Tým nad jednotlivce!

DP „A“ – FK ZLÍCHOV 1914 2:4 (2:1)

Zápas dvou rozdílných poločasů. Ve druhém jsme ztratili nadějný výsledek. Více o zápase – vstup „celý článek“

Příští přípravný zápas sehrajeme proti FK Zlíchov 1914

soupis nejdůležitějších momentů utkání

• 2-7´tři rohové kopy zličínských, které pokaždé naše obrana s úspěchem odvrací
  • 8´Pour filtruje obranu ve prospěch Rowa, který ve vápně dá dva zbytečné dotyky navíc a obránce jej vytlačí do prakticky nulového střeleckého úhlu. Škoda, že nepálil dříve v nadějné střelecké pozici
  • 12´na polovině hřiště bráníme špatně ve 4 hráčích prostor. Soupeř nás prohodí jednou přihrávkou a vyřadí všechny. V přečíslení u vápna volí nečekanou přihrávku lobem za obranu a na střelu z vápna je Šivec krátký
  • 18´kombinujeme u velkého vápna, kde ztrácí míč Vycpálek a hosté hrozí brejkovou situací, kterou zastavuje skvělým zákrokem až náš golman Šivec, ale míč se odrazí do Baláže, od kterého naštěstí jde míč těsně mimo tyče naší opuštěné branky
  • 23´Row uniká v brejkové situaci a posílá míč do strany na Šamšu, jehož střelu zablokuje obránce
  • 25´změna stavu utkání 1:1 Šamša prochází od rohového praporku přes tři protihráče a přihrává zpět na Vinaře. Jemu střela nesedne a tou jen „vymyslí“ krásnou přihrávku na zcela volného Vycpálka, který posílá míč do sítě
  • 28 změna stavu utkání 2:1 Vinař u lajny propasíruje obranu nečekanou patičkou Šamšu, který po průniku hledá ve vápně Rowa. Bohužel ten na míč jen o centimetry nedosáhl
  • 34´jsme doslova přišpendlení u našeho vápna, ale hosté nedokážou náš blok překonat a tak zakončují z velké dálky a nad břevno naší branky
  • 37´filtrem uvolníme Rowa, který je faulován ve vápně. Rozhodčí nepíská penaltu a hosté hrozí bleskovým protiútokem, kdy až ve velkém vápně znejistí soupeře obranným soubojem Baláž a ten pak zapříčiní, že střelecký pokus soupeře lobem nezamíří do branky
  • závěr poločasu jsme měli hru zcela pod kontrolou, ale už jsme se netlačili dopředu a drželi jen míč pod kontrolou

Úvodní poločas byl opět výborný, jen si myslím, že jsme měli v závěru více se tlačit do dalších šancí a využít dominance

• 53´změna stavu utkání 2:2 soupeř nás ve vápně vyšachuje třemi přihrávkami a zakončí střelou, kterou sice kříž vyráží, ale míč i tak zapluje do sítě
  • 57´Hosnedl najde pasem Vycpálka, který může přebrat osamocený Vycpálek, ale před ním soupeř míč ukopne
  • 60´změna stavu utkání 2:3 vhazujeme aut, kdy zaváhá při převzetí míče Neuberg a pak už se jen veze za protihráčem až do vápna. Už to vypadá, že ve vápně máme vyhráno po zpětné kličce, ale ne. posunutí a střela k tyči. Míč zapadl za háčky do sítě
  • 65´další skvělý obranný zákrok Baláže, kdy ve vápně skluzem zachraňuje gólovou situaci
  • 66´hosté vstupují do vápna a pálí… Naštěstí jen do boční sítě
  • 74´můžeme opět vyrovnat, ale Pour nezamíří mezi tyče
  • 78´Beer krásně uvolní Lexu, který postupuje do vápna, ale nedostane se ke střele
  • 83´změna stavu utkání 2:4 centr ze strany, osamocený hráč si míč zpracuje a prostřeluje našeho golmana počtvrté
  • 87´ ještě jsme tu my s akcí kdy Lexa posune na Beera a ten uvolní Poura přihrávkou vzduchem. Tenm po zpracování a přípravě pálí nepřesně mimo tyče
  • soupeř ve druhé části dominoval a my jsme již tahali za kratší konec a bohužel jsme nadějné vedené neudrželi

Ztratili jsme nadějný poločas, ale opět jsme soupeři zčásti v tom pomohli vlastními chybami. Každopádně jsme bez chyb v druhém poločase tahali za kratší konec. Rozdíl byla hladovost soupeře a chuť nám nasypat další branky i za již pro ně příznivého stavu. My jsme se v úvodním poločase spokojili s vedením a kontrolou hry. Možná branka navíc v úvodním dějství by zlomila soupeře….?

DP „A“ – FK ZLIČÍN 1914 2:4 (2:1)

střídání, branky, karty
25´J. Vycpálek jun.
28´R. Bárta
Martin HOSNEDL 46´ M. Velíšek (★½) za J. W. Row
46´ L. Kříž (★★) za A. Šivec
46´A. Tomášek (★★) za J. Šamša
46´V. Beer (★★½) za R. Bárta
55´M. Kučera (★) za R. Bárta