Rána do vazu v poslední minutě

FK VINOŘ 1928 – DP „A“ 2:1 (1:1)

Ran jsme dostali dost až moc. Byl to boj, místy s unfair zásahy. Rozhodně jsme si nezasloužili prohrát. Remíza by byla spravedlivá. Hráči zaslouží pochvalu za odvedený výkon a snad budou rozhodčí trestat hrubé zákroky, které nám postupně vyřazují protihráče. Tvrdost je férová, tak proti ní ani slovo. Ale zákeřnost a nebezpečné fauly netrestané jsou zárodkem toho, co se stalo nám. Jeden zlomený nos a jeden hráč odstoupivší po třech likvidačních šlapácích ještě v prvním poločase… Více o zápase – vstup „celý článek“

Příští mistrovský zápas sehrajeme v pátek 29.3., od 17:30 hod, kdy hostíme TJ PRAGA. Ale POZOR, ukání hrajeme na UMT Štěrboholy z důvodu uzavřeného (rekonstrukce) domácího hřiště

soupis nejdůležitějších momentů utkání

• 4´po faulu Šťastného zahrávají domácí ze strany trestný kop hosté, který ve výběhu chytá Šivec v naší brance
  • 7´domácí hrozí přihrávkou za obranu, kde se rychlostně prosadí na našem obránci a gólový výpad musí hasit skvělým zákrokem vyběhnutý Šivec, který míč ukopne do bezpečí
  • 14´vhazujeme aut do vápna. Koryta se neprosadí v souboji, ale po otočce je na míči a ve snaze odcentrovat je po otočce zastaven jeho pokus brutálním šlapákem. Rozhodčí? Signalizuje odkop od branky.
  • 15´změna stavu utkání 1:0 následná akce je trestem ještě krutějším než neodpískaná penalta. Domácí se prosadí po rychlém výpadu u rohového praporky k centru. Ten letí jako přetažený, kde na zadní tyči doklepává do sítě nekrytý Lukáš Ježek
  • 20´zahráváme trestný kop ze strany, vyběhnutý golman Dlabola míč vyboxuje mimo vápno. Ten opět zachytávají naši hráči a Lexa se pokouší o další průnik. Je zastaven nedovoleně a rozhodčí píská dal trestný kop z identického místa. Soupeř frustrovaně odkopne míč po odpískání, ale rozhodčí netrestá. Následný trestný kop zahrává opět Lexa. Opět je domácí obrana lepší a míč odvrací na nohu Bárty, jehož střelecké zakončení neprojde mezi tři tyče a naopak je zárodkem bleskového výpadu, který zakončují domácí střelou pod nohou Šťastného. Obětavost hráčů je ale ukázková a hned tři skokem letí skluzem do střely, kterou nakonec vykopává Šivec v naší brance. Následný roh již ubráníme
  • 24´změna stavu utkání 1:1 Neuberg filtruje útočnou a záložní řadu ve prospěch Poura, který rozdá míč do strany na Šamšu. Ten uniká obránci a vstupuje od praporku do vápna. Nádhernou zpětnou přihrávkou najde Poura, který posílá po učebnicové akci míč do sítě.
  • 27´zahráváme dva rohové kopy, kdy první Pourův odvrací soupeř opětovně na roh, který zahrává Lexa, ale i jemu obrana dává stopku
  • 30´jzme při chuti a z tlaku si vynutíme další roh. Pourův centr dojde do vzdušného souboje, ale ten opět vyhrává soupeř
  • 40´po třetím likvidačním šlapáku na Lexu musí tento ze hry odstoupit. Ani jeden z likvidačních zákroků nebyl trestán žlutou kartou…
  • dochází ke změně postů. Verner jde na pravý kraj obrany, Svěrák na uvolněný podhrot
  • 41´a právě střídající Svěrák se dostane po dlouhém autu k zakončení z velkého vápna a míč jen těsně mine horní roh branky
  • 42´hosté hrozí brejkem a zakončením, kdy nás zachraňuje dobře postavená tyč Šivcovy branky

O poločase jsme rozbití soupeřem, kterého nechá rozhodčí bez potrestání. První díky třem nechutným šlapákům odstupuje ještě v průběhu prvního poločasu. Druhý – Bárta má stopku na cca 4-6 týdnů, protože má zlomený nos po úderu rukou do obličeje. Nutno podotknout, že tento zákrok nebyl úmyslný, ale vyplynul ze hry, která byla vyhrocená tvrdými souboji. A hráč odpovídá za své pohyby a tak Bárta sice dohrál zápas, ale na delší čas mu soupeř dal stopku.

• 46´dlouhý aut Šťastného pro Vernera, který se po otočce ve vápna snaží prostřelit golmana, vyražený míč získá Koryta a ani jeho střela se neprocedí mezi těly do sítě, třetí pokus následuje po vypadnutí míče mimo vápno, kde zakončuje Tomášek, ale jen těsně nad břevno vinořské branky.
  • 51´další Tomáškův pokus po autu a akci Vernera, který Adama do střely z vápna uvolní. I tato končí těsně nad konstrukcí domácí branky
  • 55´Pour vyšle do strany Tomáška, ale toho nepustí k míči obránce. U rohového praporku však v souboji Tomášek získá a zahráváme po jeho aktivitě rohový kop. Pourův centr vypadne k Bártovi, jehož zakončení z voleje jde vysoko nad břevno domácí branky
  • 57´po nedovoleném zastavení průniku Tomáška zahráváme Svěrákem trestný kop. Na ten nabíhá Verner, ale jeho hlavička nemá razanci a tak jí golman Dlabola pohodlně chytá
  • 60´Pour narýsuje skvělou přihrávku pro Šamšu, který jde sám až do vápna. Tam se pokouší střelou k tyči zlomit utkání v náš prospěch, ale golman Dlabola skvělým zákrokem chytá
  • 62´domácí zahrávají rohový kop, míč vypadne ze souboje k domácím a ti pálí na branku. Trefují Neuberga a protestují a dožadují se penalty z údajné hraní rukou. Ten však hrál jen ramenem a tak správně rozhodčí nechává pokračovat ve hře
  • 68´Verner je v souboji, kdy zastavuje protihráče u postranní čáry a oba hráči padají k zemi. Soupeř kopne Davida již po hvizdu a bez míče, Rozhodčí nevidí, tedy spíše nechce vidět oplácení FÉROVÉHO fotbalového souboje UNFAIR brutálním kopancem bez míče po hvizdu. A my musíme držet pusu a krok a poslouchat. Já to neviděl… OK nic jiného nám nezbývá
  • 73´parádní akce domácích, centr ze strany, na který nabíhá Kocourek a volejem z malého vápna mine naší branku. Míč jde nad břevno a my si oddychneme
  • 82´Neuberg ztrácí míč u vlastního pokutového území a soupeř trestá střelou, která jde naštěstí do středu branky
  • když už připravujeme taktické střídání do konce hrací doby, tak přichází to, co nikdo nechce. Gól v 90.minutě a skoro nemožnost reagovat
  • 90´změna stavu utkání 2:1 Verner ve výjezdu kazí přihrávku, přijde rychlá průniková přihrávka do otevřené obrany, dlouhý centr na vápno, kde si míč zpracuje Kocourek a po vstupu do vápna dělá Šivcovi kličku a střílí branku. Už ani obětavý návrat a skluz Baláže nezabrání míči v cestě do sítě
  • 90+1´Pour centrem ve vápně najde Neuberga, ale ten na míč jen o chlup nedosáhne…

Co říci závěrem? Bolí tato porážka bolí a to nejen ztrátou bodů, ale hlavně ztrátou dvou hráčů, kde již u jednoho je jisté je stop minimálně na měsíc. Snad alespoň Lexa doléčí zranění po trojnásobném šlapákovém ataku na jeho kotník

střídání, branky, karty
24´na 1:1 L. Pour
Lukáš POUR 40´ D. Svěrák (★★★) za P. Lexa
78´ M. Cicala (★★★) za A. Tomášek
90´ V. Beer (★½) za M. Koryta