Spálené šance a prohrané souboje

DP „A“ – DOLNÍ CHABRY 1:4 (0:2)

Shrnuto v titulku… Byli jsme slabí a naivní v soubojích, neproměnili jsme opravu obrovské šance. Byť jen prostým součtem tohoto jste minus minimálně 3 branky…

Příští utkání hrajeme v pátek 5.5. od 19:00 hod, kdy na domácím hřišti hostíme silného soupeře SC XAVEROV

soupis nejdůležitějších momentů utkání:

• 2´Cicala zahrává malou domů, ale ta je tak pomalá, že Hájek ukopává na poslední chvíli před dotírajícím útočníkem. Trefí jej a naštěstí jde míč od soupeře do zámezí mimo tyče naší branky
  • 12´Verner se dostane po akci lajně k centru od rohového praporku. Míč ale je nepřesný a k údivu nejen diváků, ale hlavně golmana Dikusara mu míč málem zapadne do branky. K naší smůle se odrazí od tyče, ale mimo dobíhajícího Koryty
  • 16´změna stavu utkání 0:1 Šamša prohraje souboj na polovině hřiště, po kterém soupeř pohodlně bez snahy jej bránit či zastavit filtruje naší obranu ve prospěch Bílka, který si rozkýve a obejde Baláže a prostřelí křížnou přízemní střelou Hájka.
  • 19´rohový kop hostů zahrává tradiční exekutor Šmicer nepříjemným centrem do malého vápna, ale naštěstí míč nikdo nedokáže poslat do sítě
  • 23´Šamša uniká po straně a krásným centrem hledá na zadní tyči naběhnutého Korytu. Bohužel jeho hlavička jde nad břevno (dílem i toho, že na míč nedosáhl)
  • 25´opět další nebezpečný roh hostů, tentokrát na zadní tyč, kde zakončuje soupeř jen do těl našich obránců, kteří nepustili míč do branky
  • 29´ trestný kop z rohu velkého vápna zahrává Šmicer na penaltu, kam zabíhají protihráči a v metrovém ofsajdu proměňují. Branka však je po signalizaci pomezního anulována.
  • 32´chaberští nás dostanou d obranné ulity, obehrání vápna, zpětná přihrávka, centr a nabíhající protihráč je na zadní tyči ve velkém signalizovaném ofsajdu
  • 37´změna stavu utkání 0:2 Verner ztrácí míč zbytečnou otevřenou kličkou mezi tři protihráče, zachycený míč putuje po rychlé ose na Bílka, který jde sám na Hájka a po kličce posílá míč z úhlu do sítě
  • 43´Cicala podběhl dlouhý křížný míč a soupeř tak hrozí do odkryté obrany. Centra bna zadní tyč, kde Lexa v malém vně zabraňuje vstřelení branky. Následný rohový kop ubráníme
  • 44´soupeř hrozí třemi rohovými kopy v krátkém sledu, ale vše odvrací postupně obrana a poslední pak Hájek

Úvodní poločas není dobrý. agresivní soupeř vyhrává všechny vzdušné souboje. My se k soubojům ani nepostavíme tak, že bychom se pokusili se poprat. To je hlavní atribut, kterým jsme si poločas sami prohráli.

• 46´změna stavu utkání 0:3 rozhodčí chybuje a píská pokutový kop za faul Lexy. Přitom Lexa byl od hráče skoro půl metr a pronikající útočník kopl do trávy… I lavice hostí říkala, aby se přiznal, že to nebyl fal, ale hráč tvrdošíjně si stál za svým. Očekávali jsme že Šmicer mladší se zachová fair a penaltu kopne mimo tyče. Ne. Tato branka padá na vrub rozhodčího, který slovy jasné podražení ze sebe udělal jen komedianta. Je mi líto, že soupeř neučinil více pro to, aby narovnal tuto křivou rovinu. Hájek mohl penaltu chytit, protože vystihl stranu, ale míč mu podjel pod rukou a tak soupeř jde do pohodlného vedení 0:3
  • 49´zahráváme trestný kop, Cicala uniká po lajně a dostane se do malého vápna, kde zpětnou přihrávkou hledá spoluhráče. Při obranném zákroku je došlápnutý a faulovaný. Penalta se nepíská. Rozhodčí signalizuje jen rohový kop
  • 54´nepolevujeme v tlaku. Trestný kop zahrává Beer lobem za zeď na Cicalu, který vrací hlavou apět na Vinaře a ten v ideálním postavení na penaltě netrefuje míč z voleje. Aha, tak ono je to jinak. On nezištně míč přenechal na za sebe naběhnutého a hulákajícího Vernera („pusť“), který ale na míč nedosáhl a míč utekl mimo vápno… Nerozumím, nerozumím!
  • 55´Šamša jde sám na brankáře, ale pálí z velkého vápna a vysoko do ochranné sítě nad brankou. Proč nepostupoval dále do vápna…? Neumíme trestat soupeře v jasných šancích
  • 56´změna stavu utkání 1:3 filtrujeme obranu pro Poura, který jde sám do vápna, ale vyběhnutý Dikusar mu jeho střelecký pokus kryje a vyráží na roh. Sám Pour zahrává trestný kop na Cicalu, který krásně naběhnutý na přední tyči posílá míč do sítě
  • 65´Šamša jde sám ze strany do vápna, tentokrát vstupuje až ke golmanovi a lobuje jen a je to gól…? Ne není, míč netrefuje ideálně a ten letí těsně mimo tyče chaberské branky
  • 78 změna stavu utkání 1:4 únik po pravém křídle, zpětná přihrávka a Matějka krásnou střelou posílá míč na bližší tyč do horního rohu branky za záda bezmocného Hájka
  • 81´hosté se dostanou po otočce na vápně ke střele, které v cestě na branku zastaví Hosnedl ukopnutím na roh
  • 89´máme krásně rozvinutou útočnou šanci, kdy je faulován Koryta, ale ještě před faulem dokáže uvolnit Poura, který zcela sám vstupuje ze strany do vápna. Rozhodčí to však bere do vlastních rukou a píská aniž by nechal jasnou výhodu. Katastrofální rozhodnutí, ale ještě hrůzostrašnější je odůvodnění kapitánovi, že jsme všichni křičeli „pískni faul“. Na námitku, že NIKDO z hráčů a ani lavice nekřičeli, odvětil, že křičeli diváci. Aha, takže když diváci zakřičí, písknu? To je opravdu hloupé a nepochopitelné.

Bohužel, nás trápí koncovka, která byla-li by lepší by nás nakopla ke kontaktní brance, ale nestalo se a slabým výkonem jsme nedokázali odolat soupeři a zabránit jeho brankám.

DP „A“ – SK DOLNÍ CHABRY 1:4 (0:2)

střídání
56´na 1:3 Cicala Martin M. Hosnedl63´A.Hamiollava (★★) za M. Cicala
63´Urban Ondřej (★★) za P. Lexa
77´M. Pavlovský (★★) za V. Beer
77´O. Akchurin (★½) za D. Vinař
81´T. Kratochvíl (★½) za D. Verner