Střelecká impotence

ZLÍCHOV 1914 „A+B“ – DP „A“ 0:0 (0:0)

Velmi dobrým výkonem navazujeme na úvodní zápas v Čakovicích. Je tu ale jedno varování. V zápase si vytvoříme velké množství šancí, ale žádná nebyla proměněna. A jedinou, kterou jsme proměnili, nám rozhodčí neuznal.

soupis nejdůležitějších momentů utkání:

• 3´Šamša napadá v v malém vápně rozehrávku a brankáře domácích, který jej při odkopu trefí, ale míč se od našho hráče odrazí mimo tyče
  • 4´Šamša skvělým výpadem po levé straně postupuje nezastavitelně do vápna, zpětná přihrávka, a střela zastavena za cenu rohového kopu. Ten zahráváme krásným centrem, ale míč obrana odvrací do autu, následný dlouhý aut propadne z hlavičkového souboje ke Štěpánovi, jenž opět hlavou vrací na zadní tyč a naše zakončení do horního rohu branky chytá
  • 12´Bárta rozšíří hřiště mezi protihráči na Poura, který centrem do kapsy za obránce hledá nabíhající spoluhráče. Brankář domácích skokem chytá míč do rukavic a naši dobíhající hráči tak nemají možnost dokončit dílo brankou
  • 14´další krásná akce po ose Vinař – Bárta – Svěrák – Verner, který vstupuje do vápna a pálí na branku. Škoda, že tato akce není zakončena brankou
  • 16´Štěpán posílá odkopem v nouzi dlouhý míč za obranu, za kterou se dostane agresivní Šamša, odstaví čistě tělem obránce a lobuje vyběhnutého golmana. Rozhodčí ale naprosto nepochopitelně píská našemu hráči faul, takže je odvolána i branka.
  • 17´Vinař posune míč na Šamšu, který opět větrá obránce a vstupuje od brankové čáry do vápna, přihrávka nebo střela (?) vypadne ke zcela volnému Štěpánovi, který ale na malém vápně nezakončuje (proč?) a posune na Svěráka, jehož elegántní patička je gólová! Ne… obránce na brankové čáře ukopne míč do bezpečí
  • 21´Mario krásnou přihrávkou za obranu na Svěráka, jenž zcela osamocený ve vápně trefuje jen střed branky a bránkř zastavuje další naší stoprocentní šanci
  • 22´Vinař krásným centrem najde ve vápně Vernera, jehož hlavičku chytá skvělým zákrokem golman domácích
  • 27´po faulu na pronikajícího Lexu zahráváme Vinařem trestný kop. Na zadní tyči zakončujeme a po teči jde míč do zámezí. Zahráváme první roh, který s námahou odvrací domácí na další roh. Ten zahráváme nakrátko a následný centr zastavuje hlava obránce opět jen k našim nohám, jmenovitě k Pourovi, jeho nádherný volej po dopadu orazítkuje břevno zlichovské branky
  • 33´Šamša krásným filtrem najde zaběhnutého Maria, ale vyběhnutý brankář je na míči první
  • 36´trestný kop domácích vedle vápna, zahraný zpětnou přihrávkou a následně po zemi na zadní tyč, střela končí v síti. Naše pozorná obrana vystoupila a tak branka pro postavení mimo hru neplatí
  • 37´nepovedený centr domácích končí nečekaně na břevně a brankář Hájek se jen ohlédne
  • 38´Lexa nákopem hledá rozeběhnutého Vernera, který je zezadu faulován. Nevíme proč rozhodčí nepíská faul… Škoda, protože by David šel sám na branku…
  • 44´Lexa křížným míčem dostane do šance Svěráka, který ve vápně zpětnou přihrávkou hledá spoluhráče, ale akce je zastavena za cenu rohu. Na Pourův rohový kop naskakuje Verner a hlavičkuje těsně mimo tyče

Skvělý poločas, mnoho vytvořených šancí, ale žádná branka. Kaňkou na zápase je odstoupení Vinaře z důvodu svalového zranění

• 50´Šamša lobem připraví míč pro Korytu, který zcela sám nedokáže na dvakrát proměnit nabídnutou šanci
  • 56´ Svěrák krásným filtrem najde osamoceného Korytu za obranou a obránce jen za cenu skluzu naší další gólovou akci zastavuje
  • 60´Koryta předchozí akci opětuje a vysílá osamoceného Šamšu do vápna. Obstřel jen těsně mine branku domácích
  • 64´Trestný kop z ideální pozice za vápnem zahrávají domácí a Hájek chytá míč letící přes zeď zázračným zákrokem z horního rohu branky
  • 67´křížný pas domácích do naší otevřené obrany, zpracování na prsa a už se zdá že Hájek bude mít další práci. Dobíhající Neuberg skvělým obranným zákrokem míč protihráči odebere
  • 68´zahráváme Pourem rohový kop, na který naskakuje doslova šipkou Šamša a protečuje hlavou za sebe. Míč jen těsně mine branku domácích
  • 69´další trestný kop domácích z ideální pozice, tentokrát zahraný na otevřenou stranu a Hájek opět skvělým zákrokem chytá gólovou střelu
  • 70´po ztrátě domácí po navedení pálí do horního rohy branky a opět je se svými rukavicemi čarující Hájek. Po tomto zákroku zahrávají domácí dva rohy, které však nedokáží dovést do zakončení do naší branky.
  • 76´po faulu na pronikajícího Poura zahrává sám faulovaný trestný kop. Jeho skvěle zahrávaný centr proletí vápnem a odvrací jej obrana na roh. Následný roh letí do malého vápna a obránce netrefí míč, ale trefí kopem jen nohy Malimánka. Rozhodčí pokutový kop nechce pískat a tak se domácí osvobozují odkopem mimo vápně

Opravdu povedený zápas, který však nemá odměnu ve formě vstřelené branky. Takové šance se musí proměňovat… Pozitivum? Že se nekoná Déjà vu a Kory nevypustil na svého oblíbence kámo…

ZLÍCHOV 1914 – DP „A“ 0:0 (0:0)

střídání
bez branek Daniel Hájek38´V. Malimánek (★★★½) za D. Vinař
50´M. Koryta (★★★★) D. Verner
53´ M. Pavlovský (★★★) za D. Svěrák
75´zpět (hokejově) do hry D. Verner za P. Lexa