Opět jsme střelecky řádili

UHELNÉ SKLADY – DP „A“ 2:6 (0:3)

Opět nám střelecky dařilo i proti silnému soupeři z Uhelek. Práce a píle, mnoho práce… To je stále před námi a ke každému soupeři musíme nastupovat s pokorou a s maximálním nasazením. Každý takový malý krok nám však všem vlévá mnoho energie do žil. Více o zápase – vstup „celý článek“

Příští přípravný zápas sehrajeme – budeme vás včas informovat

soupis nejdůležitějších momentů utkání

• 1-2´domácí hrozí dlouhými křížnými nákopy, které vždy pokryje Kuba Šťastný. Ale při druhém se již soupeř dostane pokličce ve vápně i k zakončení, které však Kuba opět zablokuje a Hájek míč vypadlý ze souboje zalepí pod nohami soupeře
  • 8´-10´ dva trestné kopy domácích zahrávané ze strany, které však v obou případech neutralizuje naše obrana
  • 5´-13´tři pěkné kombinační akce, které však končí vždy jen na hranici útočného vápna, díky nepřesnostem v předfinální fázi
  • 14´Neuberg vyšle do strany Poura, který se u postranní čáry uvolní na protihráči, ale je sražen za cenu nedovoleného zákroku. Trestný kop zahrává Lexa a na přední tyči zakončuje hlavou Cicala. Hosté vytěsní míč v souboji na roh. Ten zahrává Pour a Verner hlavičkou míř í k tyči, ale opět obrana míč vytečuje mimo. Následný roh již obrana definitivně odvrací
  • 19´změna stavu utkání 0:1 klid na našich kopačkách, kdy se vymaníme z napadání soupeře na naší polovině a po ose Pour – Šťastný, Neuberg – Verner posílá posledně jmenovaný nádherný křížný pas na Lexu, který od brankové čáry dalším krásným nadýchaným centrem vyzve Cicalu k hlavičkovému zakončení. Ten se nemýlí a po parádní akci vedeme 0:1
  • 23´ po nedovoleném zastavení průniku Vernera zahráváme trestný kop z pozice zkráceného rohu. Míč odvracím obrana ke Svěrákovi, který po zpracování nezištně posune na vedle sebe stojícího Lexu. Jeho zakončení je sice přísné, ale nepřesné.
  • 24´domácí zahrávají rohový kop, který zakončují v hlavičkovém souboji jen těsně vedle Hájkovy tyče. Díky teči si dají repete, ale naše obrana je již na míči první a odvrací do bezpečí
  • 26´Lexa nádherným filtrem vyzve Beera k samostatnému úniku na branku. Na hranici vápna však zpomalí a ani nevystřelí a hlavně neposune vedle sebe na zcela volného Svěráka a dá šanci soupeři celou akci zastavit.
  • 28´nebezpečný trestný kop po zbytečném faulu Šťastného na rohu vápna, ale soupeř opět nepřekoná naší obranu
  • 38´ změna stavu utkání 0:2 Neuberg dokonalým křížným pasem najde Beera a ten tentokrát nevymýšlí, jak si to přehodit na levou a konečně svou „horší“ nohou posílá krásný centr na naběhnutého Rowa a ten hlavou překonává golmana domácích
  • 42´změna stavu utkání 0:3 na závěr poločasu akce jak z TV utkání Ligy mistrů. Pour kolmice, Cicala protečuje pro Svěráka, který nádhernou finální milimetrovou přihrávkou vyzve k zakončení rozjetý expres jménem Row. Ten ve vápně nezaváhá a zvyšuje na poločasových 0:3

Opět střídáme velkou porci (8) hráčů hladových nastoupit do rozjetého vlaku. A také všichni nastupují a rozdělané dílo dokončí.

• 48´změna stavu utkání 0:4 Fiala atakuje soupeře až do vápna, kde chybuje golman a doslova daruje míč Procházkovi, který s ledovým klidem po naznačení a kličce míč doslova pohladí a posílá jej do sítě
  • 53´Vinař dostane přihrávku za obranu, ale tváří v tvář golmanovi jej ani kličkou nedokáže ve velké šanci překonat
  • 55´Šamša jde sám z poloviny hřiště, ale posledním dotykem ve vápně si míč ukopne a samostatný nájezd tak zazdí
  • 57´Vinař nádhernou přihrávkou za obranu najde Šamšu a ten se tentokrát nemýlí a samostatný nájezd proměňuje. Pomezní rozhodčí nepochopitelně však odmával neexistující ofsajdové postavení a Honzovi toužebnou branku vynulují…
  • 58´po ose Procházka – Fiala – Pour se dostaneme k zakončení posledně jmenovaným, ale míč jen těsně mine horní roh branky
  • 69´Vinař po kombinační akci vstupuje do vápna a na malém vápně namísto posunutí na vedle sebe zcela volného Šamšu odmítá darovat přihrávku na zlatém podnose a posledním dotykem se sám zavře u brankové čáry s vyběhnutým golmanem
  • 71´trestý kop domácích ze strany, náběh, zakončení z voleje nad branku. Vzrušení je jen chvilkové, rozhodčí píská ofsajdové postavení
  • 75´změna stavu utkání 1:4 Neuberg vyjíždí s míčem z obrany, ale dostane se do smyčky třech postupných kliček až ztratí míč. Domácí využijí otevřeného prostoru v obraně a druhou přihrávkou jsou v našem vápně. Střelecky se nemýlí a kazí nám čisté konto
  • 77´Vinař další skvělou přihrávkou vyzve Šamšu k zakončení, ale pod tlakem obránce nedokáže golmanovi udělat finální kličku
  • 78´ změna stavu utkání 1:5 Šamša napadá vyběhnutého golmana, který jej trefí míčem a do prázdné branky konečně Šaman prolomí střeleckou smůlu.
  • 82´změna stavu utkání 2:5 Baláž skvěle obere soupeře o míč ve vlastním vápně, projde přes tři hráče, ale pak kazí přihrávku / nákop středem a soupeř po zachycení a navedení na střed pálí z 25 m. Střela, která se sice kroutí, ale jde do středu branky a dostane se pod tělem našeho golmana do sítě.
  • 90´změna stavu utkání 2:6 jako přes kopírák té páté. Velíšek napadá golmana domácích, tak podklouzne a doslova daruje míč našemu hráči, který jej dovede pohodlně do branky a zakončuje střelecký čet zápasu

Druhý krok v přípravě splněn. Chceme navlékat korálky a podřídíme tomu vše. Tentokrát po excelentním výkonu. Pokora, pokora, pokora!!! Nepolevujme!

střídání, branky, karty
19´0:1 CICALA martin
38´0:2 ROW James William
42´0:2 ROW James William
48´0:4 PROCHÁZKA Karel
78´1:5 ŠAMŠA Jan
90´2:6 VELÍŠEK Marek
Martin CICALA 46´ L. Kříž (★★★) za D. Hájek
46´ F. Fiala (★★★★★) za J. Šťastný
46´M. Kučera (★★★) za D. Verner
46´F. Baláž (★★★★) za V. Neuberg
46´M. Velíšek (★★★½) za J.W. Row
46´J. Šamša (★★★★) za M. Cicala
46´K. Procházka (★★★½) za D. Svěrák
46´D. Vinař (★★★★) za M. Cicala