Když mu rozsvítíš, tak chytá skvěle

ZLÍCHOV 1914 – DP „A“ 5:0 (3:0)

Poslední přípravný zápas jsme sehráli proti asi nejsilnějšímu soupeři. Nedokázali jsme si vůbec poradit s jeho hrou. Jejich kontrolu hry jsme nedokázali narušit a jen výjimečně jsme se dostali k útočným výpadům. Avšak ani ty jsme nedokázali ve velkých šancích zužitkovat. Naše špatná obranná činnost jen násobila převahu hostů a nebýt našeho golmana, kterému jsme rozsvítili přírodním světlem, tak jsme mohli odcházet s ještě větším debaklem

příští zápas už je mistrovský a sehrajeme jej v sobotu 11.3. od 10:15 hod na hřišti našeho soupeře TJ BŘEZINĚVES

soupis nejdůležitějších momentů utkání:

• 1´ztráta míče při našem vyjetí z obrany je zakočeno zlíchovskými střelou těsně mimo tyče
  • 3´změna stavu utkání 1:0 po faulu Štěpána na protihráče zahrávají domácí trestný kop z hranice velkého vápna. Míč skončil v horním rohu branky za zády bezmocného Grůši. Avšak pasivně stojící zeď mohla svým mírným výskokem zakončení zabránit. Tahle jsme jen přihlíželi, jak nám míč učesal vlasy a zapadl do sítě
  • 15´změna stavu utkání 2:0 centr do vápna se ze souboje odrazí k soupeři, který trestá střelou k tyči
  • 25´změna stavu utkání 3:0 filtr za naší obranu, který nepokryje obrana a samostatný nájezd s jistotou zlíchovští proměňují
  • totální převaha, naše statická obranná činnost útočících hrota a podhrota otevírání bloků, chyby v dostupování a ve vystupování, nedůraz a další naivní bránění vyústilo v mnohé další šance, které domácí sice neproměnili, ale mnohé z nich byli jen vlásku, aby zapadl míč do sítě.

V přestávce mezi poločasy si můžeme udělat krátký rozbor špatně vedeného poločasu, ale je ten je narušen excesem, který se přenesl i do úvodu druhého poločasu. A tak naše hra nesla stejné neduhy i když již jsme měli více šancí k skórování

• 68´změna stavu utkání 4:0 Lexa ztrácí míč, respektive přihraje pomalou přihrávku, kterou ukradne soupeř a nekompromisně trestá brankou
  • 85´změna stavu utkání 5:0 filtr mezi obránce, kde stojí protihráč v metrovém ofsajdu, ale pomezní nechá ve hře pokračovat a pro osamoceného hráče není problém ve vápně propálit našeho golmana a dát výsledku konečnou podobu
  • Grůša mnohé šance ve druhém poločase skvělými zákroky vychytal a držel až do konce naše šance na poločasovou remízu, kterou jsme nedokázali zajistit skórováním ze tří velkých šancí.

Prostor na rozbor zápasu máme po ukončeném zápase, který také plně využíváme ke konstruktivní debatě, která snad povede ke zlepšení do mistrovských zápasů

střídání
žádnou branku jsme nevstřelili

6:3 – 86´Vinař Daniel
Marek Grůša 46´Pavlovský ★½ za Koryta
46´Akchurin ★½ za Vinař
46´Cicala ★½ za Štěpán
48´Štěpán ★½ za Beer
52´Vinař ★½ za Cicala