Cesta pohárovou Evropou skončila hned v prvním zápase

DP „A“ – XAVEROV HORNÍ POČERNICE 1:4 (1:4)

To nechceš. Po sedmi minutách stav 0:2. Když se nadechujeme, tak po nepísknuté penaltě přijde další hřebík

Další zápas je tedy mistrovský a hrajeme již zítra v sobotu 23.9. od 10:30 hod, kdy na domácím hřišti hostíme dalšího velmi soupeře ČECHIE DUBEČ

Do zápasu nastupují hráči, kteří jsou po zranění, nebo kteří mají menší porci herní minutáže.

soupis nejdůležitějších momentů utkání

• 1´změna stavu utkání 0:1 hosté vhazují aut do vápna, po dvou hlavičkových soubojích míč vypadne ke zcela volnému Pluchovi (proč neubráníme tak jednoduchou situaci…?) a ten z voleje prostřeluje Šivce v naší brance
  • 3´Šťastný zahrává křížný pas na zcela volného Fialu, ten si však posledním dotykem ukopne míč do zámezí a z nadějné akce je jen odkop od branky
  • 7´změna stavu utkání 0:2. Na dlouhý pas hostů reaguje vysoko vyběhnutý Šivec, ale jeho odkop se mu nepovede a míč doslova jen předloží Havlíčkovi, který pak posílá míč do zcela opuštěné branky…
  • 11´ hosté zahrávají nebezpečný rohový kop, který naše obrana odvrací do bezpečí
  • 12´Šamša skvělým průnikem po straně vstupuje až do vápna a zpětnou přihrávkou vyzve Akchurina k zakončení. Jeho střelu ale chytá golman Brejcha
  • 13´za naší obranu nám do vápna vběhne protihráč, který dělá kličku našemu golmanovi, ale vracející se Hosny střelu do branky zablokuje a Šivec míč následně chytá
  • 14´nebezpečný trestný kop za 25 m vyráží Šivec na roh, z něj nic soupeř nevytěží
  • 15´změna stavu utkání 0:3 ztrácíme míč na polovině soupeře, Sládek nastartuje motory a uniká po lajně až do vápna, naše obrana jej nestíhá a ač pod tlakem, tak dokáže prostřelit na bližší tyč našeho golmana a posílá hosty do pohodlného vedení
  • 18´ trestný kop (po faulu na Vinaře) zahráváme do vápna, kde zakončuje Akchurin hlavou těsně vedle tyče xaverovské branky
  • 22´změna stavu utkání 1:3 Šamša si navede míč na velké vápno a krásnou křížnou střelou vymete šibenici xaverovské branky
  • 26´rohový kop hostů, ale opět kraluje naše obrana
  • 28´změna stavu utkání 1:4 Šťastný pálí na branku s 25 m, golmanovi míč vypadne a my sice ndokážeme míč dohrát, ale po nepovedeném ukopnutí si míč převezme ve vápně Akchurin, který je faulován. Rozhodčí naprosto nepochopitelně penaltu a nechá pokračovat ve hře. Dlouhý nákop středem hřiště nám uniká Sládek a ač atakovaný naším hráčem, tak zakončuje a prostřeluje i našeho golmana.
  • Nic naplat… rozhodčí se sice omlouvá po zápase, že chyboval, ale branku na 3:2 nám to nevrátí a naopak soupeř má pohodlné třígólové vedení
  • 32´Akchurin pálí z úhlu, golmanovi míč vypadne a Koryta se snaží míč dorážet. Nestihne jej a nje z toho jen žlutý faul za dojetí golmana
  • 38´ zahráváme míč na zadní tyč, kde hlavičkuje Hosnedl, ale míč nedokáže zacílit mezi tři tyče
  • 40´ pěkná akce, kdy Šťastný vyváží míč a kombinuje se Svěrákem, který míč posílá zpět na Smoldu a ten stříleným centrem ohrozí domácí branku. Obrana odvrací za cenu rohového kopu, ze kterého nic nevytěžíme
  • 43´Koryte vyšle do strany Poura, který vstupuje do vápna a nadýchaným přetaženým centrem nachází na zadní tyči Šamšu. Ten střelou orazítkuje vzdálenou tyč… Při předchozím obranném zákroku je dojet loktem dobíhajícího Akchurin, ale ten zákrok rozhodčí posuzuje jako dovolený

…zbytečné branky po našich chybách. Konečně jsme alespoň prolomili střeleckou nemohoucnost

• 52´ krásnou kombinací se nám soupeř dostane do vápna a Šivec musí zakročit skvělým zákrokem, aby hosté nenavýšili vedení
  • 55´zahráváme rohový kop, na který naskakuje Akchurin a trefujeme břevno, Šťastný pak hlavičkuje dorážkou, ale golman skokem míč vyráží
  • 71´Cicala uniká po lajně a centrem hledá spoluhráče v malém vápně. Míč obrana ukopne, ale akce pokračuje a na další centr nabíhá Tomášek a volejem přestřeluje i ochrannou síť za brankou
  • 80´hosté opět vstupují do vápna, ale Šivec skvělým výběhem míč balí do rukavic
  • 82´ Neuberg pálí z 20 m, ale mine horní roh branky
  • 90´ zápas zakončují hosté po centru do vápna, kdy hlavičkují těsně mimo tyče

Sterilní první poločas beze slova, v atmosféře jak na literárním večírku, bez důrazu, bez ochoty podstoupit souboje a navíc s chybami

DP „A“ – SC XAVEROV HORNÍ POČERNICE 1:4 (1:4)

střídání, branky, karty
22´ 1:3 J. Šamša J. Šamša 46´ A. Tomášek (★★★½) za F. Fiala
46´M. Velíšek (★★) za D. Vinař
56´ V. Neuberg (★★½) za O. Akchurin
75´M. Cicala (★★½) za J.W. Row
75´R. Bárta (★★½) za J. Šamša
33´ M. Koryta karta
56´ J.W. Row karta
76´ J. Šťastný karta