Narazili jsme na říčanskou kvalitu

DP „A“ – FK ŘÍČANY 2:3 (0:2)

Narazili jsme na vysokou kvalitu soupeře, který nám velmi zatápěl a v poločase jsme mohli odejít s ještě vyšším počtem obdržených branek. Ale nakonec jsme zápas po zlepšeném výkonu zdramatizovali a byli blízko remízy. Více o zápase – vstup „celý článek“

Příští přípravný zápas sehrajeme v úterý 13.2. od 20:15 hod na hřišti UMT Čechie Uhříněves, kde hostíme tým FK ŘEPORYJE

soupis nejdůležitějších momentů utkání

• 1´domácí hrozí říčanským expresem a elitním snajprem Vojtěchem Holubem, kdy mu nestíhá bránící Lexa a zastaví se sám jen díky šlápnutí si na míč
  • 2´Lexa křížným míčem najde rozjetého Velíška, který po úniku po křídle vstupuje do vápna a zpětnou přihrávkou hledá své spoluhráče. Zakončení nám znemožní říčanský stoper
  • 9´lobem za naší obranu nám opět nabíhá osamocený protihráč a opět se zastavuje sám šlápnutím si na míč
  • 10´Šamša se mezi protáhne individuálně dvěma protihráči a posílá z vápna tvrdou přízemní střelu, kterou golman s jistotou lepí do rukavic
  • 11´říčanský Holub dostává přihrávku za linii naší obrany a opět nám uniká po křídle, zpětná přihrávka a gól. Rozhodčí však branku neuznává pro ofsajdové postavení
  • 12´akce jako přes kopírák z 11.minuty, další filtr za naší obrannou linii, Holub uniká, přihrávka a branka opět není uznána pro ofsajdové postavení a to už se říčanští čílí a hulákají na rozhodčího s pocitem křivdy…
  • 13´změna stavu utkání 0:1 lob za naší obranu, tentokrát je Holub v regulérním postavení a s jistotou lobuje našeho vyběhnutého golmana v brance a říčanští jdou zaslouženě do vedení
  • 24´po dlouhé době jsme tu i my s krásnou akcí, kdy kombinací Lexa – Cicala – Bárta – Cicala, který je zastaven před průnikem do vápna. Trestný kop zahrává Lexa, míč vypadne ze souboje k Vinařovi na hranici vápna, s jehož slabou střelou nemá říčanský golman žádný problém
  • 34´lob za obranu na zaběhnutého Holuba, který si ale míč nedokáže ve vápně zpracovat a Šivec míč ze vzduchu ukradne
  • 37´Holub neustále řádící vysokou aktivitou nám opět projde přes dva bránící hráče a hledá finální přihrávkou spoluhráče k zakončení. Tam však dává stopku Rakušan
  • 38´Naše „černá můra“ Holub je nejen rychlý, ale technicky zdatný. Projde od postranní čáry do vápna přes tři naše hráče a na penaltě zcela osamocený pálí nesmyslné dělo namísto uklizení míče k tyči. Míš tak naštěstí letí vysoko nad branku
  • 40´změna stavu utkání 0:2 Lexa nepřesnou přihrávkou doslova daruje míč Holubovi (komu jinému…) a ten tvrdou střelou k tyči nedává našemu golmanovi šanci.

O poločase střídáme celou lavici, tentokrát díky absencím čítající „jen“ 3 hráče a golmana a nastavíme si parametry hry, jak pracovat s vysokou kvalitou soupeře a otupit tak její sílu a také i pro nás dostat se více do finální fáze a zakončení

• 52´trestný kop z nebezpečné vzdálenosti hosté posílají nad břevno naší branky
  • 54´Lexa zachytil přihrávku na polovině soupeře, uvolnil se kličkou a posunul na Bártu, jehož střela v záklonu jde vysoko nad branku
  • 58´přízemní střelu Šivec vyráží a dorážka říčanských jde jen podél naší branky do zámezí
  • 60´Cicala získá na soupeři míč skluzem, kdy mu jej doslova ukradne a postupuje do vápna, kde na jeho hranici jen těsně mine branku říčanských
  • 63´Bárta najde centrem naběhnutého Cicalu, který hlavičkou posílá míč do sítě. Rozhodčí branku pro jeho ofsajdové postavení neuznává.
  • 64´ změna stavu utkání 1:2 naše vysoká aktivita a kvalita v úvodu druhého poločasu nese ovoce. Lexa zahrává trestný kop do vápna, kde zakončuje Verner, ale střelou trefuje jen tělo obránce. Míč se dostane k nohám Bárty, který nekompromisní střelou z 10 m protrhává střeleckou smůlu a rozvlní síť
  • 67´rohový kop, který zahráváme a je skvěle zahrán, nikdo z našich nezachytí a nezakončí. Naopak je roh zárodkem brejku Říčan, vracející se Cicala neutralizuje a zastaví Holuba a obranné dílo dokončí 6 vracejících se hráčů. V tomto je síla našeho týmu, nevzdáváme a je i fyzická a morální síla.
  • 69´změna stavu utkání 2:2 Vycpálek ml. zachytí přihrávku soupeře a okamžitě po zisku a krátké přípravě pálí na branku. Míč zapadne za háčky a mladý Aša si tak připisuji úvodní zářez za A tým
  • 72´ztrácíme míč u lajny, přihrávka do vápna, kde Hájek likviduje říčanské zakončení
  • 76´změna stavu utkání 2:3 trestný kop z 25 m si po dvou nezdarech bere na starosti Holub a pálí na branku. Hájek míč trochu podcení
  • závěr zápasu byl veden z obou stran s velkou útočnou aktivitou, ale již bez zakončení

Druhý poločas jsme zlepšenou hrou již nedali soupeři tolik možností k zakončení a naopak my jsme jich měli tolik, že jsme dokázali i zápas srovnat. Bohužel jsme remízový výsledek neudrželi

střídání, branky, karty
64´1:2 BÁRTA Richard
69´2:2 VYCPÁLEK Jan
František FIALA 46´ J.W. Row (★★★) za M. Velíšek
46´ J. Vycpálek jun. (★★★) za J. Šamša
46´O. Urban (★★) za D. Vinař
60´D. Hájek (★★★) za A. Šivec