Návrat domů = výhra

DP „A“ – SK ĎÁBLICE 2:1 (2:1)

Na domácí trávě jsme naposledy vyhráli 5.8.2023. Tak dlouho jsme čekali na domácí plnohodnotnou výhru, rozuměj výhru na domácí trávě a ne ve štěrboholském azylu. Více o zápase – vstup „celý článek“

Příští mistrovský zápas sehrajeme na hřišti lídra soutěže, na hřišti ČECHIE DUBEČ, kde se se hraje v sobotu 20.4., od 17:00 hod

soupis nejdůležitějších momentů utkání

• 1´napadající Koryta získá míč a soupeř v nouzi ukopne do autu. Cicala vhodí na Lexu, který se uvolňuje na obránci a od rohového praporku vstupuje do vápna. První centr zastavuje obrana, druhý pokus o finální přihrávku opět maří ďáblická obrana
  • 5´opět aktivní Koryta ve spolupráci s Tomáškem získají před vápnem na soupeři míč. Akci může dokončit Verner, který se od rohového praporku a přetaženým centrem najde Korytu. Ten sklepne pod sebe na vápno Hosnedlovi, ale jeho střelecký pokus zastavuje jen ochranná síť za brankou
  • 6´změna stavu utkání 0:1 hosté nás vykombinují a za naší obranu se nám dostane protihráč, kterého po vstupu do vápna skvělým zákrokem vychytá Hájek. Ale… jen za cenu rohového kopu. Soupeř jej zahrává na přední tyč, kam dostupuje k protihráči Neuberg, ale ze vzdušného souboje vyjde jako nešťastník. Od jeho hlavy míč míří do vlastní sítě…
  • 9´Hosnedl krásným pasem najde na velkém vápně zaběhnutého Cicalu, který patou uvolní Fialu. Krásnou akci dvou křídel kazí Fiala. Ne toliko přihrávkou, ta je přesná, ale do již ofsajdového postavení Cicaly. Špatná volba, kdy Fanda mohl pálit z vápna svou obávanou levačkou
  • 13´změna stavu utkání 1:1 Tomášek se uvolňuje na obránci, ale je zastaven nedovoleným zákrokem. Následný trestný kop ze strany zahrává Lexa, míč ze vzdušného souboje vypadne na penaltu k Vernerovi, který jej s ledovým klidem posílá mezi těly protihráčů do sítě!
  • 14´hosté nás krásnou kombinací vykombinují až do vápna, kde čaruje Hájek a 100 % gólovou šanci chytá!
  • 15´zahráváme rohový kop, míč propadne na zadní tyč, kde jej sice netlačíme do zakončení, ale vytvoříme si lepší pozici pro zakončení obehráním „vany“ zpět na Lexu, který vstupuje do vápna a zpětnou přihrávku adresuje Vernerovi. Jeho střela má gólové opět parametry, ale tentokrát obránce vytěsní míč nad břevno… Z následného rohu nic něvytěžíme
  • 16´hosté nás překvapí zaběhnutím za naše obranná záda a lobují vysoko postaveného Hájka. Míč naštěstí jde mimo konstrukci branky
  • 23´změna stavu utkání 2:1 Po krásné akci, po ose Cicala – Lexa – Svěrák, posledně jmenovaný narýsuje křížnou přízemní přihrávku na Korytu, který neskutečným prvním dotykem se zbaví obránce a ještě lepším druhým – střelou – posílá utaženou placírkou míč za háčky a po krásné akci otáčíme skóre utkání
  • 27´další ďáblický roh, silná to zbraň hostů, ale Lexa je na přední tyči pozorný a odkopává míč do bezpečí
  • 33´dvěma autovými vhazováními získáváme postupně yardy a po dalším autu již i rohový kop. Ten opět hosté neutralizují
  • 42´Cicala zastavuje pronikajícího obránce na pozici zkráceného rohu. Naše obrana vyhlašuje stav nejvyššího nebezpečí a také tu je gólová akce hostí. Gólovou hlavičku však zastavuje skvělým zákrokem Hájek! Následný roh odvrací Lexa, další roh… opět odvracíme na roh a ten třetí již nekompromisním výběhem míč vyboxuje Hájek a ukončuje tak stav nebezpečí
  • 45´Neuberg získal míč před naším vápnem a šli jsme do brejkové situace tři na tři. Rozhodčí však nepochopitelně píská našemu hráči faul. Hosté v nebezpečné vzdálenosti od branky zahrávají trestný kop. Naštěstí je soupeř v exekuci neúspěšný

Motivaci hráčům nalévat o přestávce samozřejmě nemusíme. Musíme však „nalít“ taktiku pro vedení zápasu v druhém dějství. Musíme udělat vše pro to, abych poločasovou naději neztratili.

• 47´Neuberg zastavuje protihráč na polovině hřiště žlutým faulem. Musel, protože se protihráč už řítil sám proti poslednímu našemu hráči na branku…
  • 51´Lexa je ve vzdušném souboji faulován v pokutovém území, ale tento hraniční zákrokem rozhodčí ponechal ještě v mezích dovoleného
  • 52´hosté zahrávají trestný kop na 30 m od branky, naše obrana jako jeden bezpečný maják drží vzdušné souboje
  • 61´ tlak hostů graduje a je tu další trestný kop, ale opět je tu pocit bezpečí, který vyzařuje z našeho týmu a ten přeneseme i do nedovolení zakončení
  • 65´z tlaku se dostaneme na chvíli vymanit. Rohový kop vyboxuje golman Cingel
  • 68´hosté kontrují dalším rohem, který vyústil z tlaku hostů. Nejen všechny akce vedené kombinacemi naši zvládnou, ale i tento rohový kop odvracíme do bezpečí
  • 76´Neubergovi při pokusu o odkop na nerovném terénu přeskočí míč nohu a soupeř je zcela sám před naším golmanem. Fantastický Hájek však svou svatni uzamkl na symbolických sedm západů. Takže mu ještě několik schází
  • 80´po průniku Lexy a jeho adresné gólové přihrávce zastavuje domácí obrana před našimi nabíhajícími spoluhráči ukopnutí na roh. Ten adresuje opět Lexa na přední tyč, kde se prosadil do hlavičkového zakončení. Góóól! Ne! Teď zase čaruje ďáblický Cingel, který reflexním zákrokem hlavičky z malého vápna vyráží!
  • 81´další chybička, kdy rozhodčí píská faul Neubergovi při čistém odebrání míče. Trestný kop z rohu velkého vápna opět zvládáme skvěle
  • 86´zahráváme rohový kop, ale je přetažený a nikdo jej nemá možnost dokončit ve střelecký pokus
  • 87´tlak… ďábličtí zahrávají trestný kop ze strany, ale hned 5 hráčů je v ofsajdovém postavení
  • 88´???? možná i jiná minutová pasáž, nevím. Nezaznamenal jsme si, mám to stále před očima, ale nevím v jaké minutě v závěru se akce udála. Trestný kop hostů, střela a Hájkovi vypadne míč od prsou. Před ním se zjeví čtyři dobíhající protihráči a zdá se, že počet západů uzamknuté branky Dan vyčerpal a že opět pohřbí naděje po naprosto skvělém výkonu špatným zákrokem. Jenž je tu ještě mladý Aša, rozuměj Vycpálek, který mezi čtyřmi protihráči si najde míč a ukopne do bezpečí.
  • 90´Baláž výpadem vyveze míč až ke golmanovi, který jeho akci ukončí
  • 90+3´ve druhém poločase jsme měli Svěrákem dvě možnosti (nenapsal jsme si minuty), kdy mohl dlouhým lobem překonat vysoko vyběhnutého Cingela, ale vždy to končilo těsně nad břevnem. No a skoro poslední akce zápasu to mohl zkusit Lexa, protože po zisku míče mohl poslat míč do opuštěné branky. Bylo to po trestném kopu, kdy se do našeho vápna nastěhoval i golman Cingel. Lexič však volí kombinaci přes Svěráka a Korytu a soupeř dokáže naší jasnou gólovou akci neutralizovat

Zasloužili jsme si výhru! Nejen za dnešní zápas, ale za trvale stabilní skvělé výkony. Snad nad námi držel ochrannou ruku andílek, protože kvalitní soupeř si vypracoval mnoho šancí a v závěru měl velký tlak. Ale co by zvládl anděl bez našeho přičinění. Bez naší pracovitosti a obětavém a takticky dobře zvládnutém výkonu. Štěstí se musí jít naproti… Jsou to jen 3 malé, ale tak vzácné korálky, které nás však zavazují k ještě větší pracovitosti!

střídání, branky, karty
13´na 1:1 D. Verner
23´na 2:1 M. Koryta
Daniel Hájek 46´ J. Vycpálek (★★★½) za F. Fiala
62´ J. W. Row (★★★) za M. Cicala
93´M. Velíšek (nehodnocen) za M. Koryta