Již 443 minut se hledá střelec…

ÚJEZD nad Lesy – DP „A“ 4:0 (1:0)

těžká střelecká deka na nás visí…. Více o zápase – vstup „celý článek“

Příští zápas hrajeme v sobotu 11.11. od 10:30 hod, kdy hostíme HOSTIVAŘ, ale pozor utkání se hraje na UMT Štěrboholy

soupis nejdůležitějších momentů utkání

• 1´Baláž ne velkém vápně netrefuje míč při odkopu z voleje a míč nechá rotací spadnout za sebe. Nabíhající domácí hráč nabízí od brankové čáry přetaženým centrem spoluhráči míč do zakončení. Na míči je ale Row a hlavou protečuje mimo dosah střelce
  • 3´Verner si hledá ve vápně míč hlavičkou, míč vypadne k Dufkoví, který pokračuje ve vzdušeném souboji a přihraje před malé vápno, kam nabíhá Pour a vzdušný ťukes dokončuje hlavičkou nad břevno
  • 6´Kříž chybuje v rozehrávce a pošle míč na kopačky soupeře, ten vrací do malého vápna a Lukáš zázračným zákrokem vyráží dorážku z malého vápna a napravuje tak svou chybu
  • 9´změna stavu utkání 1:0. ztráta míče Bártou a Hlubuček jde sám na naší branku a nemá problém prostřelit křížnou střelou Kříže v brance
  • 14´po faulu na Vernera zahráváme na hranici vápna trestný kop. Pour ale jeho provedení kazí jen lehkým plácnutím, které navíc míří vysoko nad břevno
  • 15´po filtru Poura, který obrana ubrání jen za cenu rohového kopu zahráváme trestný kop Beerem, jehož centr prolétne mezi soubojovými hráči, ale na dorážku jsme později než odkopávající obránce
  • 16´ po faulu na pronikajícího Vernera zahráváme trestný kop ze strany vápna. Centrovaný míč si nečekaně najde zcela volného Poura, který si míč zpracuje, ale nedokáže zakončit. Naopak Pecho dlouhým výkopem najde rozeběhnutého Hlubučka, kterého musí neutralizovat skvělým obranným zákrokem Neuberg
  • 21´domácí zahrávají rohový kop, který odvrací Neuberg na velké vápno, kde domácí zakončují z voleje těsně mimo tyče naší branky
  • 23´po individuálním uvolnění podél vápna zakončují domácí nad břevno naší branky
  • 27´Row namísto přečíslení dvou proti jednomu ztrácí míč a Neuberg zastavuje protiakci na hranici velkého vápna jen za cenu nedovoleného zákroku. Trestný kop z 25 m zahrávají domácí vysoko nad branku
  • 30´ na přetažený centr nabíhá na zadní tyč Hlubuček a nezištně vrací zpět na doklepnutí na malém vápně. Naše obrana je však pozorná a míč odkopává do bezpečí.
  • 33´Dufek proniká od brankové čáry do vápna a je na dvakrát sražen k zemi. Rozhodčí jen o centimetry nesignalizuje penaltu. Následný centr vyopadne ze souboje k Balážovi, ale jeho krásnou gólovou střelu obrana vytečuje mimo prostor branky. Následná dorážka Dufka je opět neúspěšná…
  • 42´trestný kop (po faulu na Rowa) na úrovni rohu velkého vápna zahrajeme velmi nepřesně a opět je to jen zahájením brejku domácích, který zastavuje skvělým zákrokem Neuberg

Vylepšíme naší útočnou aktivitu a prolomíme střeleckou smůlu?

• 50´domácí si dílem naší teče vytvoří na penaltě gólovou šanci, kterou obětavým skokem zachraňuje Row a náš golman nemusí zasahovat
  • 51´po pěkné kombinační akci se dostaneme do vápna, kde Vernerem hledáme v malém vápně zakončující střelce. Obrana však je pozorná a míč zachytí
  • 52´ neúspěšný rohový kop zahráváme po našem předchozím tlaku
  • 53´ve vysoké aktivitě nepolevujeme a domácí se brání našemu tlaku. Dvakrát zabrání v zakončení Vernoerovi, následně vhazujeme aut, ten opět vypadne k Lexovi, jehož centr obrana srazí na roh. Ve velkém vápně však kralují domácí
  • 54´Pour filtruje obranu a Verner jde sám na brankáře. Rozhodčí nám však mává ofsajdové postavení. I tak ale náš hráč nedokázal prostřelit Pecha v domácí brance…
  • 57´změna stavu utkání 2:0 od rohového praporku necháme odcentrovat míč do malého vápna, kde ve vzduchu vládne Šedivý a hlavičkou posílá míč k tyči
  • 62´domácí zahrávají trestný kop ze strany. Střílený centr protečují na vzdálenější tyč, kde jek vyškrábne Kříž skvělým zákrokem na roh
  • 63´Lukáš Kříž vyběhnutím zastavuje ve vápně akci domácích a ihned rozehraje na Svěráka, který v kombinaci s Bártou hrozí brejkovou protiakcí. Bohužel bez střeleckého úspěchu
  • 74´změna stavu utkání 3:0 Hlubuček třemi klamavými kličkami s náznakem střely udělá z našich třech obránců naivní „dorostenecké“ trdla, položí je na zem a dílo dokončí s ledovým klidem umístěnou střelou k tyči
  • 75´ Pour rozjíždí akci, vyzve k výpadu Velíška, jehož postup až do vápna, kde zpětnou přihrávkou hledá Tomáška, jehož od zakončení odstaví vracející se obránce
  • 76´zahráváme rohový kop, na který nabíhá Verner a hlavičkou protečuje míč na zcela volného Neuberg. Ten však selže v obrovské šanci a z malého vápna nedokáže umístit míč do sítě… Pecho jeho lehkou střelu chytá!
  • 84´Tomášek se prosazuje přes tři bránící hráče na velkém vápně a dostane míč ke zceleavolnému Svěrákovi. Ten neví o zcela volném ve vápně vedle něj stojícím Velíškovi a volí tak střelu, která mu ale vůbec nesedne a skončí vysoko v ochranné síti
  • 86´změna stavu utkání 4:0 v pohodě a klidu hrající domácí kombinují ve velkém vápně a střelou k tyči se nemýlí Šedivý a rozděluje si tak branky rovným dílem se spoluhráčem Hlubučkem

Těžko jinak hodnotit a chlácholit se vyrovnanou hrou, místy i velmi dobrou útočnou aktivitou. Fotbal se hraje na góly a ty my ani ze stoprocentních šancí nedáváme… Musíme jít dál a udělat vše pro zlomení této dlouhé černé střelecké série

střídání, branky, karty
bez branek Adam TOMÁŠEK 60´ M. Svěrák (★★★) za V. Beer
70´ M. Velíšek (★★½) za L. Dufek
70´J. Šťastný (★★½) za J. W. Row
80´K. Procházka (★★) za D. Verner
73´ P. Lexa karta
78´ J. Šťastný karta