Dohání nás tréninková docházka

DP „A“ – SK UNION VRŠOVICE 0:4 (0:1)

Katastrofální tréninková docházka od soustředění nás dohání a nejen „syrové“ nerozehrané nohy, ale hlavně fyzická připravenost je u mnoha hráčů na úrovni zahájení přípravy. Není herní jistota, je mnoho nevynucených ztrát, není síla, není nabídka, není agresivita a není přepínání a už vůbec ochota doplňovat útočné akce v mnoha hráčích. Mysleli jsme si, že soustředěním všechny tréninkové povinnosti skončily a tak se každý věnoval rodině, přítelkyni, jiným koníčkům, práci a nebyla ani stínem ochota, přizpůsobit se večerním tréninkům. A když pak hráči chtějí zabrat, zjistí, že nemají sílu se nabízet a aktivitou směrem dopředu hrozit soupeři. Ne, takhle ne! Příští zápas hrajeme na hřišti soupeře TJ KYJE PRAHA 14, v neděli 2.4. od 16:30 hod

soupis nejdůležitějších momentů utkání:

• 2´ Běla se uvolní po lajně a zpětnou přihrávkou najde na hranici velkého vápna Beera, který se uvolní zpětnou kličkou a pálí na branku. Jeho střela je zablokovaná. Následný roh zahráváme na Vajnera, jehož hlavu zablokuje soupeř. Další roh hosté odvrací mimo vápno, kde zakončuje postupně Běla a Skoumal, oba velmi nepřesně
  • 8´ po dobrém obranném zákroku Vinaře zahrává soupeř rohový kop, který prolétne vápnem a mu jdeme Adamcem do brejku, posun do strany na Bělu, centr do vápna, na který Beer nedosáhne
  • 15´ další roh hostů, kdy centr do vápna pod tlakem soupeře odvrací Cicala na roh. Míč opět jen prolétne vápnem
  • 23´ hosté vhazují do vápna dlouhý aut, míč ale získáme a Beer posílám do bleskového výpadu Adamce. Jeho centr do kapsy za posledního obránce chytá brankář a tak zcela osamocený Šamša se ani k zakončení nedostane.
  • 24´ po ose od brankáře se dostaneme až do vápna, ale opět nezakončíme. Po ose Hájek – Prokop – Beer – Adamec – centr – odraz k Prokopovi, jehož střela je zablokovaná a následnou dorážku mu ukradne Skoumal a posune na Bělu,. který netrefuje branku.
  • 25´ na centr Běly naskakuje Prokop, ale na míč nedosáhne a míč pohodlně chytá golman
  • 29´změna stavu utkání 0:1 Centr do vápna odvrací Cicala k Bláhovi, který pálí na branku a Pazderovi stačí nastavit nohu do střely a protečovat jí do sítě. Bohužel nám zůstane Vajner stát a nevystoupí a umožní tak soupeři zakončit z dovoleného neofsajdového postavení
  • 31´ dlouhý nákop soupeře Běla s Vinařem podstoupí souboj, ale vypadnou z něj jako poražení, přihrávka do vápna a střela z 10 m míří naštěstí nad branku
  • 32´ soupeř zahajuje akci od branky a Běla jejich rozehrávku zachytí a vstupuje ze strany do vápna. Bohužel Šamša si odskočí zpět a tek Bělova přihrávka nenajde adresáta a Adamec nemá síla z druhé vlny být na míči dříve než obránce
  • 39´ hosté zahrávají rohový kop, odvracíme, Skoumal vyzve přihrávkou Adamce, který zatáhne míč k lajně, ale tam akci pohřbí. Namísto zpětné přihrávky na aktivně spolupracujícího Cicaly volí centr, který obránce zablokuje a navíc míč se odrazí od našeho hráče a tak ani ten roh nezahráváme
  • 40´ dlouhý nákop hostů do křídla, klasická to zbraň a prakticky neměnný přechod do protiútoku, Vinař nezabrání centru do vápna a z malého vápna zakončuje (pod tlakem bránícího Vajnera) akrobatickým zákrokem daleko mimo tyče naší branky.
  • 42´ Vajner chybuje v rozehrávce, soupeř jeho křížný míč zachytí a z 20 m střílí na branku, Hájek vyráží ke zcela volnému Švarcovi a ten zakončuje z 10 m. Hájek střelu z blízka chytá nohama. Na závěr poločasu jsme si oddechli

druhý poločas.

• 47´ dlouhý nákop hostů, Vajner podstupuje souboj s útočníkem, Hosnedl jen stínuje a tak ze souboje má hostující hráč komfortní prostor a možnost k zakončení. Jeho lob nad vyběhnutého Hájka končí těsně mimo tyče.
  • 49´ Běla jde ze strany až na hranici vápna, kde posune na Šamšu, který přihraje do strany na Skoumala. Jardův centr je zablokován na roh. Následný roh končí jako na přetažený u Adamce, jehož krásnou střelu vyráží vršovický golman na další roh. Ten opět zakončujeme po sobouji, tentokrát Skoumalem, který míč jen „vysypal“ brankářovi do rukavic
  • 55´ hosté (opět) dlouhým nákopem najdou rozeběhnutého Švarce, ten získá kličkou náskok nad bránícím Hosnedlem, ale naštěstí si na hranici vápna šlápne na míč a sám si šanci zazdí.
  • 58´ změna stavu utkání 0:2 hosté zahrávají rohový kop, špatně pokrýváme hráče, který zakončuje z malého vápna. Střelu golman Hájek jen vyrazí a Skoumal musí ukopnout míč v nouzi před dorážejícím protihráčem. Akce ve vápně tak pokračuje, přetažený centr vrácený z voleje tak nešťastně, že trefuje ruku Běly a je nařízen pokutový kop, který soupeř (Borovička) s jistotou proměňuje
  • 60´ dlouhý nákop, prohraný souboj Vinaře, zachraňuje nás ale opět sám soupeř, který si šlápne na míč a dá nám možnost jej znovu ubránit. Následná střela spoluhráče jde mimo branku
  • 63´ změna stavu utkání 0:3 střela je tečována k Shkirychovi, který stojí v postavení mimo hru a prostřeluje Hájka potřetí. Ale ofsajdové postavení se nemává, protože se Běla zapomněl za obrannou linií…
  • 65´ rohový kop hostů, hlavička a míč končí v jistých rukavicích Hájka
  • 66´ po faulu na Adamce zahráváme ze strany trestný kop Beerem na nabíhajícího Cicalu, ale tomu míč při zpracování uskočí.
  • 70´ vršovický Bláha se dostane přes Vajnera do vápna a střílí pod tlakem z úhlu. Hájek musí vytáhnout z rukávu skvělý zákrok a míč z blízka vyráží
  • 79´ po dvou rohových našich kopech bez ohrožení Adamec kazí přihrávku u velkého vápna soupeře a odstartuje tím brejkovou akci 4 na 1. Naštěstí jí soupeř vyřeší nejhorším možným způsobem a vyžene se přihrávkou až k rohovému praporku
  • 85´ Bláha vstupuje přes naší zahuštěnou obranu do vápna a jen díky nepřesnosti při spolupráci se nedostane k zakončení
  • 90´ změna stavu utkání 0:4 Klossovski napřáhne ke střele z 25 m a Hájkovi míč propadne pod rukavicemi do sítě…

GólyNejlepší hráčStřídáníKarty
Jan Prokop 63. min: M. Štěpán (★½) za M. Hosnedl
69. min: T. Kratochvíl (★½) za M. Cicala
77. min: M. Urban (★★) za J. Skoumal