Řádil jako na playstationu

TJ SOKOL LIBCHAVY – DP „A“ 1:6 (0:1)

Jako den a noc, jako polití živou vodou… Hráči v zápase hraném v rámci soustředění v Boca sobre Aquila rehabilitovali za předchozí propadák. Více o zápase – vstup „celý článek“

Příští přípravný zápas sehrajeme proti FK Zlíchov 1914

soupis nejdůležitějších momentů utkání

• 1´Bárta získá na soupeři míč, rozdá do strany na rozeběhnutého Poura, který centrem do vápna najde zcela volného Procházku. Ten míč nezpracoval ideálně a byl soupeřem vytlačen ze střelecké pozice
  • 4´soupeř hrozí ze zahrávaného rohu, ale naše obrana je jistá
  • 7´Bárta dalším skvělým filtrem najde rozeběhnuté duo Lexa + Pour, ale soupeř závěr akce neutralizuje
  • 8´Hosnedl na středu hřiště získá míč a jde neohroženě vpřed. Jeho přísné přízemní zakončení chytá libchavský golman u tyče
  • 10´osamocený Row dostal míč do vápna, ale nezpracoval si jej a tak jsme se připravili o velkou příležitost
  • 11´přihrávka za naší obranu a domácí hráč postupuje sám do vápna. Baláž však stihne nemožné a skvělým zákrokem ve vápně akci sám utne
  • 12´Procházka dostane dlouhý pas, udělá si prostor tělem a postupuje do vápna, kde pálí. Bohužel jeho křížná přízemní střela těsně mine libchavskou branku
  • 14´další průnik soupeře řeší náš obránce, tentokrát zastaví akci skvělý Neuberg
  • 15´Beer krásnou přihrávkou najde rozeběhnutého Hosnedla, ale ten je ve vápně odstaven od míče
  • 17´další naše krásné akce po straně, Pour centrem cílí na Procházku, ale golman skvělým zákrokem odmítá kapitulovat
  • 19 roh Libchav odvracíme do bezpečí
  • 21´Verner zastavuje žlutým faulem nebezpečný výpad soupeře. Trestný kop zahrávají do horního rohu branky, ale Šivec míč vytěsňuje na roh
  • 25´kolmicí dostaneme míč k Procházkovi, který krásnou přihrávkou dá Bártovi na zlatém podnosu míč ke skórování. Jeho střela však těsně mine tyč soupeřovy
  • 28´skvělý výpad Lexy, ale zakončení je jako když bába vysype míč z nůše
  • 30´Bárta rozděluje další skvělý míč pro Lexu, jehož únik a následný centr vyzve Procházku k dokončení díla. Tak ne. Opět a tentokrát hlavou, Carlos těsně mine břevno libchavské branky
  • 33´Baláž – Row – Pour – střela, ale tato jde těsně mimo tyče
  • 39´ další krásná rychlá akce po ose Pour – Lexa – Procházka – centr a Bárta zakončuje… ano opět mimo tyče
  • v závěru poločasu se dostane Velíšek do dvou skvělých průniků po straně, ale pokaždé se rozbije na brankáři. Namísto zpětné přihrávky na nabíhající spoluhráče, která se rýsovala jako jediné správné řešení
  • 44´změna stavu utkání 0:1 po ose Lexa – Beer posledně jmenovaný posune míč Pourovi, který se nemýlí a posílá nás přízemní střelou jednogólového vedení

Úvodní poločas byl skvělý, jen mu scházelo více branek. Tolik šancí…

• 46´Neuberg ztrácí míč, ale Šivec velkou šanci chytá!
  • 47´změna stavu utkání 0:2 Hosnedl krásným pasem najde Poura, který postupuje až do vápna, kde krásnou přísnou umístěnou střelou zvyšuje vedení
  • 48´ Pour získá míč na rozehrávce soupeře, posune si na Procházku, který přihrávku opětuje. Pour padá k zemi, ale rozhodčí pokutový kop nepíská
  • 49´Velíšek postupuje do vápna a pálí na branku. Jeho střelu ale zablokuje obránce
  • 51´zahráváme rohový kop, zakončuje Verner, ale tam zasahuje libchavský golman
  • 53´po faulu na pronikajícího Procházku. Centrovaný míč propadne na zadní tyč na Lexu, který pálí gólovou střelu. Golman míč vyrazí k Lexovi a ten znovu pálí křížnou střelou a jen těsně mine tyč libchavské branky
  • 55´domácí se dostanou k zakončení, ale střela naštěstí míří vysoko do ochranné sítě za brankou
  • 60´Beer se po zbytečné nadbytečné otočce 🙂 na středu hřiště dostane ke krásné přihrávce na Lexu, který předloží dárek Procházkovi, ale ten jej rozbalí nedbale a opět mu golman zakončení chytá
  • 62´trestný kop soupeře vypadne ze souboje před vápno, následuje střela nad břevno Šivcovy branky
  • 65´změna stavu utkání 1:2 Verner zbytečně ztrácí míč před vápnem a musí faulovat. Soupeř pálí do zdi, od které jde míč na opačnou stranu než náš golman a zapadne do sítě
  • 67´Hosnedl projde přes dva protihráče a ve vápně najde zaběhnutého Poura, který se nemýlí a posílá míč do sítě. Rozhodčí však odmával hraniční ofsajd a branka tak neplatí
  • 70´zahráváme rohový kop, Procházka zakončuje, zastaveno, Vinař zakončuje a i jeho střele je dána stopka
  • 71´další ohrožení Procházky, tentokrát po autovém vhazování a ve spolupráci s Pourem
  • 73´změna stavu utkání 1:3 zahráváme rohový kop bleskově a nakrátko (Lexa + Pour) a tím překvapíme soupeře na přední tyči, kam na Pourův centr nabíhá Neuberg, který doklepává na přední tyči do sítě
  • papír křup, papír pryč, papír s poznámkami od 74.minuty nevím kde zůstal. Takže se všem omlouvám za strohé ukončení zápisu zápasu
  • 76´změna stavu utkání 1:4 trestný kop zahrává Hosnedl, golman jen stěží míč vyrazí a na něm je jako první pohotový Pour, který doráží míč do sítě
  • 80´změna stavu utkání 1:5 Velíšek po dalším ze svých výpadů volí to „správné“ řešení a zpětnou přihrávkou předloží na zlatém podnose míč a vyzve Bártu k zakončení a ten se nemýlí
  • 85´změna stavu utkání 1:6 Lexa centruje do vápna a Pour zakončuje svůj gólový koncert střelou z voleje

Naprosto skvělý zápas, kterým jsme se tím nejlepším způsobem reagovali na nepovedený předchozí zápas. A to od prvního po posledního hráče!

střídání, branky, karty
GólyNejlepší hráčStřídáníKarty
44´L. Pour
47´L. Pour
73´V. Neuberg
74´L. Pour
80´R. Bárta
85´L. Pour
Lukáš POUR 35´ M. Velíšek (★★★★½) za J. W. Row
75´ D. Vinař (★★★★) za V. Beer
80´A. Tomášek (★★★★) za K. Procházka