Ani takový šlapák ve vápně není posouzen jako penalta…

DP „A“ – ČECHIE DUBEČ 2:2 (1:2)

Pokračujeme ve výkonech, které si zaslouží bodové ohodnocení do tabulky. Tentokrát jsme se ukázali i morálně sliní a srovnali dvougólové manko. Více, stačí vstoupit na celý článek

Příští mistrovský zápas hrajeme v sobotu 30.9. od 14:00 hod, kdy na hřišti ÚJEZDU PRAHA 4 hrajeme s jejich rezervou

Vstupte též na fotogalerii z utkání, kterou najdete zde: Sokol Dolní Počernice x FK Čechie Dubeč | Zonerama.com

soupis nejdůležitějších momentů utkání

 • 5´Verner se uvolňuje u rohového praporku a posílá střílený centr do malého vápna. Obrana hostů odvrací na roh. Následují dva nebezpečné rohy, kterými hrozíme však nedokážeme zakončit mezi tři tyče
 • 11´hosté hrozí stejnou mincí a průnikem po naší levé straně vstupují od brankové čáry do vápna. Přízemním centrem vyzvou k zakončení, ale Hájek míč na malém vápně vyráží a posílá mimo prostor dobíhajících protihráčů a Verner následně míč ukopne do bezpečí
 • 14´I hosté zahrávají svůj první rohový kop, ale také naše obrana je proti velmi silnému „vzdušnému“ soupeři ve vápně úspěšná
 • 17´po „žlutém“ faulu na pronikajícího Bártu zahráváme Pourem trestný kop, který propadne mezi těly obránců, ale na míči je odkopávající soupeř. Rychlý brejk je v režii nebezpečného Láfa zastavuje až ve vápně skvělým obranným zákrokem Baláž
 • 23´změna stavu utkání 0:1 dlouhý nákop na Solara, který využil našeho chybného obranného postavení a po vstupu (ze strany) do vápna krásnou střelou do horního rohu branky pošle míč o tyč do sítě. Nutno dodat s notnou dávkou štěstí přes obránce a s líznutím Hájkových rukavic vymete horní roh branky
 • 24´ Row vyjede s míčem z obrany, posune na Poura, který pálí velmi nepřesnou střelu mimo branku
 • 27´rozhodčí píská po souboji Baláže s protihráčem. Soupeř nejen vyvlékne, ale doslova rozerve Balážovu kopačku. K údivu domácích však je to verdikt opačný. V ideální pozici na středu vápna jsou to domácí, kteří zahrávají trestný kop. Baláž tak musí dostat zapůjčené nové obutí, aby mohl pokračovat ve hře. Přísnou přízemní střelu lepí skvělým zákrokem Hájek do svých rukavic
 • 33´krásný útočný postup s využitím obou křídel je po ose Tomášek – Koryta – Pour – Šamša v závěru zakončen přihrávkou do malého vápna, kde našemu zakončení zabrání obrana hostů
 • 40´Neuberg kolmicí rozeběhne Šamšu, ale jeho skvělý průnik si zakončí sám šlápnutím na míč, který mu unikne do zámezí
 • 41´ Pour v dobré střelecké pozici na velkém vápně pošle plackou slabou střelu, která němela šanci na ohrožení branky
 • 42´zahráváme Hosnedlem trestný kop, který obrana opět odvrací, tentokrát ne do bezpečí, ale po následné protiakci po křídle a zpětné přihrávce na Neuberga. Jeho střela má parametry jako ta předchozí, vysypané z nůše
 • 43´změna stavu utkání 0:2 na centr do vápna vyběhne Hájek, ale ve vzdušném souboji se k míči nedostane a ten vypadne na penaltu a tam naši hráči nedokážou míč odkopnout a zavřít prostor pro zakončení a tak Láf s ledovým klidem si zpracuje míč a posílá míč do sítě
 • naše následná odpověď je více než zasloužená
 • 45+1´změna stavu utkání 1:2 zahráváme rohový kop. Pourův skvělý centr prolétne malým vápnem, naše pokusy o zakončení zastaví obrana hostů za cenu dalšího rohu z opačné strany. Pour nachází hlavu Vernera, který procedí míč mezi rukavicemi a tyčí do sítě!

O poločase se snažíme střídáním ještě více oživit obě křídla čerstvou „krví“ a zatápět soupeři po stranách, kde jsme se prosazovali. Žárský s Tomáškem jdou post za post. Střídající Šťastný jde na pozici levého beka za s chutí hrajícího Vernera, kterého posuneme na levé křídloV závěru pak střídáme Korytu a Verner se posune až na hrot, kde očekáváme, že naváže na Korytovu práci, která byla ohrožena nesmyslnou žlutou kartou.

 • 46´Koryta ztrácí míč, soupeř protiakcí využije k přečíslení a úniku po straně. Centr nezacílí na spoluhráče, ale na pozičně hrajícího Baláže. Jeho obranný zákrok prsama je ale málem fatální. Zakončení z úhlu Hájek vyráží nohou.
 • 47´Verner skvělým vyjetím středem hřiště v závěru vyřazuje obránce finální přihrávkou na Poura do vápna. Aj, tak, ne! Obránce lehkou tečí tuto gólovou akci zastaví
 • 51´Verner po průniku centruje do malého vápna, kam jde do souboje s golmanem Trávníčkem nebojácně Koryta. Míč končí za cenu rohového kopu v zámezí. Ale Koryta musí na krátký čas odstoupit, aby si krvácející ránu z nosu ošetřil
 • 53´ Vernerovi posunem do zálohy ještě více narostla křídla a zase hrozí únikem po straně. Opět musí být pozorná obrana a to nejen k zastavení našeho hráče, ale i pro následné odehrání rohu, které opět odvrátí
 • 56´Verner uniká po straně, posun na Bártu, který pálí daleko mimo prostor branky
 • 63´Žárský vyzve tandemového Poura k finální přihrávce do malého vápna. Ten však s přihrávkou v ideální pozici váhá a obránce jej pak zablokuje. Váhání mělo jednoduchý důvod. Nenaběhnutí spoluhráči ve střeleckých pozicích…
 • 65´po rostoucím tlaku domácích se tu ozývají i hosté, kteří nebezpečný rohový kop nedovedou k zakončení do sítě, protože Neuberg míč směřující do branky odhlavičkuje z horního rohu branky!
 • 65´ Žárský skvělým útočným skluzem získá na soupeři míč a jde po křídle do vápna, míč si po zpětné přihrávce nenajde spoluhráče k zakončení
 • 68´změna stavu utkání 2:2 Šťastný po Korytově přihrávce pálí tvrdý projektil z 25 m a jeho „šťastná“ střela končí v brance. Proč šťastná? Protože brankáři míč skočil na drnu a ten jej rukavicemi zákrokem minul
 • 75´ tlak je drtivý a naše aktivita je vysoká. Žárský se dostává do vápna, posune na Poura, který se uvolní na malém prostoru na třech obráncích. Poslední našeho hráče zastaví regulérním šlapákem a… Ne! Penalta se nepíská a to ani na pokyn pomezního, což je velká škoda, protože byl zcela evidentní. Zápas se mohl v tomto okamžiku překlopit a otočit definitivně výsledek.
 • Je těžké to kousat a prokazovat respekt k rozhodčím. My však musíme, je to jediná cesta. Nedá se bohužel ani tak jednoznačného vyreklamovat slovními protesty. A snad se nám v dobré obrátí. Jdeme za vítězstvím a v dalších minutách jsme aktivní
 • 83´Cicala uniká po straně a na hranici velkého vápna se snaží vyřadit dva bránící obránce. Je lehce zezadu přistrčen a přihrávka tak míří na paty zcela volného Žárského…
 • 85´Pour pálí (tentokrát dělovku) střelu, kterou golman Trávníček vyráží. Škoda, že se nepřiklonilo štěstí a nevyrazil to na jednoho ze dvou dobíhajících hráčů (Cicala + Verner), protože pak už by zbývalo jen doklepnutí do sítě
 • 87´Žárský vstupuje po individuální akci do vápna, kde nezištně předloží zpětnou přihrávku míč pro Bártu. Ten však nedokáže tváří v tvář zakončit. Golman Trávníček vyjde ze souboje jako vítěz a míč vyrazí
 • 89´Rohový kop hostů. Pozor! V zápase je i nebezpečný soupeř a tím nejnebezpečnějším čím hrozí, jsou standardní situace. A i tuto však odvracíme.
 • 90´Žárský získá na soupeři míč, který posune na Vernera, ten k překvapení obrany přenechá Svěrákovi, jenž dokončí přenesení hry až na Cicalu. Jeho přízemní křížná střela jde však jen těsně mimo tyče…
 • 90+2´ po faulu na pronikajícího Žárského zahráváme Svěrákem trestný kop, na který naskakují naši hráči s dubečskými obránci. Z hroznu hráčů míč vypadne k Hosnedlovi a jeho střelecký pokus je zablokován. Z následného rohu již nic nevytěžíme a tak obrat nakonec nedokonáme

Naprosto skvělý druhý poločas, kdy gradovala naše hra a s narůstajícím časem jsme byli hladoví a byli tak blízko otočení skóre.

DP „A“ – ČECHIE DUBEČ 2:2 (1:2)

střídání, branky, karty
GólyNejlepší hráčStřídáníKarty
45+1´ 1:2 D. VernerD. Verner 46´ J. Žárský (★★½) za J. Šamša
46´ J. Šťastný (★★★★) za A. Tomášek
80´M. Cicala (★★★★) za M. Koryta
86´D. Svěrák (★★★★) za L. Pour
22´ L. Pour karta
56´ J. W. Row karta
80´ M. Koryta karta

sestava

rozestavení 4 – 1 – 4 – 1

D. Hájek
★★★★
J.W. Row
★★★½
F. Baláž
★★★★
M. Hosnedl
★★★★
D. Verner
★★★★½
V. Neuberg
★★★★½
J. Šamša
★★★
R. Bárta
★★★★
L. Pour
★★★★
A. Tomášek
★★★
M. Koryta
★★★★