Jorgihno, Šami a Eidam mohli slavit o 2 hodiny dříve, ale nejde to!

DP „A“ – HÁJE JIŽNÍ MĚSTO 2:2 (2:2)

Je po rozlučce „vožralej“, nebo pomatenej, nebo co to píše do nadpisu?! Vedení soutěže nám nedovolilo sehrát utkání o 2-3 hodiny dříve. Důvod nejsou rozhodčí, nestihnou přejet z přeborových zápasů. Nebyl už důvod pro případné ohrožení ovlivněním soutěže, proto se mohl zápas přeložit. Rozhodčí by byli rádi a nepřejížděli z přeborových zápasů. Ano, vedení soutěže může nařídit úřední začátek posledních dvou kol. Tak zní jasná a dopředu čitelná pravidla. Ale je to pro ochranu proti nežádoucímu ovlivnění při případných zápasech o záchranu či o postup. Tomu tak ale v naší skupině nebylo, ale pár hodin posunutí se nakonec i přesto ukázalo nemožné. Je to nesmyslný zákaz s ohledem, že VŠICHNI už hráli jen o to, aby udělali divákům a sobě radost před rozlučkou. I ti rozhodčí by byli pro… Avšak skvělou týmovou náladu a fantastickou rozlučku se sezónou nám to nepokazilo. No tak jsme slavili až do rána!

Do zápasu nemohou nastoupit zranění Grůša, dovolenkující Hosnedl. Ostatní však jsou připraveni. Přednost dostali hráči, kteří odehráli menší porci minut a pozvánku k zápasu dostali všichni, kteří se na záchraně podíleli. Tedy i hráči B týmu, kteří nám pomáhali.

Avšak hlavní pozornost si zaslouží v tomto článku Honza Šamša, Tomáš Eidam Adamec a Tomáš Radim Horst Adam Fila Jorginho Kratochvíl. Jsou to hráči, kteří odehráli poslední zápas za A tým. Po zápase jsme jim připravili srdečné rozloučení a byl to krásný a dojemný závěr zápasu. Ztrácíme v nich srdcaře, skvělé kamarády na hřišti, ale takový fotbal je. Možná se ještě někdy vrátí? Rozhodně s týmem bude nadále Jorginho Kratochvíl, který se však připravuje na novou pozici v týmu. Odtajníme a snad to bude i pro diváky a vůbec fanoušky v DP velká překvapivá bomba. No a Eidam snad využije zpáteční jízdenku Slivenec – Dolní Počernice a Šami se vrátí jako zkušený hráč…?

A na oslavence Vláďu Beera jsme také nezapomněli! 🙂

soupis nejdůležitějších momentů utkání:

• 3´po neodpískaném faulu na Tomáše Radima Horsta Adama Filu Jorginha Kratochvíla (dále pod novinářskou zkratkou TK20) se hosté dostanou k přihrávce do vápna, následná branka však není uznána pro ofsajdové postavení
  • 4´Adamec vysune do strany rozeběhnutého Urbana, který nachází přetaženým centrem Šamšu, jenž hlavou zakončuje na branku. Míč však v souboji propadne zpět na zadní tyč, kde pálí Adamec po dopadu z voleje a rozvlní síť, ale tu boční, takže následuje odkop od branky.
  • 10´přísná střela z dálky jen těsně mine horní roh branky
  • 22´změna stavu utkání 0:1 po dlouhém nákopu si pro sebe zpracuje míč do pohybu Verner, ale ten mu uteče do prostoru, kde stojí Soucha a ten chybu trestá křížnou přízemní střelou, kterou posílá za Hájkova záda
  • 24´změna stavu utkání 1:1 Kratochvíl pohybem a přihrávkou rozšíří před vápne, kam nabíhá Vinař a hledá šajtlí spoluhráče ve vápně. Skvělý adresný centr zastavuje obránce Kolář, ale tak nešťastně, že přelobuje vlastního brankáře a míč zapadne do sítě
  • 28´Urban zatáhne míč po straně, střílený centr do vápna, na který nedosáhne Šamša, ale míč nabere mimo vápno Adamec a pošle zpět do prostoru před brankáře. Ani ten nedokážeme natlačit do branky a ze vzdušného souboje vypadne na hranici velkého vápna, kde pálí krásný volej Skoumal. Jen vysoko do ochranné sítě
  • 29´po faulu Kratochvíla zahrávají hosté trestný kop od postranní čáry. Zakončení je nepřesné, ale i tak by případná branka neplatila pro ofsajdové postavení
  • 30´centr do vápna, na kterou naskakuje TK20, ale míří nad branku
  • 31´po chybě hostující obrany (míč propadne obránci při zpracování pod kopačkou. Ten tak snadno získá Maxa a lobuje vysoko postaveného brankáře. Bohužel míč těsně mine břevno branky hostů
  • 33´změna stavu utkání 1:2 po jednoduchém rychlostním zatažení míče do vápna přes Baláže se opět střelecky prosadí Soucha, na jehož křížnou střelu nestačí ani Hájek
  • 39´zahráváme dlouhý aut míč vypadne ke Skoumalovi, který vrací zpět přihrávku vzduchem na TK20, který ve stylu kombinace Koller – Baroš vrací prsama pro Adamce, který po dopadu pálí volejem. Krásná akce končí jen těsně nad břevnem Orlichovy branky.
  • 41´změna stavu utkání 2:2 Maxa jde v přečíslení s Adamcem, ale řešení situace je pomalé, zabržděné, Adamec přihrávku dostane pozdě a pálí jen do obránce. Následný roh zahrává Vinař. Nádherným centrem najde skvěle naběhnutého Vernera, který hlavičkou málem protrhne síť

Náš tým odehrál kvalitní poločas a není důvod střídat, ale užít si hry musí i ostatní a tak ve druhém poločase postupně střídáme všechny hráče. Dva dostanou černého Petra a prosedí v boudě celý zápas. Tuto roli přijmou Pour a Cicala a nechají zahrát ostatní hráče.

• 47´Hájek vykopl dlouhý míč, Šamša se dostane rychlostí za obránce a zdá se, že míč bude v moci golmana. Ne, ten po dopadu jej přeskočí a musí svést sprinterský souboj s dorážejícím Šamšou. Bohužel pro nás vítězný a míč u tyče chytá.
  • 56´Skoumal krásnou roztaženou přihrávkou najde Fialu zaběhnutého až do vápna, kde se chce zbavit obránce a zakončit, ale obránce mu míč ukopne na roh. Ten zahráváme na přední tyč, kde zakončuje protečováním Verner. Obránce mu ale pod nohy skočí rybičku a rozhodčí chybně píská faul. Hlavičkovat u kotníků není dovoleno, ale verdikt nezměníme
  • 67´rohový kop zahrávají hosté a Fiala dokáže i přes faul neutralizovat nebezpečnou situaci ve výskoku hlavou
  • 73´hosté po navedení míče po vápně pálí, ale Hájek s jistotou přízemní střelu lepí do rukavic
  • 77´centr do vápna, obránce zastavuje míč rukou = penalta. Tu po vystřídání si musí vzít někdo z tria TK20, Eidam a Šami. První trenérem určený je již vystřídaný a tak úkol bere na sebe Eidam. Jeho penaltovou střelu však Orlich vyráží, ale jen k Beerovi a na toho zívá celá branka! oslavenec však v zakončení selže a trefí jen nohy golmana…
  • závěr už je bez větších šancí.
  • 84´rozhodčí, který nastavil zcela benevolentní metr, kdy netrestal hrubé fauly, nechával bez povšimnutí komentáře hráčů, tak ač otočen zády se rozhodl potrestat našeho hráče červenou kartou za slovní protesty. Aniž by věděl, prostě zvolil si hříšníka naslepo. Po zápase jsme se snažili jen v klidu bez trestu jasné žluté fauly a slovní brblání hráčů, prostě vše vysvětlit, vyjasnit, bez jakékoliv slovní agresivity hledat argumenty proč trestal takto naslepo, proč nechal tak si stál za svým a zakončil odchod do šaten TY DEMENTE… My ale rozhodčího, který to řekl hráči bez jakéhokoliv důvodu potrestat červenou kartou nemůžeme. Hloupost takového chování je jen jeho vlastní vizitkou. My jsme ani tímto momentem si oslavu nenechali pokazit.

Kdo by čekal, že sestava takto dramaticky promíchaná bude propadák, tak se mýlil. A nejen mýlil, hráči přidali nadstavbu a zahráli naprosto skvěle. To vše se promítlo i do hodnocení, které můžeš vidět níže.

střídání
22´na 1:1 vlastní branka Kolář D. (Háje)
41´na 2:2 D. Verner
Daniel VINAŘ 78´Akchurin O. (★½) za T. Maxa
60´ P. Lexa (★★★★) za O. Urban
60´ M. Štěpán (★★★½) za J. Skoumal
67´V. Beer (★★★½) za T. Kratochvíl
67´M. Koryta (★½) za F. Baláž