3 neodpískané penalty

TJ BŘEZINĚVES – DP „A“ 1:1 (1:1)

Úvod zápasu jsme nehráli dobře. Soupeř nás navíc po úvodní patnáctiminutovce ztrestal brankou. Ale branka zcela změnila naší hru a od toho okamžiku jsme již soupeři byli minimálně vyrovnaným soupeřem a kromě dvou velkých šancí nedovolili se dostávat do nebezpečného zakončení. Soupeř měl nadále místy převahu herní, ale tu jsme dokázali neutralizovat a nedovolili jsme mu až na výjimky se dostat se do gólových šancí naopak hrozit z protiútoků a postupně přebírat iniciativu,´ ze kterých pramenily naše velké šance. Mnohé příležitosti jsme sami neproměnili avšak tři největší nám byly odepřené neodpískáním pokutového kopu. Mohli bychom být hysteričtí a vylévat si vzteky a slovní průjmy vůči hostiteli, ale nebylo tomu tak. Prostě rozhodčí občas chybuje a je škoda, že tomu tak bylo zrovna v tomto zápase a na náš účet. Kdybychom proměnili některou z našich stoprocentních šancí, tak bychom i přes chyby a chybějící VAR vykradli březiněvskou tvrz třemi body.

Příští utkání hrajeme sice jako domácí, ale hrajeme na UMT ve Štěrboholech, kde v neděli 19.3. v 10:15 hod hostíme SK UNION VRŠOVICE

soupis nejdůležitějších momentů utkání:

• 3´vhazujeme aut u velkého vápna, kde kombinují Koryta s Akchurinem a jsou zastavení nedovoleným zákrokem. Trestný kop zahrává Pour na Akchurina, ale jeho pokus o prodloužení hlavou je neúspěšné a velkou šanci tak zastavuje domácí obrana
  • 5´Akchurin fauluje ve skluzu žlutým faulem na 20 m od naší branky. Trestný kop zahrají domácí vysoko na břevno Hájkovy branky
  • 12´změna stavu utkání 1:0 na krásně zahraný rohový kop naskakuje nepokrytý Špaček a posílá míč hlavou za Hájkova záda
  • 18´Pour krásným centrem hledá ve vápně naběhnuté spoluhráče, ale míč jen prolétne (protečovaný obranou) vápnem až do autu. Po našem vhození dojde k evidentnímu zahrání rukou březiněvským hráčem, ale rozhodčí pokutový kop nepíská. Za slovní protesty je trestán Koryta žlutou kartou
  • 19´tlakem na soupeři si vytvoříme dva rohové kopy, které oba obrana domácích s obtížemi odvrací
  • 28´Pour vyšle Šamšu ke zteči křížným pasem, ale ten je ve vápně zastaven
  • 27´obrovská šance domácích, centr do vápna na osamoceného hráče, který však v těžké pozici zakončuje prsama, takže Hájek pohodlně míč chytá
  • 32´změna stavu utkání 1:1 po faulu na Vernera zahrává trestný kop Pour, ale jeho centr odvrací obrana jen k Akchurinovi a ten bodlem k tyči srovnává
  • 38´Pour ztrácí míč na polovině hřiště, reklamujeme faul, ale rozhodčí správně (jak později potvrdil sám náš hráč) nechá pokračovat ve hře. Přečíslení využijí domácí k brejku a k zakončení Bendou ve vápně. Ten se většinou nemýlí, ale tentokrát jeho křížná střela míří mimo tyče, oddychneme si…
  • 40´Běla pálí na branku přísnou přízemní střelu, kterou Píša vyráží. Dobíhající Koryta z malého vápna doráží míč, zvedáme ruce… ne! Píša skvělým reflexním zákrokem míč vyráží

O poločase se připravujeme nejen na hru ale i na vynucené střídání. Tentokrát máme silnou a početnou lavici, takže nedochází k uvadnutí naší hry. V druhém poločase střídáme post za post, jen Verner jde na pozici podhrotového útočníka a Hamiollava jde na uvolněný post pravého záložníka

• 46´hosté zahrávají 2 rohové kopy v krátkém sledu za sebou, Lexa se při bránění soupeře motá zmateně a dává tak soupeři šanci k hledání finální přihrávky. V obou případech tyto dokážeme zastavit.
  • 48´Hosnedl hledá křížným pasem Korytu, který volejem zkouší pozornost Píšy v březiněvské brance
  • 56´ domácí hrozí filtrem za naší obranu, ale Hájek skvělý čtením hry a včasným výběhem ukopne míč do bezpečí
  • 60´zahráváme rohový kop, Koryta je v malém vápně zastaven nedovoleným zákrokem (šlapákem). Rozhodčí nepíská pokutový kop!? Akce pokračuje a Šamša zdá se trestá. Tak ne! Jeho hlavička končí na břevnu branky a akce končí.
  • Smutné je, že Koryta po neodpískaném penaltovém zákroku musí s krvavým šrámem odstoupit ze zápasu…
  • 70´Pour vyšle Lexu, jehož „lajnový“ průnik končí ve vápně na noze obránce. Následný dobře zahraný rohový kop jen prolétne vápnem.
  • 72´stejným způsobem odpovídají domácí, ale ani oni z rohu nezakončují.
  • 78´na hranici velkého vápna zastavují domácí Akchurina a zahráváme Pourem trestný kop. Bohužel ale velmi slabě a navíc těsně nad břevno domácí branky
  • 80´tvrdá střela domácích, kterou na dvakrát chytá Hájek
  • 86´Šamša proniká přes dva obránce do vápna, je na jeho hranici sražen, ponechaná výhoda daruje osamocenému Vernerovi míč na zlatém podnose, ale Píša opět čaruje a bezprostřední blízkosti našeho hráče vychytá. Dílo může dokončit Hamiollava, ale míč si zpracuje choulostivými místy nepřesně a ten mu uteče do zámezí a tak ani z této pozice branku nevstřelíme
  • 90´přihrávka vzduchem do vápna, na kterou nabíhá Šamša, zakončení ze vzduchu zastavuje Píša, který se po zákroku srazí s naším hráčem. Namísto rohového kopu ale rozhodčí píská faul našemu hráči, který byl na míči dříve.
  • 95´po nesmyslném faulu Fialy na polovině hřiště zahráváme trestný kop. Ten zcela nepochopitelně Pour namísto centru do vápna přihraje na střed hřiště, na překvapeného Hájka, kterému míč odskočí a málem mu míč ukradne soupeř a trestá do prázdné branky. Naštěstí Dan míč urve na protihráči a ukopne směrem do vápna hostů. Rozhodčí po tomto skoro lapsusu končí utkání

Škoda ztracených bodů, protože jsme si tentokrát zasloužili.

střídání
32´1:0 Akchurin Omar BALÁŽ Filip64´V. Malimánek (★★★) za F. Běla
64´A. Hamiollava (★★★) za M. Koryta
78´M. Cicala (★★★) za P. Lexa
78´M. Pavlovský (★★★) za O. Akchurin
84´M. Štěpán (★★★) za D. Vinař
5´O. Akchurin karta
19´M. Koryta karta
64´D. Verner karta
75´V. Malimánek karta
83´M. Cicala karta
94´M. Koryta 2. karta = karta