Odchod – poslední pomoc – návrat

DP „A“ – UNION VRŠOVICE 0:3 (0:3)

Odchod – poslední pomoc – návrat. Zůstane a pomůže v záchraně. Tolik jeden krátký příběh. Pro vedení soupeř nemusel udělat moc. Stačilo mu v tom asistovat. Více o zápase – vstup „celý článek“

Příští mistrovský zápas sehrajeme v sobotu 23.3., od 15:00 hod, kdy zajíždíme na hřiště FK VINOŘ 1928

soupis nejdůležitějších momentů utkání

• 2´ změna stavu utkání 0:1 Verner ztrácí míč, kdy namísto posunutí na Bártu volí zpětnou stahovačku, kterou mu soupeř vystihne a sebere. Následuje atak ukopnutý do zámezí. Dlouhý aut vršovických, hlavička sražená na roh. Následný roh vypadne ze souboje na malé vápno, kde nedokážeme odkopnout míč do bezpečí a hosté Kirilem Shkirychem naší hradbu těl propálí
  • 5´další rohový kop hostů, tentokrát přetažený a pálí po dopadu z voleje, vysoko nad branku
  • 9´Procházka posuna na Šamšu, který střelu na vápně prováhá a dá šanci dostoupenému obránci střelu zablokovat do autu. Zahráváme jej dlouhým vhozením do malého vápna, kde brankář vyhrává vzdušný souboj s Vernerem
  • 10´přihrávka do kapsy za naší obranu, kam nabíhá protihráč a halfvolejem trefuje před naším obráncem nad břevno Šivcovy branky
  • 11´trestný kop zahrává Vycpálek, ale trefuje jen prvního bránícího hráče na vápně
  • 12´ Tomášek se dostane do vápna, ale namísto střely volí postup dále a naivní kličku, kterou mu obránce nedovolí a míč si pohodlně sebere golman
  • 14´Baláž ztratil míč nesmyslnou riskantní přihrávkou přes střed vápna a soupeř málem trestá střelou z hranice velkého pokutového území. Naštěstí míč letí nad břevno
  • 18´další rohový kop plynoucí z aktivity hostů. Tentokrát přetažený na zadní tyč, kde naskakující vršovický hráč míč jen lízne do zámezí
  • 19´trestný kop hostů ze strany odvrací naše obrana
  • 25´změna stavu utkání 0:2 rohový kop vypadne mimo vápno, kde Jan Šnobl vymete parádní trefou šibenici
  • 26´po zastaveném průniku Tomáška zahrává Vycpálek trestný kop, na který nabíháme ale skluzem soupeř nadějnou brankovou příležitost ukopl
  • 30´Tomášek uniká po křídle, zpětnou přihrávkou najde Procházku, ale tomu střet myšlenek pustit x zpracovat x vystřelit způsobí jen zamotání míče pod sebou a další šanci ke skórování zazdíme
  • 38´změna stavu utkání 0:3 výjezd od naší branky míč nezpracuje Vycpálek a ten odskočený ukradne soupeř a postupuje až na hranici vápna. Tam několikrát Kirilem Shkirych vymíchá vrátivšího se Vycpálka a krásnou střelou vymete druhou šibenici Šivcovy branky.
  • 41´centr do vápna hostující hráč si zpracuje míč a z otočky pálí z voleje. Krásnou akci zastavuje Šivec velmi jistým zákrokem

Úvodní poločas opět špatný. Naše branky jsme soupeři darovali. Ano i chyba v zárodku akce je chybou. Následně pak honíme soupeře, bráníme a bohužel třikrát neubráníme. Soupeř k pohodlnému vedení nemusel vydat ze sebe mnoho úsilí, protože jsme mu to jednoduše usnadnili. Kdyby soupeř si akce vypracoval, vybojoval, fotbalově nás překonal, ale my jednoduše míče odevzdáme a soupeři otevřeme prostor se slovy, pojď dále… O poločase a později střídáme hráče ve snaze vylepšit hru odzadu a prosadit se střelecky. Promarněný poločas bez střelby na branku se nedá vyhrát!

• 49´krásný centr hostů jen prolétne malým vápnem, naštěstí na něj ani soupeř nedosáhne ve skluzu
  • 57´Šťastného faul u rohového praporku (za mě asi za hranicí žluté karty), ale rozhodčí dává žlutou, snad jen protože v souboji byl míč… Následný trestný kop odvrací naše obrana
  • 59´rohový kop zahráváme my, ale soupeř nám nedovolí zakončení
  • 60´křížný pas na Švarce, který si míč navede na vápna a kličkou se zbaví obránce a pálí na branku, tedy těsně nad její konstrukci
  • 62´vysoká aktivita Lexy dělá soupeři potíže a zastavují jej po průniku až na hranici vápna. Centr ze strany zahrává sám faulovaný, kdy líznutou hlavičkou zakončuje Cicala mimo branku.
  • 64´centr do vápna, ve vzdušném souboji vyhraje čistě Verner nad vršovickým golmanem míč a dává branku. Branka není chybně uznána a nejen to, ještě dostane žlutou kartu. Bohužel musí nejen on kousat chybný verdikt!
  • 70´Neubergztrácí míč ve vápně u brankové čáry a soupeřovu gólovou přihrávku hasí na malém vápně skluzem vracející se Baláž
  • 78´Bárta ztrácí míč a akci dva proti jednomu a finální přihrávku ve vápně skvěle zastavuje skluzující špičkou Neuberg. Ufff…
  • 79´trestný kop hostů ze strany hlavičkující protihráč míč jen lízne a míč letí do zámezí
  • 80´nebezpečná střela Švarce, kterou musí Šivec na dvakrát zalepit do svých rukavic
  • 85´další průnik Lexy zastavuje obránce na rohu velkého vápna. Vinař krásným centrem najde na zadní tyči naběhnutého Cicalu, jehož hlavičky vytěsňuje golman Salajka na roh. Následný přetažený roh je dlouhý a nikdo není v náběhu na zadní tyči
  • 89´Lexa uniká po straně a centrem hledá na malém vápně naběhnutého Vernera. Bohužel trefil svou stojnou nohu sám si tak střelu ukopává mimo branku…
  • 90+2´Lexa dokončuje další ze svých průniků a posunutí okolo obránce na Vinaře zdá se konečně gólové. Ne, Vinař tam cpe svou silnou levačku a nedokáže jí zatočit tak, aby umístil míč mezi třetyče

Když nedáme gól, což je špatně(!), tak nesmíme branky dostávat. Pak můžeme hrát vyrovnané partie a prát se o body. V opačném případě budeme tahat za kratší konec

DP „A“ UNION VRŠOVICE 0:3 (0:3)

střídání, branky, karty

Patrik LEXA 46´ P. Lexa (★★★★) za J. W. Row
46´ M. Cicala (★★★) za A. Tomášek
46´ F. Fiala (★★½) za K. Procházka
62´ M. Velíšek (★★) za J. Šamša
66´ D. Vinař (★★★½) za K. Procházka