Byli jsme tak blízko zisku bodu

SPOJE PRAHA „B“ – DP „A“ 1:0 (0:0)

Prodloužili jsme střeleckou impotenci na 353 minut. Ale byli jsme i přes tento negativní bod naší hry jen 4 minuty od zisku bodu s velmi silným soupeřem, s lídrem soutěže… Více o zápase – vstup „celý článek“

Příští zápas hrajeme již v pátek 27.10. od 19:00 hod, kdy hostíme na domácím hřišti TEMPO PRAHA „B“

soupis nejdůležitějších momentů utkání

• 2´vhazujeme aut Rowem, ale tento špatně vhozený je jen zárodkem brejku, který zakončují u vápna uvolněním přes Hosnedla, přihrávka přes malé vápno naštěstí nenajde adresáta a nedojde k zakončení
  • 3´ Baláž na středu hřiště zachytí přihrávku a rozvine útočnou akci přes Velíška a domácí zastavují naší akci za cenu rohu. Ten zahrává Tomášek, ale podklouznutím vyšle nepovedený kopec a zahájí tím protiakci, kterou zastavuje za cenu faulu Row až na úrovni našeho vápna. Trestný kop ze strany chytá Kříž a vysílá dlouhým výkopem Vernera ke zteči. Ten je při pokrytí míče faulován úderem do obličeje. Rozhodčí zastavuje hru jen pro ošetření, ale míč je následně v moci domácích
  • 25´Baláž fauluje ve vápně protihráče, ale ten souboj ustojí a posílá podél malého vápna gólovou přihrávku, kterou urazíme na roh. Rozhodčí namísto penalty signalizuje rohový kop, ufff… Následný roh zakončují domácí nepříjemnou střelou, kterou Kříž na dvakrát chytá
  • 28´kombinace, filtr a domácí hráč je sám tváří v tvář našemu golmanovi. Míč po střele končí na tyči a fotbalová Pán Bůh je dnes nad námi
  • 29´domácí nás zatlačí kombinací do vápna, kde si vypracuje tři střely, ale všechny naše obětavá obrana zachytává
  • 33´nucené střídání Velíška ze zdravotních důvodů
  • 35´ domácí se lobem za naší obranu dostanou opět do 100 % šance, kdy je sám protihráč ve vápně. Ale i tentokrát jsme branky ušetřeni, protože lob končí nad břevnem naší branky
  • 36´po individuální akci Yanakova okolo vápna, který zakončuje střelou, zahrávají po našem obranném zákroku rohový kop. Ten bezpečně odvracíme
  • 37´domácí filtrují přihrávkou naší obranu a zakončují akci brankou. Avšak díky našemu vystoupení je střelec v ofsajdovém postavení a branka neplatí
  • 41´Baláž si nechá utéct protihráče při jeho „baletním“ bránění na jedné noze, kdy se zcela vyřadí ze hry. Následuje vstup do vápna a střela do horního rohu branky, kterou skvělým zákrokem vyráží Kříž na roh. Ten zabráníme odkopem, ale akce pokračuje a po přísné střele musí míč na dvakrát krotit náš golman
  • 44´průnik domácího hráče do vápna zastavuje na posední chvíli skvělým obranným zákrokem Baláž

O poločase střídáme Hosnedla a nasazujeme Dufka a měníme rozestavení. Na kraj obrany zatahujeme Verenera a Dufek jde na podhrot

• 49´domácí si neví rady s blokem a zakončují jen pod tlakem doprostřed branky. Míč s jistotou chytá Kříž
  • 54´i přes ofsajdové postavení domácích hra pokračuje a vyběhnutý Kříž je překonán kličkou. Střela z úhlu míří do branky… V cestě do sítě mu však zabrání vracející se Baláž a vyhlavičkuje míč z horního rohu branky
  • 59´po faulu na pronikajícího Tomáška zahráváme trestný kop Bártou, jenž krásným centrem za obranu najde Korytu, který rybičkou hlavičkuje, ale golman Pospíšil míč chytá. Škoda této obrovské šance…
  • 65´Tomášek a Rowem propadnou v bloku a umožní tak vstup do vápna. Centr ze strany naštěstí před dobíhajícími obránci odvrací na roh Neuberg. Oba, v krátkém sledu zahrané rohy, odvrací skvělým obranným zákrokem Verner
  • 77´dpomácí zastavují výpad Dufka. Po následné akci po ose Dufek Verner posíláme centr do vápna, kde vyběhnutý golman Pospíšil ukradne Cicalovi míč z hlavy
  • 86´změna stavu utkání 1:0 ztrácíáme míč v kombinaci u velkého vápna soupeře, následně Beer atakuje na středu hřiště protihráče, ale ten se kličkou uvolní a má před sebou otevřený prostor na pohodlnou přihrávku středem na Yanakova, který už nezaváhá a po vstupu do vápna posílá míč k tyči a k radosti domácích rozvlní síť
  • 87´zisk míče Dufka a jeho útočný výpad však končí jen rohem, ze kterého nic nevytěžíme
  • 88´centr domácích ze strany z levé a následně z pravé strany, zakončení hlavou končí nad břevnem
  • 90+2´Bárta filtruje obranu domácích na Cicalu, který si jde osamocený pro míč, ale vysoko vyběhnutý golman je na míči dříve

Nepodařilo se nám udržet bezbrankovou remízu a tak již tak blízký bode se nám rozplynul. Je to škoda, protože poté co jsme přečkali první poločas, tak ve druhém poločase jsme útočnou sílu soupeře zcela neutralizovali a brejk v závěru nás stál kýžený bod

střídání, branky, karty
bez branek Richard BÁRTA 61´ M. Cicala (★★★½) za M. Velíšek
46´ L. Dufek (★★★½) za M. Hosnedl
73´K. Procházka (★★½) za R. Koryta
15´ M. Velíšek karta