, ten se následně třepetá v naší síti, 1:2.
  • 38.-40. min – následuje naše trochu lepší chvilka, v rychlé sledu kopeme tři rohy, následně i jeden trestný kop z hranice šestnácky. Ani jedna z těchto příležitostí ale neznamená ohrožení pro soupeřovu branku, potažmo brankáře.
  • 42. min – Zbraslavší zakombinují na levém křídle, následně přihrávkou najdou osamoceného útočníka na vápně. Ten si v klidu připraví míč na střelu a ač ta nebyla nijak prudká a ani dokonale umístěná, tak končí v naší síti. Kuba snad že cítil, že je to taková nemastná neslaná střela, totiž situaci podcenil a tak prohráváme už 1:3.
  • 45. min – Maxík se hezky uvolní těsně před vápnem, volí ale střelu razancí a branku netrefuje.

Po prvním poločase jsme tak měli co dohánět, přesto to od nás ještě nebylo tak strašné. To co se dělo ale poločas druhý se už ale opravdu dalo nazvat oním vražením neviňátek.

• 46.-50. min – po několika střídání na obou stanách se oba týmy snaži srovnat svou hru, hostů se to daří o poznání lépe.
  • 51. min – přichází první varování, Radimovi utíká útočník, Píca na poslední chvíli odvrací na roh. Roh sice soupeř zahraje nepřesně na hlavu Urbiho, ten ale také nepřesně odvrátí přímo k nohám hostujícího hráče. Ten si balón nachystá a obstřelem nedává Kubovi šanci, 1:4.
  • 55.-57. min – soupeř na chvilku polevuje z tempa a tak se dostáváme do hry i my. Bohužel vlastní nepřesností v přihrávkách se do žádného zakončení nedostáváme.
  • 58. min – a tak hrozí soupeř, Radim opět rychlostně nestíhá útočníka a ten si poté poradí i s Kubou, 1:5.
  • 63. min – přes střed obrany se dostávají do samostaného brejku dva Zbraslavští útočníci, se situací si lehce poradí(byť to zavání offside), 1:6.
  • 65.-75. min – v této fázi utkání, po dvojím prostřídání na naší straně, soupeř trochu poleví a nechá nás taky trochu hrát. Nejprve Dan centrem pobídne Pícu, jeho hlavička je však nepřesná. O několik okažmiků dále, zahrajeme naši snad druhou pěknou kombinační akci(v celém zápase), tentokrát je nepřesný v zakončení Citrón.
  • 76. min – a tak přichází další trest v podobě branky, útočník si vychutná jak obranu, tak i Kubu, 1:7.
  • 77.-87. min – hra už značně polevila, soupeř už také tolik nepresuje naše obránce, přesto jsme i nadále v rozehře hodně nepřesní.
  • 88. min – přichází smutná a zbytečná kaňka v podobě napadení našeho hráče naším vlastním hráčem. Ať už byla situace zaviněna čímkoliv, toto na hřiště rozhodně nepatří (jedinci vědí o koho jde a příště to budou řešit v soukromí kabiny!!!).
  • 89. min – smutnou tečku za tímto debaklem zčásti udělal Kuba, kdy hrubě podcenil střelu snad ze třiceti metrů, a tato žabička skončila v naší brance, 1:8.

Co napsat závěrem, snad že nikdo dnes neměl svůj den a že i hráči, kteří jsou normálně oporami tohoto týmu prostě dnes nebyli ve své kůži. Takže bych všem zúčastněným doporučoval na tento zápas rychle zapomenout a vzhlížet k dalšímu, kdy je možnost sjednat nápravu. Takže hoši věřím, že se v hojném počtu uvidíme tento týden na trénincích…jsou v našem obvyklé čase, ve středu a v pátek. Budu se těšit…Počerky dúúůůůraz!!!

DP B – SK Zbraslav B 1:8

GólyNejlepší hráčStřídáníKarty
20. min: Ondřej UrbanMartin Zamboj45. min: Daniel Vinař (★★½) za Milan Brož
50. min: Martin Michal (★★½) za Matěj Beznoska
65. min: Jiří Synek (★★½) za Tomáš Kratochvíl
65. min: Tomáš Lorenz (★★½) za Tomáš Körbler
79. min: Aleš Novotný (★★½) za Martin Zamboj