Baggio by měl radost

SLOVAN KUNRATICE – DP „A“ 1:3 (0:3)

Chtěl bych napsat tolik nadpisů, ale musel jsem napsat: Bylo to vítězství, pro Baggia, který by měl z našeho skvělého fotbalového výkonu radost. Bude s námi i nadále usměvavý, pohodový a přitom přísný, abychom hráli fotbal.

Nastoupili jsme proti silnému soupeři a do sestavy nám nemohou zasáhnout dovolenkáři Beer s Kratochvílem, nemocní a zranění Maxa s Cicalou a pro studijí povinnosti Štěpán a ani tři tradiční pomocníci z b týmu Běla, Hami a Nápravník. Avšak je tu zpět štístko Malimánek a dále nám pomáhají béčkaři Ondřej Urban a Fiala. Domácím chybí velmi silný záložník Begič.

Příští utkání hrajeme v neděli 21.5. od 17:00 hod, kdy na domácím hřišti hostíme lídra soutěže TŘEBORADICE

video záznam z našich branek:

soupis nejdůležitějších momentů utkání:

• 2-3´jsme aktivní v napadání soupeře a hned v úvodu je nám série nebezpečných 3 rohů, které zakončujeme na branku až v tom posledním a to krásnou přízemní střelou Poura, kterou brankář Valašík s námahou vyráží.
  • 9´ křížný pas Baláže na Urbana, který míč přebere před vysoko vyběhnutým brankářem a posílá do malého vápna na volného Korytu. Zaskakující obrana však míč nepropustí k našemu střelci
  • 14´změna stavu utkání 0:1 po faulu na Urbana zahráváme trestný kop ze strany. Pour posílá míč do vápna, kam nabíhá zcela volný Šamša a hlavičkou posílá míč do sítě
  • 16´ změna stavu utkání 0:2 dlouhý pas na Korytu, který se skvěle dostane přes obránce k míči a ze strany vstupuje do vápna. Přihrávka na penaltu Urbanovi, jehož umístěnou střelu golman Valašík vyráží. Koryta je ale pozorný a doráží míč do sítě. Ani ruka obránce nezabránila v cestě míče do sítě
  • 20´změna stavu 0:3 naše aktivní hra nepolevuje a na středu hřiště získáme míč při napadání rozehrávky domácích. Pour pak narýsuje geniální filtr pro Korytu. Ten dá zapomenout zataženou ruční brzdu z tréninku a po vstupu do vápna prostřeluje šajtlí na bližší tyč domácího golmana
  • 22´vstup do zápasu jako hrom, ale nesmíme polevit z koncentrace jako v čase 22´, kdy Víno, lehce zaspal a domácí útočník jej předskočil a hlavičkou poslal naštěstí míč jen do rukavic Grůši.
  • 25´Hosnedl zahrává dlouhý pas na Urbana, který nejen využije zaváhání nevyběhnutého golmana a u brankové čáry získá na obránci rohový kop. Ten dobře pracující obrana domácích odvrací
  • 27´přihrávka za naší obranu, kde v malém vápně domácí hráč zkouší z úhlu prostřelit Grůšu, ale ten v pádu chytá nohami a míč na brankové čáře ukopává do bezpečí Baláž
  • 32´Šamša jde středem hřiště a zkouší střílet levou nohou. Jeho pokus je pomalý a velmi nepřesný a proto je škoda, že nevyužil postavení vedle sebe zcela volného Vernera ve vápně…
  • zbývající čas je nejen naše obranná činnost bezchybná, ale i ta soupeřova a vzájemně se nepouštíme do zakončení. Všechny případné pokusy jdou vysoko nad branku do ochranné sítě nebo ani jeden z týmů se neprosadí do zakončení

Úvodní poločas jako jsme dlouho nezažili. Jak jsme se nemohli trefit poslední tři zápasy ani z těch nejvyloženějších situací, tak tady nám tam padalo vše. Ale bylo to dílo celého týmu, který se nezatáhl a aktivní hrou držel mimořádně silného soupeře v otěžích, které nepustil.

• 52´Lexa si doslova došel s míčem až k rohovému praporku, kdy nepochopitelně domácí hráč jej jen doprovodil a tam si vyměnili pár slov a Lexič vyrobil rohový nastřelením. Z něj bohužel nic nevytěžíme
  • 53´trestný kop domácích ze strany do vápna končí na hlavě domácích, ale ti jsou v hlubokém postavení mimo hru
  • 56´Vernar se dostane po vhozeném autu k míči, otočí se ve vápně na obránci, akci vyšperkuje kličkou a pálí v malém vápně. Střelu z úhlu domácí nepustí do branky
  • 62´centr do vápna, prodloužení míče, osamocený domácí hráč vstupuje do vápna a skvělým obranným zákrokem tělem odzbrojuje Pour, který získaný míč ukopává do bezpečí. Domácí se na rozhodčím dožadují penalty, ale rozhodčí správně posoudil zákrok tělem jako čistý
  • 69´domácí vstupují ze strany do vápna, zpětná střílená přihrávka vypadne k osamocenému domácímu hráči na velkém vápně, ale ten posílá míč v ideální pozici vysoko nad branku
  • 71´trestný kop domácích zahraný nakrátko a následuje tvrdý projektil z 35 m, za kterým se jen Grůša ohlédne. Ufff, míč jen těsně minul tyč jeho branky. Pokud měl vyměřeno, pak na centimetry!
  • 73´Lexa zatáhne míč po straně, centr na velké vápno, kde se Verner krásně uvolní jedním dotykem na obránci a po vstupu do vápna střílí do protipohybu. Už zvedáme ruce… Ne, golman míč vyráží nohou.
  • Po velké aktivitě domácích přišla možnost utnout definitivně zápas. Ale domácí se přeci dočkají
  • 80´změna stavu utkání 1:3 akce po straně, přihrávka do vápna, kde Malimánek chybně slovním pokynem stáhne z pozice Baláže a toho využije naběhnutý Patrik Zbořil a protečuje míč na zadní tyč a rozvlní síť
  • 83´Baláž skluzem zabrání přihrávce ve vápně. míč trefí vleže hlavou a pak i svou vlastní ruku opřenou o zem. Rozhodčí správně signalizuje hrajte dál a penaltu přes protesty domácích nepíská.
  • 87´Verner vstupuje ze strany do vápna, přihrává v malém vápně zpět, zakončení, které vytahuje s námahou golman Valašík na roh.

Soupeř měl ve druhém poločase výraznou herní převahu v poslední dvacetiminutovce, ale my jsme podali heroický výkon a nepovolili soupeři z tlaku vytěžit mnoho gólových šancí. Navíc jsme kromě 20 minut ve druhé půli, kdy jsme byli pasivnější, byli stále aktivní ve snaze udržet i útočnou aktivitu a tím i soupeři snáze odolávali. Museli jsme být i opatrní ve střídání maje jen 3 hráče na střídání. I proto jsme nemohli ihned reagovat na stoupající tlak a naší slabší část v zápase.

střídání
14´ na 0:1 Šamša J.
16´na 0:2 Koryta M.
20´na 0:3 Koryta M.
David VERNER 70´O. Akchurin (★★) za M. Koryta
75´V. Malimánek (★★★) za P. Lexa
84´F. Fiala (★★★★) za O. Urban