Výsledek až příliš krutý a neodpovídající vývoji

DP „A“ – SK ĎÁBLICE 0:4 (0:1)

Tentokrát jsme v zápase neskórovali a tak jsme nedokázali změnit vývoj hry a skóre. I přes hrubé chyby rozhodčích, které výrazně ovlivnily vývoj utkání jsme měli proměnit velké šance a hrát svými kartami i proti darovaným trumfům soupeře.

Příští utkání hrajeme v neděli 23.4. od 17:00 hod, na hřišti soupeře ČECHIE DUBEČ

soupis nejdůležitějších momentů utkání:

• 2´hosté útočí po naší levé straně, centr do vápna a Davídek na penaltě promáchne v zakončení
  • 5´Lexa zahrává trestný kop ze strany do vápna, hosté zahráli rukou a přes protesty rozhodčí nechá pokračovat ve hře
  • 8´centr Vinaře do ďáblického vápna přelétne na Šamšu, který vrací na Beera a ten opakuje centr, ale z druhé strany. Obrana hlavičkuje k nohám Lexy, který pod tlakem míří vysoko nad branku
  • 14´Šamša se uvolní na třech protihráčích a vstoupí do vápna a pálí na branku. Golman míč vyrazí a obránce ukopne na roh. Následný roh prolétne malým vápnem a žádný z našich hráčů nedokáže doklepnout do sítě
  • 16´Beer zahrává trestný kop ze strany na přední tyč, ale tam je pozorná obrana hostí
  • 17´změna stavu utkání 0:1. Rohový kop, závar na penaltě, rozhodčí píská pokutový kop…?! Útočný faul hráče, který povalil zády Skoumala a pak couvající přepadl přes našeho ležícího hráče. Namísto faulu pro nás penalta, to je obrovská chyba, kterou si rozhodčí nenechá protesty vymluvit. Ondrůšek posílá míč k tyči a jen o kousek Grůša na míč nedosáhne
  • 21´zahráváme trestný kop přetaženým centrem na Hosnedla, který vrací zpět na Beera, jehož hlavičkou mířící míč do sítě odvrací na brankové čáře obránce hostí
  • 24´Davídek se (po jednoduchém vyjetí soupeře středem) prosadí do vápna, kde jej zastaví skvělým zákrokem vracející se Baláž
  • 27´Šamša vstupuje do vápna, obránce mu míč ukopne, ale jen k Vernerovi, který posune na Skoumala, jehož střelu golman Cingel lepí do rukavic
  • 29´po dlouhém nákopu se prosadí Šamša na obránci a pálí, střela je sražena na roh. Následný rohový kop, obrana odvrací jen k Hosnedlovi, který vrací do vápna a zcela volný Koryta míč na 5 m od branky lízne hlavou, ale ten letí těsně mimo branku. Obrovská šance, za ním stáli další volní hráči pro zakončení
  • 33´Kolman uniká po naší pravé straně, centr do malého vápna odvrací Cicala
  • 34´Šamša jde do vápna a pod tlakem obránce pálí na bližší tyč. Golman Cingel vyráží na roh. Následný centr vypadne za vápno k našim kopačkám. Střela zasáhne ruku obránce, který si míč doslova potáhne pro sebe na kopačky a míč odkopne. Tento zákrok viděl i pomezní rozhodčí, ale chybně i on tento jasný penaltový zákrok posoudil jako dovolený
  • 40´Hosnedl ztrácí míč na půli, přečíslení po straně, přihrávka do vápna, odkop našeho obránce, ale trefí jen soupeře stojícího před ním-. Odražený míč Grůša s námhou chytá
  • 44´Verner v rozehrávce ztrácí míč, soupeř využije Davídkem k výpadu po straně, centr do vápna a zakončení Kolmana, které naštěstí míří vysoko nad branku

O poločase musíme okamžitě zastavit ublíženecké řeči o nespravedlivosti (oprávněných) výroků rozhodčího a o rozboru penaltových situací. Musíme hledat chyby u nás a zlepšit se v zakončení a využít situací k rychlému přechodu do otevřené ďáblické obrany, kudy vede cesta. .

• 54´nebezpečný rohový kop hostů s námahou odvracíme
  • 58´Skoumal dostává žlutou kartu. Nepsal bych to, pokud by to vyplynulo z obyčejné hry. Ostrý skluz šlapákem proti Skoumalovi rozhodčí otáčí a tak se i vždy klidný Skoumal dostane do diskuse z nepochopení s rozhodnutím hlavního arbitra.
  • 64´Hosnedl hledá lobem za obranu zaběhnutého Vernera, ale tomu je odmáváno ofsajdové postavení
  • 67´Grůša zaspí ve výběhu avšak svou chybu napravuje a střelu zblízka vyráží a míč letící na zadní tyč ukopne na brankové čáře Cicala
  • 70´Hosnedl křížným míčem hledá Štěpána, který hlavičkou prodlužuje za sebe pro Lexu a ten vstupuje rychlostně ze strany do vápna. Volí tvrdou střelu z úhlu a ta letí mimo tyče. Škoda této situace, protože mohl postupovat dále do vápna a případně pak ještě hledat na zadní tyči volného Šamšu…
  • 71´změna stavu utkání 0:2 individuálním uvolněním mezi 3 hráči dojde k přečíslení na středu hřiště, přihrávka do strany za naší obranu, přihrávka do malého vápna, kde zcela osamocený Kolman posílá míč do opuštěné branky
  • 72´Koryta se obtočí okolo obránce, vstupuje i přes faul do vápna, ale už nemá sílu na důrazné zakončení, takže střelu pohodlně chytá golman hostí
  • 74´trestný kop hostů ze strany, odvráceno, následuje střela, která končí na tyči Grůšovy branky, ale naštěstí z vnější strany
  • 75´rohový kop hostů zahrávají přetaženým centrem, hlavičkující hráč míří nad branku
  • 77´změna stavu utkání 0:3 Rozhodčí nechává nepochopitelně půlmetrový ofsajd a výhodné postavení využijí hosté k centru a zakončení hlavou do odkryté branky
  • 79´dva rohové kopy domácích, ale oba obrana odvrací
  • 80´změna stavu utkání 0:4 zahráváme roh, golman centr pohodlně chytá míč (neochota plnit útočné i obranné pokyny), rychlá rozehrávka rukou, centr za obranu, vracející se Koryta na míč nedosáhl a osamocený hráč vstupuje do vápna, kterého však jistí vracející se Baláž. Už se zdá, že situace je zachráněna, ale Filip si nekompromisním bodlem posílá míč za háčky do sítě a Grůša je bez šance jakkoliv reagovat
  • 85´křížný centr do vápna, střela z voleje, Grůša skvělým zákrokem konečky prstů vyráží na roh
  • 86´střela hostů do tyče, dorážka do prázdné branky, gól. Ten ale neplatí pro ofsajdové postavení střelce
  • 87´centr za obranu, Grůša zaspí, ale opět skvělým zákrokem napravuje chybu a gólovou střelu z úhlu chytá

Chyb rozhodčího (nikoliv tendenčních, ale z nezkušenosti) bylo příliš mnoho, ale jakkoliv se cítíme dotčeni, tak nesmíme vydávat energii do negativních emocí. Stále se musíme soustředit na vlastní hru a proměňovat šance. Kdybychom je proměnili, tak zápas dostane zcela jiný ráz. Bohužel ve druhém poločase jsme již neměli tolik fyzických sil oproti velmi silnému a fotbalovému soupeři, abychom dokázali více zatlačit a donutit soupeře k chybám. Děkuji Kašpimu k pomoci připsaní zápisu nejdůležitějších momentů utkání

střídání
bez branek ŠAMŠA Jan 58´M.Štěpán (★★★½) za D. Vinař
77´O. Akchurin(★★) za V. Beer
80´T. Kratochvíl (★★) za M. Koryta