Nedokázali jsme odemknout štěrboholskou branku

DP „A“ – VIKTORIA ŠTĚRBOHOLY 0:1 (0:1)

Bojovali jsme, chtěli jsme moc, v závěru jsme měli až drtivý tlak, ale nedokázali jsme skórovat.

Příští zápas hrajeme v neděli 17.9. od 16:30 hod, kdy zajíždíme na hřiště našeho soupeře SK ĎÁBLICE

soupis nejdůležitějších momentů utkání:

• 1´zahráváme rohový kop, na který naskakuje Neuberg a svou hlavičku posílá nad štěrboholskou branku
  • 8´Fiala podskočil křížný míč a dává šanci na vstup do vápna. Následně ale spolu se skvěle vyběhnutým Křížem gólovou akci neutralizují
  • 10´hosté pálí přízemní střelu, Křížovi proklouzne míč mezi nohami, ale jeho blesková reakce a skok na brankovou čáru zamezí pohybu míče do branky
  • 11´Na krásný Beerův centr ze strany naskakuje Koryta, ale míč posílá těsně mimo horní roh branky
  • 18´aktivní Verner se uvolní ze strany a od rohového praporku, ale jeho centr pod tlakem obránce míří jen do boční sítě
  • 19´Baláž dlouhým nákopem hledá Rowa, obránce podklouzne a daruje tak našemu hráči samostatný postup do vápna. Na finální přihrávku nabíhá nekrytý Bárta, ale ten z ideální pozice nedokáže zamířit mezi tyče a těsně mine branku. Krásná gólová akce, která bohužel brankou neskončila…
  • 21´Dufek centrem za obranu hledá naběhnutého Rowa, jehož zakončení míří jen do středu branky
  • 26´změna stavu utkání 0:1 zaváhání naší obranné činnosti, míč ze souboje vypadne na středu vápna, přichází filtr na Boryna, kterého nezachytí Fiala a po vstupu do vápna prostřelí na bližší tyč Kříže, kterému ze 7 metrů nedá šanci
  • 28´tvrdá a nepříjemná přízemní střela hostů, kterou musí krotit na dvakrát Kříž. Při druhém zákroku musí skokem míč vytěsnit rukou a ten se odráží od dobíhajícího útočníka d zámezí
  • 30´Verner skvělým výpadem středem hřiště se dostane až k vápnu, kde zakončuje a míč míří jen těsně mimo tyče štěrboholské branky
  • 33´po faulu na pronikajícího Rowa zahráváme Pourem trestný kop ze strany. Jeho centr však končí na hlavě prvního hráče
  • 40´po kombinační akci se dostaneme až do zakončení Beerem, jehož křížnou přízemní střelu za háčky vytěsňuje golman na roh. Ten odvrací opět pozorná obrana hostů
  • 45´slovní protesty hostů a rozhodčí píská trestný kop. Slovní protesty jsou zbytečné, protože hosté měli míč v moci a na naší půli. Málem je tento nešvar přišel draho. Na centr naskakuje Verner, ale jeho hlavička je jen slabá a golman Bubnov s ní nemá žádný problém a míč lepí do rukavic

Tentokrát jsme poločas nepromarnili, bojovali a dostali se i k mnohým zakončením a předfinálním nadějným akcím. Branku jsme ale nevsítili… Hosté nám zatápěli hlavně na levé straně a tak volíme o poločase dvojí střídání celé levé strany. Vernera s Dufkem jsme přesunuli na tuto levou stranu a na uvolněnou pravou nastoupili Šťastný a Rakušan. Efekt se tak dostavil a hosté již neměli tolik prostoru k překonání naší obrany. Ale ani v druhém dějství se nám nedařilo střelecky a tentokrát jsme vyšli naprázdno

• 47´ Rakušan uniká po straně, centr do malého vápna, kam nabíhá Beer. Ale ani skokem na dlouhou nohu na míč nedosáhl.
  • 55´zahráváme trestný kop do vápna, kam si na míč nabíhá Verner a po otočce se neprosadí střelecky, protože hosté míč po jeho střele tečují na roh. Z něj nic nevytěžíme
  • 58´trestný kop (po faulu na Šťastného) zahrává Beer a krásným centrem na Vernerovu hlavu. Golman Bubnov fantastickým zákrokem míč mířící do branky vyráží
  • 62´trestný kop (po faulu na pronikajícího Vernera) zahráváme do vápna, kde opět kraluje obrana hostů
  • 70´hosté filtrují naší obranu a hostující hráč prostřeluje Kříže a rozvlní síť. Rozhodčí odmával však ofsajdové postavení a branka neplatí. Nutno sportovně uznat, že tento ofsajd podle nás nebyl a branka měla platit.
  • 78´hosté zahrávají nebezpečný trestný kop z ideální pozice na středu branky, který končí jen těsně mimo horní roh Křížovy branky. Ufff
  • 86´velký závar ve vápně, kdy štěrboholští nás doslova přišpendlili ve vápně a dojde ke třem zakončením. Všechna však pochytá obětavá obrana i klasickým Balážovým skokem rybičkou pod nohy. Poslední zakončení však už nezabráníme a míč letí od jedné tyče přes brankovou čáru do tyče druhé a od ní ven. Šťastný pak míč ukopne do bezpečí. Přežili jsme smrt a dostane se nám naplnění nedáš dostaneš?
  • 87´ještě je tu chyba Kříže, který míč středem pošle jen na kopečky soupeře. Následný lob vracející se náš golman s jistotou chytá
  • 89´krásná přízemní střela Koryty končí za zády bezmocného Bubnova, ale ten jen orazítkuje tyč. Následně míč zachytává Akchurin a pokouší se střelou dokončit dílo. I tentokrát nekončí v síti a golman míč vyráží a dobíhající Koryta již nedokáže protlačit přes tělo golmana do sítě a zahráváme roh. Ten posílá Pour na Neuberga, který protečuje a míč proletí malým vápnem bez našeho zakončení a to je trestuhodné. U rohového praporku míč převezme Verner, ale je při zpětném průniku faulován
  • 90´naše hra vabank nahrává soupeři, kdy je vyběhnutý i golman Kříž a hosté jdou ve třech proti dvěma směrem na naší opuštěnou branku. Vracející se Baláž a Šťastný však odvedou skvělou práci a míč u brankové čáry ukopnou do bezpečí
  • 90+3´zahráváme trestný kop do vápna Koryta svede souboj s golmanem, ale míč neprotlačí do branky. Ten se odrazí k Rakušanovi, ale ten také nedokáže procedit míč do odkryté branky a golman míč vyráží na roh. Stačilo jen zvednout míč a golman by na něj nedosáhl…
  • následný roh se odrazí k Vernerovi, který je doslova sestřelen golmanem Bubnovem, kdy nejprve srazí Vernera k zemi a až následně míč vyráží, ale rozhodčí to neposuzuje jako faul, ač to faul asi byl, ale ukončuje zápas závěrečným hvizdem se signalizací, že zákrok je v rámci pravidel

Snahu, bojovnost, vůli po vítězství nelze upřít, ale v tomto zápase nás srazila naše střelecká impotence. Šancí jsme si vytvořili dostatek a můžeme odcházet se vztyčenou hlavou. Bohužel nám chybí to nejcennější a to jsou body. Snad se vše prolomí v následujícím zápase?

střídání, branky, karty
F. Baláž 46´ J. Šťastný (★★★½) za F. Fiala
46´ M. Rakušan (★★★½) za J.W. Row
75´J. Žárský (★★★) za V. Beer
83´O. Akchurin (★★★) za L. Dufek