Střelecky jsme nepolevili ani po zimní pauze

ČAFC „B“ – DP „A“ 3:5 (2:3)

V úvodním přípravném zápase dohrávce jsme byli úspěšní v koncovce a pokračujeme a navazujeme v tempu minimálně dvou branek na zápas. Nutně si potřebujeme udržet střeleckou formu, protože branek v soutěži jsme vstřelili zoufale málo. Nevyvarovali jsme se však chyb, kterými jsme soupeři dal čichnout zpět k naději zvrátit zápas. Naši dnešní střelci však utnuli jakoukoliv chuť a sílu zápas srovnat Více o zápase – vstup „celý článek“

Příští přípravný zápas hrajeme v neděli 28.11. od 18:00 hod, na hřišti v Motorletu, kde naším soupeřem bude UHELNÉ SKLADY

soupis nejdůležitějších momentů utkání

• 3´domácí hrozí jako první nebezpečnou střelou z 30 m, kterou s jistotou chytá náš golman
  • 4´domácí po centru ze strany se po kličce uvolňují ve vápně a dostanou se ke střele, která je díky tlaku našeho bránícího hráče nepřesná
  • 6´změna stavu utkání 0:1 po vhozeném autu kombinujeme u velkého vápna, Bárta posílá míč ze vzduchu hlavou na zaběhnutého Lexu. Verner, stojící v ofsajdu, ponechá chytře míč pro Lexu a ten už střelou z úhlu střílí úvodní branku zápasu
  • 10´ změna stavu utkání 0:2 při napadání získáme Bártou míč, který vyšle Velíška po lajně. Ten po vstupu do vápna přihrává na skvěle naběhnutého Vernera, který se z malého vápna na přední tyči nemýlí a uklízí míč po zemi do sítě.
  • 24´Lexa najde skvělou křížnou přihrávkou Beera, který se ve vápně na dvakrát uvolní, ale prováhá střelu pravou nohou a volí další postup a prokličkovat se do komfortní zóny, kdy zakončí z malého vápna svou silnou levačkou. Obrana však ve skluzu zabrání brance a zahráváme tak „jen“ rohový kop. Po jeho zahrání míč vypadne mimo vápno, kde po zpracování a přípravě pálí na branku
  • 28´změna stavu utkání 1:2 domácí po centru na hranici vápna si zpracují míč prsama a pálí na branku golman Kříž si na míč sáhne, ale nedokáže jej prsty vytěsnit mimo branku a hosté tak střílí kontaktní branku
  • 37´změna stavu utkání 2:2 Šťastný zůstane zapomenutý (možná ani ofsajd nebyl, ale pomezní rozhodčí nechá pokračovat ve hře) za obrannou linii a tak soupeř po přihrávce za naší obranou využije ke vstupu do vápna a následnému centru, kde se domácí v přečíslení prosadí a zápas výsledkově srovnávají
  • 38´změna stavu utkání 2:3 Neuberg využije vysoko postavené obrany hostí a posílá dlouhý míč na Procházku, který krásným dlouhým lobem střílí nad vysoko postaveného brankáře. Bereme si zpět vedení v zápase
  • 40´Cicala uniká po pravé straně a ve vápně hledá zpětnou přihrávkou spoluhráče. Míče se však opět zmocní a ohrožuje gólovou střelou z úhlu svatyni domácích. Golman míč vyráží k Beerovi na zadní tyči. Už zvedáme ruce nad hlavu, ale ne! Další gólovou střelu vytlačí domácí na roh, ze kterého už nic nevytěžíme.
  • 45´ Verner posílá křížnou přihrávkou Velíška, jenž opět aktivně vstupuje do vápna a posílá míč pod sebe, kde hledá spoluhráče pro kopii úvodní branky. Tentokrát však obrana míč ukopne na roh. Na následné zahrání rohu naskakují Verner s Procházkou, ale ani jeden nedokáže

Máme i přes mnohé absence široký kádr, takže střídáme skoro celou jedenáctku. První střídání, v průběhu prvního poločasu, Bárty však bylo vynucené z důvodu zranění

• 52´ změna stavu utkání 2:4 Po naší rychlé přímočaré kombinační akci se ve vápně ocitne po kolmici za obranu Vinař tváří v tvář golmanovi, který jej podrazí a rozhodčí píská penaltu. Trochu necitlivě, protože míč převzal Pour a poslal míč do opuštěné branky… K exekuci se staví Kříž a s přehledem a jistotou posílá míč do sítě. I ten, jako Procházka vsítil svou první branku za DP.
  • 65´ Pour rozdá přihrávku do strany na Vernera, jenž po zatažení centruje do vápna. Na zadní tyči se skluzem snaží zakončit Šamša, ale na míč jen na dlouhou nohu protečuje do zámezí
  • 66´Verner opět po krásné přihrávce (tentokrát dlouhým pasem po lajně od Hosnedla) se prosadí do vápna a na zadní tyči najde volného Vinaře. Ten v obrovské šanci selže v zakončení a dá vyniknout brankáře domácích
  • 71´Vinař opět v obrovské šanci, tentokrát po zisku, průniku a následné přihrávce Vypálka (pozor! není to starý dobrý Ašanin, ale mladý a nadějný a doufám, že ještě lepší Ašanin mladší) dává vyniknout golmana domácích
  • 73´trestný kop zahrává po průniku Šamši v nadějné pozici Hosnedl. Jen do zdi…
  • 78´změna stavu utkání 2:5 Vinař centruje přetažený míč do malého vápna, kde na zadní tyči pálí z voleje Row a míč procedí mzi rukavicemi a tyčí do sítě
  • A abychom to nebyli my, tak soupeři darujeme v zápase další branku.
  • 84´změna stavu utkání 3:5 při kombinaci a vyjetí od branky Vernerovi podjede míč pod kopačkou a ten tak dostane soupeř na zlatém podnose na velkém vápně a tváří v tvář nedá našemu brankáři šanci a prostřelí jej
  • 84´domácí jsou při chuti a hrozí z trestného kopu, který jen těsně míjí tyč Křížovy branky
  • 88´domácí filtrují naší obranu na zcela volného hráče, který vstupuje do vápna a střílí branku. Ta však není uznána z důvodu dvoumetrového ofsajdu

Příprava začíná a první vlaštovka jaro nedělá… Práce je hromada!

střídání, branky, karty
60´0:1 LEXA Patrik
10´ 0:2 VERNER David
38´2:3 PROCHÁZKA Karel
52´2:4 KŘÍŽ Lukáš (penalta)
78´2:5 ROW James William
Lukáš POUR 34´ V. Beer (★★★★) za R. Bárta
46´ F. Fiala (★★★★) za J. Šťastný
46´J. W. Row (★★) za P. Lexa
46´L. Hosnedl (★★★★) za P. Lexa
46´J. Vycpálek jun.(★★★★) za M. Velíšek
46´J. Šamša (★★★½) za K. Procházka