Fotbal nemá logiku

DP „A“ – ÚJEZD nad LESY „A“ 0:4 (0:2)

Výrok, který vypustil trenér Pospíchal (kdo neví, trenér Bohemians v době její největší slávy) a já to použil v úvodníku. Ano, fotbal nemá někdy logiku, protože to není matematika a jiná exaktní věda, i proto je tak krásný. Ale vlastně logiku má! Více o zápase – vstup „celý článek“

Můžeš hrát krásný fotbal, mít hodně gólových šancí a prohrát, takový byl první poločas. Fotbalově „dokonalý“, jen ty branky… Mohl by se použít Pospíchalův výrok. Ale on logiku má! Ztrácíme za soupeřem v proměňování branek, už na tréninku, kdy o nic nejde a nejsme pod tlakem, by měli brankáři odcházet s brekem. V zápase se už nic nedožene. Slovy Kašpiho, tady nám ujíždí vlak! Zdá se to tak nezasloužené z pohledu našeho jednoho z nejlepších poločasů sezony. Nedáš góly, uděláš hloupou chybu, vypustíš souboj a hle prohráváš a honíš to ve druhém dějství, no a tentokrát jsme to již nedohonili

Příští mistrovský zápas sehrajeme v sobotu 8.6., od 17:00 hod, kdy zajíždíme na hřiště HOSTIVAŘE

soupis nejdůležitějších momentů utkání

• 3´Běla se prosadí přes tři protihráče a zakončuje svůj průnik do vápna střelou, kterou Pecho likviduje na roh. Ten zahráváme nakrátko a následný centr zakončujeme hlavičkou a ta je opět zblokována na roh. Tentokrát roh zahráváme přetaženým centrem, Běla si dojde pro míč a vrací do vápna na hlavičkujícího Šamšu. Je nám odmávané ofsajdové postavení
  • 7´Pour filtruje nádhernou přihrávkou na Bělu, který se uvolňuje na obránci a je ve vápně v ideální střelecké pozici. Jeho střela Henryho obstřel) se ale nevejde mezi tři tyče a branku jen těsně mine…
  • 10´Šamša se skvěle protáhne po křídle přes bránícího hráče a u rohového praporku vstupuje do vápna. Centr odkopává obrana hostů na roh. Na ten nabíhá na přední tyč Cicala a zakončuje jen do těl protivníka. Obrovská šance pokračuje a na penaltě máme dva pokusy o dorážku. Ani jeden nemůže oslavovat
  • 12´naše aktivita je vysoká a vynutíme si na soupeři další rohový kop, ten vypadne k Bělovi a jeho zakončení není opět úspěšné
  • 13´jdem v přečíslení k vápnu, Tomášek volí přihrávku do strany na nabíhajícího Bělu, který je obráncem neutralizován. Škoda, že neukázal přehled a neposlal na zcela volného Svěráka, který okolo sebe neměl na 10 m dotírajícího hráče. Ten už by to valil sám až do branky!
  • 14´Tomášek se dostane individuálně po vhozeném autu do vápna a zpětnou přihrávkou vyzve Šamšu k zakončení. Míč opět líře tyž újezdské branky
  • 22´Tomášek uniká po křídle, ale je zastaven nedovoleně žlutým faulem. Svěrákův trestný kop je velmi nepřesný a bnebýt vysoké sítě, šel by na tenisováé kurty
  • 26´první odpověď hostů. A kdy? No po chybě… Pour ztrácí ve výjezdu míč, zatažení, centr a na zadní tyči hlavičkuje soupeř do boční sítě
  • 28´nádherná akce Svěráka s Tomáškem zakončená přihrávkou na Šamšu, jehož gólovou střelu lehkou tečí obrana hostí vytěsní na roh. Po jeho rozehrání zakončuje na přední tyč, kdy už zvedáme ruce, ale Pecho jako čaroděj míč nesmyslným zákrokem chytá. Další roh už nezakončíme
  • 31´hosté pálí na branku, teč a Hájek se již do protipohybu nedostane. Jen se za míčem ohlédne. Naštěstí to zamíří těsně mimo tyče. Rohový kop letí do nebezpečného prostoru a Hájek vyráží míč nad břevno
  • 32´změna stavu utkání 0:1 rohový kop odvrací Neuberg opět na roh. Rohový kop zahraný na velké vápno na Heteše, naši hráči nedostoupí včas a nechají ho pohodlně vystřelit a míč nám zapluje do sítě.
  • 34´odpovídáme krásnou akcí po ose Cicala – Tomášek – Běla a do křídla Verner, který ale kazí a posílá centr jen do ochranné sítě za brankou
  • 36´změna stavu utkání 0:2 hosté zahrávají rohový kop, Tomášek zaspí a nechá si doslova odejít protihráče Maxmiliána a ten nikým neobsazeným z malého vápna hlavičkou rozvlní síť podruhé.
  • 45´hosté po kličce pálí na branku, Baláž střelu skvělým zákrokem zablokuje. Následná střela soupeře je spíše vysypáním z nůše, ale hóóóódně velké, tak jde i nad břevno

Naprosto dokonalý poločas, fotbalová krása, dominance, kombinace, účelnost, jen ty branky… Je snad zakletá? Ne, není! Je to v nás a my to musíme zlomit. Bohužel jsme svými chybami soupeři darovali dvě střelecké pozice

• 48´hosté zahrávají trestný kop ze strany, Baláž přitom hrál tělem, ale verdikt je přísný. Naštěstí centr ze strany soupeř nevyužije
  • 52´situace se opakuje. Baláž získá míč čistým zákrokem, ale je proti nám pískán nedovolený zákrok. Takže namísto vyjetí je tu trestný kop Duky, který jde ale jen doprostřed branky a Hájek to vyráží na roh. Ten už odvracíme do bezpečí
  • 57´Šamša vstupuje do vápna, zpětná přihrávka na Svěráka, ten hledá Cicalu, ale soupeř míč ukradne a Baláž dlouhým sprintem opět zachraňuje protiakci u našeho vápna
  • 59´Neuberg dává malou domů, Hájkovi míč při zpracování odskočí a soupeř dostane dárek. Tentokrát nás netrestá, protože zbrklé zakončení z první jde těsně mimo tyče naší branky. Uff
  • 63´akce Pour – Běla – Verner, střela k tyči, Pecho vyráží na roh. Ten zahraný na přední tyč pouští Cicala za sebe na zcela volného Baláže, ale míč se opět nevejde mezi tři tyče
  • 64´ve druhém poločase smělejší soupeř opět střílí a Hájek vyráží nohou
  • 65´přetažený centr do vápna, kam si nabíhá Cicala a chystá se vypálit z voleje, obránce ale lízne míč a nedovolí zakončit. Vypadnutý míč si najde Vycpálek a jeho jedovatá levačka je tečovaná a tak Pechovi míč pohodlně přistane v rukavicích
  • 69´nebezpečná křídelní akce, zpětná přihrávka, střela jen těsně mine Hájkovu branku
  • 70´změna stavu utkání 0:3 ztráta míče v rozehrávce, míč si po krátkém navedení Novák připraví ke střele a ta je náramná. Vymetená šibenice
  • 73´Vycpálek získá míč rozdá na křídlo pro Bělu, centr na malé vápno a Šamša míč netrefuje! Míč jen lízne a letí do zámezí někam k rohovému praporku
  • 75´změna stavu utkání 0:4 Heteš přejde přes 4 hráče posadí si je, rozkýve, hadr do strany a najednou je sám před Hájkem a posílá míč do sítě. Zmar našeho bránění a postupného přistupování…
  • 77´hosté netrestají chybu Hájka a netrefují prázdnou branku!
  • 81´hosté po sérii narážeček před vápnem pálí, ale Hájek je připraven a míč vyráží
  • 90´Duka po navedení míče po vápně pálí na vzdálenější tyč a mine jí jen o centimetry

Druhý poločas už byl jen stínem toho prvního a nedokázali jsme navázat a hlavně jsme nevstřelili ani branku

DP „A“ – ÚJEZD nad LESY 0:4 (0:2)

střídání, branky, karty
GólyNejlepší hráčStřídáníKarty

Filip BALÁŽ 46´ Jan Vycpálek (★★★½) za A. Tomášek
79´ Jakub Šťastný (★★★) za D. Verner
79´ František Fiala (★★★) za M. Cicala
79´ Karel Procházka (★★★) za F. Běla
87´ Daniel Vinař (nehodnocen) za V. Neuberg