Zapínáme až když prohráváme…

FK ÚJEZD nad LESY – DP „A“ 4:1 (0:0)

… a proč zapínáme až když soupeře nechme jít do dvougólového vedení? Strach z aktivní hry? Bezstarostnost? Každopádně soupeři dáváme prostor svými chybami k vedení a když se k tomu přidá zmatkující arbitr, tak je to pro naší branku smrtící koktejl.

soupis nejdůležitějších momentů utkání:

• 10´Beer se pokouší lobem ze 40 m nachytat golmana Pecha, ale ten nejen díky své výšce pohodlně chytá
  • 12´Beer vyšle přihrávkou do strany Dufka ke vstupu do vápna, ale rozhodčí mává neexistující ofsajd
  • 16´Lexa postupuje středem hřiště a na 5 m d vápna je sražen ne jedním, ale dvěma obránci. Rozhodčí nechá pokračovat ve hře… Tak to není normální.
  • 18´rozhodčí úpokraačuje ve svém „metru“ řízení zápasu a nepíská hrubý faul na Adamce
  • 20´Beer filtruje obraanu domácích a Dufek vstupuje do vápna, jeho centr chytá Pecho
  • 28´Skoumal ztrácí míč a soupeř jde osamocený na Grůšu. Ve vápně, kde jej křižuje Štěpán a vyběhnutý Grůša přilétne a domácího hráče nekompromisně srazí Skoumal. Penalta se nepíská. Aha, tak už vím. Rozhodčí nechává nekompromisní a místy až nebezpečnou hru a fauly prostě nepíská na obě strany. Nebo to nevidí? Bohužel to má jedno vyústění. Na těžkém bahnitém terénu je velké riziko zranění a týmy neví, co neočekávaného se jim díky zmatečným rozhodnutím může stát…
  • 29´Adamec uniká po straně, přetažený centr do vápna na zcela volného Dufka chytá Pecho
  • 32´domácí pálí z vápna a Grůša musí krotit míč na dvakrát
  • 35´trestný kop z poloviny hřiště zahrává Dufek, Koryta srazí míč prsama pro Beera. Jeho střela je sražena obráncem ke Skoumalovi, který z malého vápna nedokáže hlavičkou trefit zařízení. Míč míří těsně nad branku
  • 36´domácí zahrávají rohový kop v krátkém sledu za sebou, při druhé hlavičkuje zcela osamocený Šedivý, ale mine branku
  • 39´po zisku míče vyjede Beer středem a lobem hledá za obranou naběhnuté spoluhráče. Akci zastavuje odmávání ofsajdového postavení
  • 40´rohový kop domácích, Beer zaspal v bránění a jeho protihráč zakončuje těsně mimo horní roh Grůšovy branky
  • 42´zahráváme rohový kop Beerem, ale jen do boční sítě bez možnosti zakončení

Poločas bez obdržené branky je v našem případě dobrý počin. Musíme být pozorní, ale stále aktivní ve směru útočné aktivity. Varování ze 40.minuty nestačilo. První inkasovaný gól zaspíme, pak úřaduje rozhodčí a my se teprve za nepříznivého stavu dostaneme k vysoké herní aktivitě

• 50´akce Koryta – Adamec, centr je ale sražen na roh. Beer najde na malém vápně Korytu, který však nepřekvapí zakončení patičkou domácího golmana
  • 52´změna stavu utkání 1:0 Dvořák kazí odkop a daruje tak soupeři míč. První odvracíme, ale opět jen na roh. Druhý roh a varování nestačilo. Dufek zaspí a nereaguje ani na povyk z lavice. Umožní tak dojít si Bouškovi k vápnu, odkud pohodlně nikým neatakován pálí do horního rohu branky
  • 57´změna stavu utkání 2:0 po krásné kombinační akci vstupuje Lexa do vápna a přihrávkou na zadní tyč hledá Skoumala. Ten na míč nedosáhne a tak si jej převezme u rohového praporku. Obránce jej srazí rukama k zemi, ale rozhodčí nechá pokračovat ve hře, která je zakončena únikem po straně, centrem a… Ano gólem v naší síti. Avšak hlavičkující Polan si rukama přistrčil bránícího Adamce. Bohužel rozhodčí ignoruje jakékoliv protesty, že gól nemá platit pro předchozí zcela evidentní faul…
  • 62´Lexa musí odstoupit pro zranění, respektive jej střídáním chráníme před zhoršením zdravotního stavu
  • 64´domácí jsou při chuti a po povedené akci zakončují gólově , ale dvakrát po sobě zachraňují naši obránci (Vinař a Štěpán) na brankové čáře dvě
  • 66´Adamec zatáhne míč po straně, předloží míč Korytovi, ale toho po střele z malého vápna vychytá golman Pecho.
  • 72´změna stavu utkání 3:0 Štěpán zaspí při ofsajdové pasti a umožní tak soupeři přihrát za linii naší obrany na Majznera, který lobuje vyběhnutého Grůšu
  • 75´Dvořák se po nákopu Vernera dostane k úniku po straně, centr na Korytu, ale obrana domácí ukopne na roh
  • 76´Beer lobuje obranu pro Korytu, který ale tváří v tvář Pechovi jej nedokáže prostřelit
  • 78´změna stavu utkání 3:1 Dufek uniká po straně, centr a na zadní tyči posílá míč do opuštěné branky Mára Štěpán.
  • 79´ změna stavu utkání 4:1 za naší obranu zabíhá Valenta a překonává našeho golmana počtvrté

Vlastními chybami a nedůsledností jsme usnadnili soupeři vlastní popravu…

TFK ÚJEZD nad LESY – DP „A“ 4:1 (0:0)

střídání
78´3:1 M. Štěpán VERNER David 62´M. Pavlovský (★★) za P. Lexa
78´F. Baláž (★★) za J. Skoumal
87´F. Cicala (nehodnocen) za D. Dvořák
60´L. Dufek karta
83´M. Pavlovský karta