Důstojné fotbalové rozloučení s Baggiem

DP „A“ – TŘEBORADICE 1:2 (1:2)

I tento domácí zápas byl věnovaný Baggiovi, se kterým jsme se rozloučili i na hřišti. Odehráli jsme důstojnou partii s lídrem soutěže, s velmi silným týmem Třeboradic.

Příští utkání hrajeme v neděli 28.5. od 17:00 hod, na hřišti TJ TEMPO PRAHA

soupis nejdůležitějších momentů utkání:

 • 7´závar v našem vápně, patička, střela, ale naše obětavá obrana nepustí míč na svou svatyni
 • 8´nákop na Šamšu, který sklepne pro Vernera a David po vstupu do vápna křížnou střelou těsně mine třeboradickou branku
 • 11´změna stavu utkání 0:1 po navedení míče přes střed hřiště filtrují hosté naší obranu, nabíhající hráč ve skluzu posune na penaltu, kde není problém pro Ježka doklepnout míč do odkryté branky
 • 15´ třeboradický útočník se uvolní na levém křídle, z kroku pálí a Hájek míč u tyčky chytá.
 • 19´nákop podrží Šamša, předá míč Vernerovi, který rozeběhne po lajně posune Poura. Nadějně rozjetou kombinaci končí příliš dlouhou přihrávkou do kapsy za obranu, kde na míč jen o kousek nedosáhne Koryta. Míč tak doputuje jen do zámezí
 • 22´zbytečně rychlý a zbrklý nákop po faulu na Skoumala, ztráta míče, vstup do naší otevřené obrany, přihrávka do vápna, kde osamocený hráč nepřekoná Hájka. Ten vytáhne fantastický zákrok a míč vyráží. Akce ale pokračuje, na zadní tyči dobíhá třeboradický hráč a zpětnou přihrávkou vyzve spoluhráček dokončení díla. Avšak Hájek opět čaruje na a na brankové čáře míč vyráží, následuje další dorážka, kterou zblokují již naši obránci. Velký závar pak končí a už nedovolíme žádnou střelu a míč ukopneme do bezpečí
 • 25´Adamec podcení náběh soupeře a je pak v bránění o krok zpět. Následuje prudká přihrávka do malého vápna, kde zakončuje třeboradický hráč a posílá míč do opuštěné branky. Tak nikoliv! Míč mu skočí na nerovném terénu na holeň a od ní se odrazí nad břevno naší branky
 • 34´dlouhý míč na levé křídlo a hostující „rychlík“ nám vstupuje do vápna, kde pálí z mírného úhlu na branku. Hájek fantastickým zákrokem chytá jasnou gólovou šanci
 • 36´změna stavu utkání 1:1 útočíme po pravé straně, míč se dostane ke Skoumalovi, který zakončuje střelou z vápna. Golman Lončák střelu vytěsní do strany, kde je však dobíhající Koryta a pálí na branku. Jasný gól skvěle vyráží opět třeboradický golman, ale druhou dorážkou mu už Koryta nedá šanci a míč končí v síti
 • 41´trestný kop z rohu velkého vápna zahrává Lexa, míč letí na zadní tyč, kam nabíhají naši hráči, ale nikdo na centr nedosáhne. Míč se však kroutí do branky, ale ne, jen o kousek mine zadní tyč.
 • 45´+2´ změna stavu utkání 1:2 Skoumal ztrácí míč v rozehrávce u našeho vápna, míč zachytí soupeř a okamžitě reaguje protiakcí a vstupem do vápna. Baláž „živelným“, nekoordinovaným obranným zákrokem podetne nohou soupeře, který si dával míč mimo střelecký úhel a darujeme tak soupeři situaci s možností klidnějšího odchodu do šaten. Penaltu proměňuje skvěle zahraným kopem Klouček

V prvním dějství měl soupeř mnoho šancí, ale Hájek držel náš tým v naději. Na vše sám nestačil a některé šance neproměnil díky nepřesnosti soupeř. Škoda zbytečné penalty v nastavení, protože soupeř byl v čase nerozhodného stavu neklidný a nepůsobil tak jistě a my si vytvářeli šance

 • 58´prodký centr hostů z levé strany, Adamec si míč zpracovává na malém vápně a míč mu uskočí. Opět musí zachraňovat Hájek na čáře a následně obrana, aby nedošlo k navýšení vedení soupeře
 • 61´rychlý výpad po levé straně, Hájek výběhem zmenší úhel a nohou chytá střelu soupeře
 • 66´opět zbytečná ztráta při výjezdu, rychlá narážečka, centr před branku, střelec jen těsně na míč nedosáhne
 • 72´- 74´série nebezpečných rohů, kdy míč létá malým vápnem, ale přežijeme bez branky. Jeden z těchto rohů přiznáváme my a korigujeme chybný výrok rozhodčího. Gesto fair play nám soupeř vrací také přiznaným rohem, který hlavní sudí neviděl
 • 79´faul na Korytu, zahráváme trestný kop na Korytu, který míč prodlouží za sebe, kde je osamocený Lexa. Ten pálí z voleje pod břevno a golman Lončák reflexivně míč vyráží. Nádherný fotbalový moment zůstal bez gólové odmněny
 • 82´další zbytečná ztráta na polovině hřiště, výpad do vápna, střelec si navede míč na střed a pálí, obrana jeho pokus zablokuje
 • 86´čistý obranný zákrok v našem vápně, hostující trenér se výlevem s urážkami dožaduje penalty a je trestán červenou kartou
 • 87´třeboradický aut sklepnutí zpět, centr na malém vápně „vyroste“ Šťovíček a těsně posílá hlavičkou míč těsně nad břevno naší branky
 • 89´dlouhý aut, prodloužení, Maxa zpracovává míč na penaltě, ale ten mu uskočí.
 • v závěru graduje naše útočné snažení, ale již bezúspěšně.

Gesto fair play, které si vzájemně soupeři poskytli je cesta a duch fotbalu, kam by se měl ubírat. Ač my, hrající o body k záchraně, jsme přiznali roh, tak i soupeř reagoval následně stejně a to i přes snahu získat body pro návrat do přeboru. Soupeř si výhru zasloužil, měl více ze hry, fotbalově i fyzicky na výši, měl i mnoho velkých šancí, ale když už vše pochytal náš fantastický golman, pak zamrzí zbytečná penalta, která nakonec rozhodla. I tak jsme ale pro Baggia a nejen pro něj odehráli důstojnou partii, i s útočnou aktivitou a budoucího přeborového soupeře na našem hřišti potrápili. Děkuji Kašpimu za spolupráci při psaní zápisu a na nejlepším hráči jsme se jasně shodli

DP „A“ – TŘEBORADICE 1:2 (1:2)

střídání
GólyNejlepší hráčStřídáníKarty
36´ na 1:1 Koryta M.
Dan HÁJEK 17´ T. Adamec (★★★) za M. Cicala
46´O. Urban (★★) za A Hamiollava
67´ V. Beer (★★★) za J. Skoumal
81´O. Akchurin (★★★) za O. Urban
81´ T. Maxa (★★) za M. Hosnedl
91´D. Verner karta

sestava

rozestavení 4 – 2 – 3 – 1

D. Hájek
★★★★★
P. Lexa
★★★★½
F. Baláž
★★★½
M. Hosnedl
★★★★
M. Cicala
★★★½
J. Skoumal
★★★½
L. Pour
★★★½

A. Hamiollava
★½
D. Verner
★★★½
J. Šamša
★★½
M. Koryta
★★★★