Smrtící desetiminutovka

DP „A“ – ČECHIE DUBEČ 3:5 (2:3)

Desetiminutovka, která rozhodla o zápase. Proč? Bohužel jsme již nedokázali tento handicap otočit. Kdyby nás soupeř přehrál, ale osm minut bylo jen o našich chybách.

Příští zápas hrajeme v sobotu 1.10. od 16:00 hod, na hřišti SK DOLNÍ CHABRY

soupis nejdůležitějších momentů utkání:

• 4´ změna stavu utkání 0:1 Vinař prohraje souboj s protihráčem a na rohu velkého vápna jej zastaví za cenu nedovoleného zákroku. Trestný kpp zahrává soupeř na vzdálenější tyč, zpětnou přihrávku hlavou si najde Solar, který míč doklepává do sítě. Bohužel jsme jej nechali Skoumalem osamoceného a tak neměl u dorážky nikoho ani dýchat na svá záda
  • 8´změna stavu utkání 0:2 Grůša rozjíždí a od vápna riskantní přihrávkou na Hosnedla, Ten se nechá předskočit a už se kumulují další chyby. Po vstupu do vápna soupeř přihraje Augustýnovi, který ne příliš prudkou střelou zakončuje doprostřed branky. Pourovi míč projde mezi nohami a dílo zkázy dokonají housle i Grůšovi…
  • 10´změna stavu utkání 0:3 Pour neukázněným chováním reklamuje u rozhodčího, že míč přešel brankovou čáru ač byla hra již na polovině soupeře. Co naplat, že má pravdu… Rozhodčí se chytá kapitánových slov a trestá nás přísným trestným kopem z hranice velkého vápna. Nepřímý kop po dotyku spoluhráče pálí Tylšar a vymete míčem pavučinu v Grůšově brance…
  • chyby, chyby a neukázněnost. Soupeř v podstatě začíná s třígólovým náskokem a my musíme bojovat s tímto handicapem. A dost! Už ne! Střih a herně skvělý celý poločas jsme dokázali alespoň snížit na 2:3. Jak? pokračuj ve čtení zápisu z utkání
  • 14´zahráváme rohový kop nakrátko, centr Poura, ale letí jen nad branku
  • 17´ trestný kop zahrává Beer na zcela osamoceného Hosnedla, ale ten nedokáže na zadní tyči trefit míč ideálně a jeho křížný volej placírkou jde mimo tyče
  • 19´Verner najde filtrem za obranu zaběhnutého Cicalu, který vstupuje do vápna, dělá kličku obránci, ale ten mu míč vypíchne a gólovou akci utne
  • 21´Dufek dostane krásnou přihrávku od Beera a vstupje do vápna, křižující obránce jej ale odstaví tělem
  • 27´dlouhý nákop hostů, zpracování míče, zpětná klička a střela z vápna. Naštěstí jde mimo tyče naší branky
  • 29´změna stavu utkání 1:3 po krásné kombinaci uniká po křídle Cicala a centruje do vápna, obrana odvrací na roh. Beer zahrává na Šamšu, který posílá míč hlavou do sítě
  • 32´ Pour ztrácí míč a hosté po průniku po straně, centr , odvracíme na rohový kop. Následné dva nebezpečné rohové kopy odvracíme
  • 37´ tlakem na soupeři si vynucujeme další trestný kop, který zakončuje v souboji Šamša, ale bezúspěšně
  • 40´změna stavu utkání 2:3 po krásné kombinaci vstuouje Dufek do vápna, ale je sražen obráncem. Penaltu zahrává a proměňuje Hosnedl.
  • jsme rozjetí a cítíme, že můžeme dostat soupeře na lopatky.
  • 45+1´Cicala uniká po straně a je sražen. Následný trestný kop zahrává Beer, ale na naběhnutého Cicalu míč nepropustí obránce.

Celý poločas od desáté minuty jsme sehráli skvělou partii, ale s tím handicapem… Cítíme však sílu zápas otočit.

• 48´hosté zahrozí filtrem za naší obranu, Augustýn jde sám na Grůšu a ten střelu chytá! Reklamujeme ofsajdové postavené, ale to asi nebylo.
  • 53´Hosnedl křížným míčem hledá spoluhráče, ale obrana hostí míč odvrací na roh. Z něj nic nevytěžíme
  • 61´změna stavu utkání 2:4 zahráváme rohový kop, Dufek nezachytí brejk v zárodku (drobným faulem) a ve vápně rezignuje i na skluz a nechá tak pohodlně zakončit křížnou střelou Čížka
  • odpověď na svou chybu však dá Duff fotbalově krásnou
  • 62´změna stavu utkání 3:4 Dufek pálí z 25 m nádhernou střelu, kterou vymete šibenici
  • a hurá do srovnání. Avšak takový tlak jako v první půli a s šancemi si už nevytvoříme
  • 63´rohový kop hostů, odraz ze souboje na dubečské kopačky, přízemní střela těsně vedle
  • 65´Dufek se prosazuje středem hřiště, je zastaven za cenu nedovoleného zákroku. Trestný kop jde střelou od zdi na roh, ale z něj opět nic nevytěžíme
  • 67´hosté využívají ofsajdového postavení (tentokrát nesprávně nesignalizovaného), přihrávka na zadní tyč a Grůša skvělým zákrokem chytá
  • 70´tlakem na soupeře si vytváříme nebezpečí sami sobě tím, že otevíráme obranu. Soupeř těží z tradičního jednoduchého přechodu dlouhým nákopem na Solara, kterého ubrání skvělým pozičním krytím Hosnedl
  • 76´filtr Dubče a Grůša opět musí vyběhnutím hasit skvělým zákrokem
  • 89´změna stavu utkání 3:5 další z brejkových situací využije Uličný a po vstupu do vápna prostřeluje Grůšu popáté
  • Bohužel stalo se to, co se často děje. Tlak a otevřená obrana v závěru ve snaze o zvrat výsledku je pak pro soupeře možnost otevřeného okénka v obraně
  • 90+3´rohový kop, Skoumal osamocený pálí z voleje, ale netrefí branku…
  • 9+4´ na závěr si ještě zkusíme dát bazén, kdy Duda skoro přes celé hřiště vyjede a prožene Hosnedla. Střelou ve vápně však Grůšu nepřekoná

Nebýt úvodní desetiminutovky, tak… Chyby nás sráží a dává zapomenout na bezchybné bránění v úvodních 5 zápasech, kdy jsme obdrželi 2 góly. Teď máme černou sérii 3 zápasů, kdy jsme obdrželi hrozivých 17 gólů. Tu jsme doufám tímto zápasem utnuli a budeme opět pozorní a „čistí“ vzadu.

Známkování je od 10.minuty dále. Desetiminutovka sice ovlivnila zásadním způsobem zápas a tak bych musel hodnotit jen naše trestuhodné chyby. Ale ty jsme si vyříkali s hráči a každý musí cítit, kde udělal chybu a jak se tomu dá snadno předejít a neulehčovat soupeři zápas „vlastními“ góly.

střídání
29´- 1:3 Šamša J.
40´- 2:3 Hosnedl M. (penalta)
62´- 3:4 Dufek L.
DUFEK Lukáš 69´M. Koryta (★★★) za D. Verner
79´M. Štěpán (★★★) za M. Cicala
80´M Pavlovský (★★★) za P. Lexa